Українська федерація убезпечення запроваджує систему розкриття інформації

30 марта 2010, 12:37
0
18
Українська федерація убезпечення запроваджує систему розкриття інформації

Президія Української федерації убезпечення схвалила Стратегію та Політику розкриття інформації страховиків-членів УФУ

Президія Української федерації убезпечення схвалила Стратегію та Політику розкриття інформації страховиків-членів УФУ, що здійснюватиметься шляхом оприлюднення на офіційній сторінці УФУ в мережі Інтернет інформації про фінансовий стан, фінансові результати та інші показники діяльності страховиків-членів УФУ.  
Згідно зі Стратегією метою розкриття інформації є забезпечення прозорості діяльності членів УФУ, надання учасникам страхового ринку можливості оцінювати фінансовий стан страховика та ризиків його діяльності, зокрема,  здатність страховика здійснювати страхові виплати, виконувати інші зобов’язання, забезпечувати дохід власникам.
 
Передбачається поступовий перехід від обліку за національними стандартами бухгалтерського обліку до МСБО/МСФЗ та від форм регуляторної звітності Держфінпослуг та форм фінансової звітності за  національними стандартами бухгалтерського обліку  до звітності, що відповідає вимогам Директив ЄС, зокрема, Solvency I та Solvency II. 
Також Стратегією визначено сферу застосування, базові принципи, часовий горизонт, вимоги щодо моніторингу впровадження та періодичності перегляду, узгодженість з іншими стратегіями.
Запровадження Стратегії планується провести  до кінця 2016 року.
Політикою розкриття інформації визначається зміст етапів, рівень розкриття інформації, індикатори досягнення цілей, визначених Стратегією, механізм комунікації, перелік та характеристики процесів та процедур.
На першому етапі Дирекція УФУ планує щоквартально розкривати в узагальненому вигляді інформацію щодо діяльності страховиків-членів УФУ у розрізі life та non-life, що підготовлена за національними стандартами бухгалтерського обліку та згідно з вимогами регуляторної звітності до  Держфінпослуг.
Готовність страховиків-членів УФУ до впровадження чергового етапу  буде оцінюватися за процедурою, яка, зокрема, передбачає підготовку в тестовому режимі інформації, розгляд Президією УФУ результатів тестування щодо прийнятності для оприлюднення та прийняття рішення про впровадження етапу.
Реалізація Стратегії  та Політики розкриття інформації сприятиме більш чіткому розумінню фінансового стану страховика та ризиків його діяльності, спонукатиме страхувальників діяти обачливо при прийнятті рішення щодо укладання договору страхування та сприятиме наданню допомоги страхувальникам-фізичним особам з боку інших учасників страхового ринку (аналітиків, страхових агентів та брокерів, рейтингових агенцій тощо). Це має призвести до підвищення страхової культури та довіри до класичного страхування.

Українська федерація убезпечення зареєстрована 23 грудня 2008 року. Учасники Федерації - провідні компанії класичного страхового ринку України, а саме: НАСК "Оранта", ЗАТ АСК "ІНГО Україна", АТ "СГ "ТАС" (приватне), ВАТ СК "Універсальна", ВАТ УСК "Дженералі Гарант", АТ "СК "Оранта-Життя", ЗАТ "Європейське туристичне страхування", ЗАТ СК "АХА Страхування",  ЗАТ "ПРОСТО-страхування. Життя та пенсія", ЗАТ "СК "Українська страхова група", ЗАТ "Європейський страховий альянс", ТДВ "Альянс Україна" та Представництво "АОН ФІНЛЕНД Оі".
Федерація створена з метою сприяння розвитку класичного страхування в Україні, недопущення недобросовісної діяльності її Учасників, гарантування високого рівня послуг страхування, що надаються Учасниками Федерації, а також з метою інтеграції українського та європейського ринків страхування, захисту інтересів Учасників Федерації.

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях