«Смак життя»

9 ноября 2010, 16:12
0
345
«Смак життя»

На ART-KYIV сontemporary 2010 експонується виставка «Смак життя» - результат роботи творчої групи художників у Каневі в рамках нового пленерного проекту «Канівські імпресії». Куратори Олеся Авраменко та Єлизавета Бєльська.

 

У вересні 2010 року Арт-лабораторія «Княжа Гора» разом із Інститутом проблем сучасного мистецтва Національної Академії мистецтв України та агенцією мистецьких проектів «Персона» започаткували пленерний  проект «Канівські імпресії». Остання декада вересня й перша декада жовтня стали часом роботи двох творчих груп над темами «Смак життя» і «Ландшафти». 

Перший пленер «Канівських імпресій» ми назвали «Смак життя».                     Ідея виникла тоді, коли з’ясувалося, що «Княжа Гора»,  де маємо працювати,  це – арт-готель, й у ньому є ресторан з авторською кухнею Юрка Вербила. От ми й подумали, що мистецтво не випадково має власну «кухню», а талановите куховарство називають мистецтвом. Авторське професійне «меню» у кожної творчої людини своє, і кожен має власний смак. Тому шеф-кухар став практично повноправним членом пленеру й наряду з живописцями творив свої страви.                                                                                                                           Відтак, саме про смак, смаки, смачне у їжі, житті та мистецтві й точилися бесіди живописців за дружнім столом зі стравами української та європейської кухонь з авторськими нотками шеф-кухаря Юрка Вербила десять вересневих вечорів поспіль.                                                                                                                         А у своїх роботах художники розглянули феномен смаку в найрізноманітніших ракурсах, звернулись до філософії та естетики, до надбань світового кінематографа,  літератури й, головне, – до власного досвіду. Ця широка тема, щоразу вирішувалася абсолютно індивідуально, явивши глядачам досить несподівані результати пошуків: «Бродягу» - задумливого жирафу, який блукає канівськими просторами (Ігоря Гусєва), «Неонове молоко» (Олександра Верещака), що приваблює своїм флуоресцентним сіянням й насторожує синтетичністю, «Київський торт» (Тетяни Гершуні) з  колоритом часів юності наших батьків, які здобували його великим терпінням, -  вистоюючи зрання у величезних знервованих чергах; фітошпалерами (Ксенії Гнилицької) із трансформованим у орнаментальний мотив зображенням «Тарасової гори» або монументом Шевченка, що відвернувся від глядача (Лесі Хоменко), експресивною й гострою «Вечерею на двох» (Сергія Савченка), присмерковою, майже середньовічною «Канівською оповіддю» (Іллі Ісупова), абстрактними вишуканими композиціями (Нати Трандафір) й поетичним «Туманом» та романтичними небосхилами та далечінню (Валерії Трубіної).                                                                                           

Таким чином, свою специфічну особливість сприйняття прекрасного й осмислення та перетворення власних реакцій продемонстрували  Верещак Олександр,  Гершуні Тетяна,  Гнилицька Ксенія,  Гусєв Ігор,  Ісупов Ілля,  Савченко Сергій, Трандафір Ната, Трубіна Валерія,  Хоменко Леся. Вони емпірично, хто мимоволі, а хто свідомо наслідуючи Канта і Гегеля, піддали сумніву універсальні поняття смаку, особливо щодо оцінки й сприйняття як оточуючої реальності, так і художніх творів.                                           Результати роботи пленеру спочатку експонували під відкритим вересневим небом на нововідбудованому причалі «Тарасова гора» в Каневі й ось тепер квінтесенція напрацьованого групою демонструється на АРТКИЄВІ у Мистецькому Арсеналі.

Витоки «Канівських імпресій»                                                                   «Канівські імпресії» - проект новий, оригінальний, досить амбітний і, сподіваємось, динамічний та перспективний.                                                    Кожній творчій групі принципово задається тема (досить широка, щоб  художники не відчували утиску), - вона дисциплінує, допомагає працювати цілісно, в проекті. «Канівські імпресії» впроваджують і розвивають ідею створення в Каневі неформального творчого простору, в якому продукуються й поширюються нові художні ідеї та тенденції. Стислий, майже екстремальний термін роботи групи – 10 днів – змушує митців до зібраності й концентрації. Результати дивують не лише глядачів, але й авторів.                                                     Учасники пленеру живуть в арт-готелі. Арт-готель – явище у світі відоме й популярне, хоча й ексклюзивне, а от в Україні їх дуже мало, бо їхня організація вимагає не лише певних витрат та часу, а й неабиякого смаку та сміливості. Наприклад, сміливості задля експерименту, на який пішов Юрій Сташків. «Княжа Гора» не є раз і назавжди оформленим й естетично організованим приміщенням, - це живий, дихаючий дім, в якому досить часто змінюється експозиція живопису. А для того, щоб живопис був співмірний та органічний цьому дому, його господар й започаткував Арт-лабораторію «Княжа Гора» і запрошує художників пожити в готелі, погостювати й попрацювати.                 Художники приїздять сюди отак гостювати-працювати починаючи з 2007 року, - серед них – львів’яни Сергій Савченко, Роман Романишин, кияни - Анатолій Криволап, Ганна Криволап, Микола Журавель…. Вони стали вже добрими друзями господаря-мецената. А тепер коло гостей різко розширилось.                                                                                       Є ще й історичне підґрунтя феномену виникнення «Канівських імпресій».  Канів настільки яскраво живописне місце, що саме тут років з п’ятдесят поспіль проходили літню практику студенти Київського державного художнього інституту (нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). І хоча зараз інститутська база занедбана й практично зруйнувалася, проте аура цього місця, облюбованого колись ще геніальним Шевченком, сповнена творчих вібрацій і приваблива для художників.

Арт-лабораторія «Княжа Гора                                                    

 

Арт-лабораторія «Княжа Гора»

директор: Катерина Довгайло

рік заснування: 2007

вул. Дніпровська, 1

Канів, Україна, 19000

e-mail: persona-art@ukr.net

info@knyazhahora.com.ua

                                     

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях