Алла Шлапак: Від неефективного використання бюджетних коштів необхідно перейти до соціального замовлення

18 января 2011, 17:10
0
4

Постійна комісія Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту схвалила міську цільову Програму «Соціальне партнерство» на 2011-2015 роки, але однією з умов її реалізації має стати ухвалення Положення про перелік та умови надання соціальних послуг громадськими організаціями. Про це повідомила Голова Комісії Алла Шлапак.

Згідно з поданою Управлінням у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці виконавчого органу Київради (КМДА) Програмою "Соціальне партнерство", у 2011 році передбачено, наприклад, надання фінансової підтримки 207 громадським організаціям на оплату комунальних послуг та оренди приміщень у сумі 1,7 млн. грн., а також фінансування потреб організацій на суму 3,7 млн. грн., при цьому безпосередньо на заходи планується спрямувати лише 1,86 млн. грн..

"Маємо тут певну невідповідність –  ми платимо шалені гроші за оренду, а при цьому на самі заходи, тобто на забезпечення того, щоб надавалися, власне, соціальні послуги коштів не вистачає", - звертає увагу Алла Шлапак.

Тому, враховуючи, що приміщення, які орендують громадські організації у більшості своїй належать до комунальної власності міста, більш доречним, на переконання Голови Комісії, є направлення цих коштів тим організаціям та структурам, у власності яких знаходяться орендовані приміщення – управлінню освіти, районним адміністраціям, ЖЕКам тощо.

"Це дозволить зекономити значну суму коштів та ліквідувати практику недобросовісної діяльності організацій. Тому, необхідно провести ревізію та виявити реально діючі організації, і саме для них затвердити пільги на оренду та оплату комунальних послуг в межах утримання. І така практика затвердження відповідних пільг має впроваджуватися щороку", - зазначає Алла Шлапак.

При цьому, Голова Комісії наголошує, що надання соціальних послуг повинно відбуватися на тендерній основі. "Не можна з міського бюджету просто фінансувати статутну діяльність тих чи інших громадських організацій. З одного боку - невідомо, що під цією діяльністю може матися на увазі, а з іншого - місто не зобов’язане утримувати громадські організації. А ось, виділити кошти під конкретний захід, який справді потрібний місту – це зовсім інше. Якщо потрібно місце для зборів, то ветерани можуть використовувати для цього Палац ветеранів, жінки – Центр жінок, а решта заходів повинна проводитись виключно на тендерній основі", - зазначає Алла Шлапак.

*** Загальний обсяг фінансування Програми "Соціальне партнерство", передбачений міським бюджетом на 2011 рік, складає 9 млн. гривень, при цьому в Управлінні у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці виконавчого органу Київради (КМДА) стверджують, що на виконання Програми не вистачає ще 1 млн. 855 тис. грн..

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях