В Україні вперше відзначили найкращі практики соціально відповідальних компаній

18 декабря 2009, 13:57
0
70

11 грудня у приміщенні готелю «Київ» відбулась урочиста церемонія нагородження переможців Першого всеукраїнського конкурсу бізнес-кейсів з корпоративної соціальної відповідальності в рамках Проекту “Розробка національного порядку денного з КСВ» за підтримки UNITER.

Організатор Конкурсу — Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» за підтримки компаній Ernst&Young, «ВОЛЯ», «Австрійські авіалінії», Sun InBev  і ЮФ «Астерс». Партнером призового фонду виступив мобільний оператор МТС-Україна.

Загальна мета Конкурсу — представити рішення компаній з питань корпоративної соціальної відповідальності як складову частину стратегії розвитку організації.

Неупередженість перебігу конкурсу та об’єктивне  визначення переможців гарантувало міжнародне журі з 8 країн світу, до складу якого, зокрема, увійшли: п. Молен  Бейкер, директор Business Respect (Великобританія), п. Мартін Нойрайтер, CSR-company (Австрія); п. Сердар Дінлер, президент Асоціації КСВ (Туреччина). 

Головними фаворитами конкурсу стали:

І місце:

українська компанія – ЗАТ «Київстар Дж.Ес.Ем.», ініціативу «Мобільна культура», яка сприяла формуванню в суспільстві правил спілкування по мобільному телефону та стала частиною етичних норм в житті сучасної людини.

міжнародна компанія -  Intel Ukraine Microelectronics LTD, програма «Корпоративна соціальна відповідальність Інтел в Україні: розвиваючи інформаційне суспільство в Україні, готуючи нове покоління молоді до економіки знань».

ІІ місце:

українська компанія – Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат за програму «Інгулецький екологічний коридор»

міжнародна компанія - компанія «Тетра Пак», програму «Компанія «Тетра Пак» дбає про корисне».

ІІІ місце - ДП «Сіменс Україна», програма «Інвестиційна ініціатива «Наука для бізнесу у сфері вищої технічної освіти», в рамках якої було розроблену нову концепцію підготовки інженерної еліти України.

Переможці окремих номінаціях:

«Права людини» - ТОВ «БДО», програма «Трудова міграція і проблеми торгівлі людьми: попередження та запобігання».

«Трудові відносини»: переможцем у категорії «українські компанії» стала ВАТ «МК «Азовсталь» за проект «Школа-вуз-комбінат». Категорія «міжнародна компанія» - компанія «JTI», програма «Формула успіху «JTI», метою якої є допомогти розвитку власних співробітників, щоб не наймати ззовні.

«Захист прав споживачів» - СП «Вітмарк Україна» за створення хартії «За здорове дитяче харчування в Україні».

«Розвиток місцевої громади»: компанія «ДТЕК», яка започаткувала проект соціального партнерства в регіонах присутності компанії. Серед міжнародних компаній  переможцем стало «МЕТРО Кеш енд Кері», яке у 2008 році оголосило про необхідність обєднання в один проект програм продовольчої та непродовольчої допомоги – «Care&Share». Крім того, спеціальні відзнаки в рамках номінації отримали: РУСАЛ за кращу модель інституалізації практики КСВ, корпорація «Індустральний союз Донбасу» за кращі соціальні інвестиції, Університет банківської справи НБУ за залучення і розвиток громади вищим навчальним закладам, компанія «Ново-Нордіск» за розвиток корпоративного волонтерства.

«Комунікації з КСВ, соціальна звітність»: ЗАТ «Систем Кепітал Менеджмент» - перший холдинг в Україні, який підотував соціальний звіт за міжнародними стандартами звітності. «Бритіш Американ Тобакко» (як міжнародна компанія) – за «Розвиток діалогу зі стейкхолдерами».

«Захист навколишнього середовища» - концерн «Галнафтогаз» за успішну реалізацію концепції «Зеленого офісу».  В цій номінації також була відмічена компанія «Інтерпайп» за врахування еко-соціальних норм при здійсненні  інвестиційного проекту.

 

Крім того, на церемонії  відбулася презентація унікальної книги «Практики КСВ в Україні», до якої увійшли бізес-кейси з КСВ  43-х компаній.

 

У підсумку, Марина Саприкіна, голова правління Центру розвитку корпоративної соціальної відповідальності, відмітила: «Сьогодні відбулась справді визначна подія в історії становлення корпоративної соціальної відповідальності в Україні. Це не просто конкурс, це унікальна можливість: для бізнесу – здійснити ефективний обмін досвідом, ідеями, пріоритетами; для суспільства –  зламати стереотипи сприйняття діяльності бізнес-компаній; для влади – отримати потужний сигнал, що, по-перше, соціально відповідальний бізнес – це необхідна складова у розбудові економічного і соціального добробуту нашої країни, а по-друге, принципи соціальної відповідальності мають впроваджуватися, у тому числі, і держструктурами».

 

Після закінчення офіційної частини гості та учасники ще довго спілкувалися у неформальній обстановці, обмінюючись враженнями, думками, побажаннями. Тим більше, що конкурс зібрав багато яскравих людей: представників компаній, посольств, державних агенцій, громадських і міжнародних організацій, медіа. 


Інформаційні партнери Проекту - American Chamber of Commerce in Ukraine, European Business Association.

Медіа-партнери Проекту: «Контракти» - генеральний медіа-партнер, «Гвардія» - стратегічний медіа-партнер, «Дело» - головний медіа-партнер, «Дзеркало тижня» - офіційний медіа-партнер, Ukrainian Journal of Business Law -  правовий медіа-партнер, «Перший діловий» - діловий телевізійний партнер, «ЛІГАбізнесінформ» - інтернет-партнер, innovations.com.ua - інтернет-партнер, офіційна спільнота – Profeo

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях