Вдосконалюйте свою українську мову зі Scrabble

13 сентября 2010, 17:54
0
159
Вдосконалюйте свою українську мову зі Scrabble

У червні 2010 року з понад 128 тис. українських абітурієнтів лише троє набрали 110 балів у Зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Середній бал для всіх склав 54,21 бали зі 111. У вересні 2010 року впроваджена україномовна версія всесвітньо відомої гри Scrabble, яка допомагає не просто цікаво проводити дозвілля, а вчити і вдосконалювати мову.

Гра Scrabble є найбільш популярною у світі грою у слова, якою користуються у понад 120 країнах світу. Крокуючи світом, Scrabble завжди націлена на залучення якомога більшої кількості людей до гри. Відповідно з кожним роком гра охоплює все більше мов, якими говорять її прихильники. А кожна поважаюча себе нація має Scrabble рідною мовою. Відтепер серед вибраних – й українці.

До розробки україномовної версії гри долучилися провідні фахівці з української мови та літератури. Таким чином, гравці можуть бути впевненими, що усі тонкощі лексики відображені та враховані у Scrabble. А розвага зможе стати у нагоді для покращання знань української мови та для навчання дітей.

Наталія Гуць, директор з маркетингу компанії "ТойДіКо Україна": "Scrabble – це розумна гра, яка дозволяє виявити свій інтелект і стратегічне мислення усім охочим. Грати і ставати ще розумнішими, поліпшувати свою ерудицію – це світовий  тренд, який нарешті відчуває й Україна. Про прогресивність відпочинку зі Scrabble свідчить те, що світові зірки від шоу-бізнесу до політики охоче грають у слова. Як ми можемо переконатись, українська еліта не відстає від своїх західних колег і так само завзято взялась до Scrabble. Зважаючи на успіх, який мали в Україні російська та англійська версії гри, я можу пророкувати лише успіх ’Scrabble українською’!"

"Scrabble, як і настільні ігри в цілому, дозволяє сповільнити час, якого нам так не вистачає. З’являється мотивація частіше збиратися у родинному колі чи з друзями не лише, щоб обговорити минулі події. Часто інтерес перемагає конкуренцію і складні "літерні" ситуації вирішуються всіма разом, тож Scrabble є також і командною грою, - пояснює психолінгвіст Ольга Волик. – Важливим є і навчальний аспект. Scrabble збільшує словарний запас, тренує пам’ять та увагу, спонукає прораховувати комбінації – як наслідок виходять захоплюючі уроки мови і математики одночасно. Адже букви приносять різну кількість балів: наприклад, "а" і "к", які часто  використовуються менше вартують, ніж "ю", "ї". Для дитини Scrabble – це чудовий спосіб повчитися без зайвого стресу та напруження, що завжди набагато ефективніше. Дорослим так само перевірка знань буде корисною, адже не секрет, що комп’ютерна грамотність (з автокоректорами та калькуляторами) з іншого боку не дуже позитивно впливає на рівень персональної грамотності людини".

Ганна Мартич, заслужений вчитель України: "За роки роботі у школі вчитель на 100% переконується, що навчання через гру дає прекрасні сходи: розумні діти у прекрасному настрої, те саме стосується і дорослим. Адже достеменно відомо, що з віком сприймати та запам’ятовувати нову інформацію стає складніше. Сьогодні молодому поколінню українців, як і молоді всього світу, доводиться пропрацьовувати все більше інформації, щоб вважатися освіченими. Зрозуміло, що велике навантаження спричиняє стрес та погіршує успішність. Тому можливість використовувати гру для такої важливої речі як вивчення мови (яка власне є першим кроком до вивчення інших дисциплін, нормальної соціалізації тощо) – це справді прекрасна ідея. Маю надію, що з новими інструментами в учнів з’явиться мотивація до навчального процесу і їхні успіхи покращуватимуться".

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях