Мирова угода з "Венко Прикерченська"

16 марта 2010, 13:25
0
49

Якщо новий уряд України знайде шляхи досудового врегулювання спору з нафтовидобувною компанією "Венко Прикерченська Лтд", тоді Україна отримає шанс залучити у енергетичний сектор потужні інвестиції від провідних світових компаній.

Одним з таких шляхів може стати підписання мирової угоди між урядом та "Венко Прикерченська Лтд". Так вважають українські економісти та фахівці нафтогазового сектору.

"Я думаю з приходом нового президента в будь-якому разі реанімують як мінімум два питання. Перше це - питання взагалі власності на Прикерченську ділянку щельфу Чорного моря. Досудове уладнання цієї справи, наприклад, укладання мирової угоди з "Венко Прикерченська Лтд" …це буде досить серйозний сигнал і поштовх для іноземних інвесторів до того, щоб вони не лякалися нової старої влади, власне приходили в Україну", - прокоментував UBR економіст Андрій Блінов.

На думку експертів у галузі енергетики, Угода про розподіл продукції з Vanco International (материнською компанією  "Венко Прикерченська Лтд"), яку компанія уклала з Урядом України у  жовтні 2007 р., а зараз відстоює у суді, цілком відповідає світовій практиці та вигідна Україні. Так, згідно документу, з урахуванням компенсації витрат інвестора основна частка вигоди від проекту – понад 70% - належить Україні. Це є найбільшою державною часткою по проектах Vanco у будь-якій іншій країні.

"Ця угода достатньо прийнятна для України … Мабуть раніше чи пізніше буде досягнута якась мирова угода, здоровий глузд переможе і компанія почне розробку цих родовищ", - вважає провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

За оцінками фахівців, поклади вуглеводнів на шельфі Чорного моря складають від 1,5 до 4 мільярдів тонн умовного палива. Утім, їх видобуток ускладнюється необхідністю здійснювати роботи на значних глибинах. Наприклад, на Прикерченській ділянці – це від це понад 2000 метрів). За розрахунками компанії "Венко Прикерченська Лтд.", загальні інвестиції лише на цій площі мають скласти понад 15 мільярдів доларів.

Нагадаємо, у 2006 році компанія Vanco International перемогла у тендері на право розробки та добичі вуглеводнів на прикерченській ділянці української частини шельфу Чорного моря. Після перемовин, що тривали півтора року, інвестор уклав угоду з Урядом України про розподіл продукції та передав усі права своїй афільованій компанії "Венко Прикерченська Лтд". У грудні 2007 підприємство отримало від Міністерства охорони навколишнього середовища дозвіл на проведення геологічних досліджень покладів нафти та газу з подальшим їх видобутком.  Його дія мала тривати тридцять років. Утім, через півроку Мінприроди дозвіл анулювало, а новий уряд в односторонньому порядку вирішив вийти з угоди про розподіл продукції.  У липні 2008 р. "Венко Прикерченська Лтд" почала арбітражний процес в Стокгольмському суді, який наразі триває.

Компанія "Венко Прикерченська Лтд" займається геологорозвідкою та розробкою нафтогазових родовищ на Прикерченському шельфі Чорного моря (проект). Проект включає в себе вивчення та розробку трьох перспективних площ – Судацький складчастий пояс (північний схід), Судацький глибоководний складчастий пояс, площа Тетяїв. Загальна площа ділянки  – 12 960 кв. км, глибина моря – до 2 200 м. Реалізація проекту запланована в два етапи: пошукові роботи й розробка та видобуток. Інвестиції загалом складуть більше $15 млрд

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях