® Навіщо керівнику пенсійні фонди...Реклама

Корреспондент.net, 8 декабря 2003, 09:55
0
13

Міркування компанії з управління активами ВАТ "КІНТО" щодо переваг, які отримує підприємство внаслідок створення добровільного недержавного пенсійного фонду для своїх працівників.

В Україні з 1 січня 2004 року набуває чинності нове пенсійне законодавство, яким запроваджується накопичувальна система пенсійного забезпечення. Вона ґрунтується на відкритті та веденні індивідуальних пенсійних рахунків учасників недержавних пенсійних фондів (далі – НПФ), на які можуть перераховувати пенсійні внески як самі громадяни, так і підприємства-роботодавці.

НПФ створюються у формі відкритих, професійних та корпоративних пенсійних фондів. Відкритий фонд доступний для будь-якої особи. Професійний створюється для осіб, об’єднаних за професійною ознакою (металурги, будівельники, лікарі тощо). Корпоративний фонд може бути заснований будь-якою юридичною особою-роботодавцем (крім бюджетних організацій) виключно для своїх працівників.

Створення власного корпоративного (заводського, фабричного) пенсійного фонду вигідне як працівникам підприємства, включаючи керівництво, так і роботодавцям – власникам.

Однак, якщо працівник отримує користь від запровадження корпоративної пенсійної системи у майбутньому, то роботодавець – вже сьогодні, оскільки створюються умови, за яких наближаються інтереси власників, керівництва і найманих працівників.

Корпоративний пенсійний фонд допомагає керівникам вирішувати три основні управлінські завдання: фінансово-економічні, кадрові та соціальні.

Сприяння фінансово-економічному розвитку підприємства:

 • використання частини коштів, спрямованих на пенсійне забезпечення, у вигляді довгострокового інвестиційного ресурсу (реінвестування у власне виробництво), тобто, по суті, часткове повернення цих коштів на підприємство.
 • зниження рівня оподаткування підприємства за рахунок скорочення податкової бази шляхом звільнення від податку на прибуток сум податкових внесків з віднесенням їх на валові витрати
 • економія на непродуктивних витратах за рахунок можливості зменшення обсягів інших способів матеріального заохочення (на які не поширюються податкові на інші пільги)
 • залучення додаткових коштів у вигляді інвестиційних ресурсів – тих, які працівники вкладають у пенсійний фонд самостійно, а також накопиченого інвестиційного прибутку пенсійного фонду
 • розширення доступу до фінансових ресурсів, накопичених у недержавній пенсійній системі в цілому, зниження ціни таких ресурсів та збільшення строків їх залучення.

Зміцнення кадрових позицій підприємства:

 • ефективне управління кадрами
 • Деякі дослідження свідчать, що в розвинутих країнах 72% працівників на чільне місце серед пільг, що надаються працівникам, ставлять додаткове пенсійне забезпечення (пенсійний план). Наявність таких схем:

        - перешкоджає відтоку кращих кадрів,

        - сприяє приходу кращих фахівців, в тому числі, - за рахунок послаблення кадрового складу конкурентів,

        - сприяє омолодженню кадрів за рахунок полегшення прийняття працівником пенсійного віку рішення про вихід на пенсію достойного рівня,

        - може, навпаки, бути стимулом для утримання цінного спеціаліста від виходу на пенсію.

 • Використання кожного із цих чинників прямо впливає на вирішення найважливішого економічного завдання – створення і підтримання конкурентних переваг підприємства.
 • зміцнення загальної "корпоративної культури" - "духу" підприємства
 • Усвідомлення єдності цілей власника, керівника і працівників підвищує лояльність працівників, їх повагу до керівництва і розуміння необхідності і внутрішньої згоди з, можливо, непопулярними управлінськими рішеннями.
 • Посилення лояльності працівників також повинно підвищити продуктивність праці.
 • наявність пенсійної схеми – додатковий аргумент на користь керівника підприємства і предмет співпраці у діалозі з профспілками.

Прояв соціальної відповідальності керівника через конкретну турботу про працівників:

 • створення додаткового джерела пенсійного забезпечення працівників підприємства на старість, що доповнюватиме систему загальнообов’язкового державного пенсійного страхування
 • зниження рівня оподаткування сукупного доходу (оплата праці плюс пенсійні внески) працівника, оскільки пенсійні відрахування (в межах до 15% фонду оплати праці) не оподатковуються податком з доходів фізичних осіб
 • формування пенсійних накопичень працівника не лише за рахунок відрахувань від власної заробітної плати, але й перш за все та в основному за рахунок пенсійних внесків роботодавців
 • поширення права власності на пенсійні внески, зроблені роботодавцем на користь працівника, з моменту зарахування цих коштів на його індивідуальний пенсійний рахунок
 • можливість встановлення підвищених нормативів відрахування пенсійних внесків на  користь осіб старшого віку за рахунок роботодавця з метою прискореного формування пенсійних накопичень для працівників передпенсійного віку
 • створення образу соціально-орієнтованої організації – чинник, необхідний для забезпечення відповідності підприємства стандартам ІSO 9001, що може додатково сприяти розвиткові бізнесу та залученню інвестицій, тобто вирішенню економічних завдань.

Створення корпоративного (фабрично-заводського) пенсійного фонду вимагає необхідних знань та професійного підходу. Тому цю процедуру краще доручити фахівцям, які розуміються в цих питаннях. Якщо наші аргументи щодо необхідності створення власного пенсійного фонду Вас переконали, Ви можете розраховувати на наш досвід та нашу підтримку.

З повагою,

Компанія з управління активами ВАТ "КІНТО"

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях