ДКЦПФР та АУФТ розпочали роботу з приведення норм регулювання фондового ринку до вимог нового Податкового Кодексу

27 декабря 2010, 16:05
0
4

Наприкінці минулого тижня відбулося засідання Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР), у якому взяли участь представники АУФТ. Учасники засідання розглянули низку питань, що виникають у зв’язку з прийняттям нового Податкового Кодексу.

Наприкінці минулого тижня відбулося засідання Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР), у якому взяли участь представники АУФТ (http://www.aust.com.ua/). Учасники засідання розглянули низку питань, що виникають у зв’язку з прийняттям нового Податкового Кодексу.

Мова йде, наприклад, про питання переліку іноземних фондових бірж, на яких допущені до обігу цінні папери та деривативи, які визнаються такими, що перебувають в обігу на організованому ринку цінних паперів та деривативів; питання про встановлення ознак фіктивності цінних паперів та деривативів; проект наказу Державної податкової адміністрації України "Про затвердження Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до органів державної податкової служби" та проект рішення ДКЦПФР "Про затвердження Порядку здійснення емісії акцій та облігацій акціонерним товариством для переведення зобов’язань товариства у цінні папери".

У питанні переліку іноземних фондових бірж, здійснення операцій на яких можуть бути віднесені до витрат, ДКЦПФР підтримала пропозиції АУФТ (http://www.aust.com.ua/) не затверджувати перелік конкретних фондових майданчиків, а керуватися низкою певних критеріїв. "Ми запропонували послуговуватися міжнародними вимогами, такими, наприклад, як вимога до біржі бути членом WFE" – пояснив Олег Швець, член Ради АУФТ (http://www.aust.com.ua/).

Позитивнім рішенням останнього засідання Комісії також є те, що функцію визначення ознак фіктивності цінних паперів закріплено за ДКЦПФР. За цими ознаками Податкова адміністрація буде знімати з виплат платежі, що були віднесені на купівлю таких ЦП. "У даному випадку позитивним є те, що визначення ліквідності того чи іншого цінного паперу буде чітко закріплене за профільним регулятором, а не за Податковою адміністрацією". – відзначив Олег Швець.

АУФТ (http://www.aust.com.ua/) звертає увагу ДКЦПФР також на те, що введення нової норми Податкового Кодексу щодо реєстрації ДПАУ будь-яких рахунків (розрахункових та інших), що відкриваються фінансовими установами, потребує негайного вирішення цілої низки проблем. Наприклад, на сьогоднішній день не існує процедури реєстрації в ДПАУ рахунків у цінних паперах і необхідно розробити процедуру здійснення цього процесу як з боку зберігачів, так і з боку Податкової адміністрації. Актуальності питанню додає і те, що у зв’язку з процесом дематеріалізації акцій значно зросла кількість нових рахунків у ЦП. Якщо раніше у середньому зберігач відкривав декілька сотень рахунків на рік, то зараз мова іде про десятки тисяч.

 

 

 

Довідка:

СРО АУФТ (Асоціація "Українські фондові торговці") (http://www.aust.com.ua/) була створена 12 березня 2009 року шляхом консолідації трьох СРО: Асоціація "Регіональний фондовий союз", "Київська міжнародна фондова біржа", "Українська фондова біржа". Асоціація є об'єднанням професійних учасників ринку цінних паперів, які здійснюють торгівлю цінними паперами. Асоціація об’єднує 763 учасників.

Основне завдання Асоціації – захист інтересів усіх членів організації шляхом нормативних ініціатив, мета яких – забезпечення стабільного розвитку і модернізації фондового ринку України.

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях