Алла Шлапак: Важливо усвідомити, що ВІЛ/СНІД поруч і навчитися з цим жити

19 января 2011, 17:30
0
14

За підсумками 2010 року, ситуація щодо поширення ВІЛ/СНІДу у столиці продовжує залишатися напруженою. Про це, за результатами засідання Постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту, повідомила Голова Комісії Алла Шлапак.

Згідно із статистичними даними, у порівнянні з 2009 роком, кількість виявлених ВІЛ-інфікованих зросла на 4,5% і склала 877 осіб, в тому числі 19 дітей.

Особливе занепокоєння, за її словами  викликає те, що серед числа інфікованих та хворих зростає кількість жінок. "Такі жінки або взагалі не можуть стати матерями, або не мають можливості народити здорову дитину. Звісно, це негативно впливає на демографічну ситуацію в країні, - говорить Алла Шлапак. – Зокрема, якщо ще у 1995 році з 13 ВІЛ-інфікованих осіб було лише 5 жінок, то у 2009-му їх число складало 325 осіб, а за 9 місяців 2010-го – 255 осіб. У 2010 році інфіковані жінки становили 40% від всієї дорослої групи".

Також, як зазначила Голова Комісії, ВІЛ-інфекція вражає найбільш працездатну та репродуктивну групу населення. "Найбільша кількість ВІЛ-інфікованих за весь період нагляду (з 1987 року) була зареєстрована у віковій групі 25-49 років – 5402 осіб, що складає 67% від загального числа інфікованих", - повідомила вона.

Крім того, якщо раніше найпоширенішим способом передачі ВІЛ-інфекції вважався ін’єкційний, то сьогодні високий поріг має і зараження статевим шляхом. "За статистикою 9-ти місяців минулого року, ці показники майже зрівнялися – інфікування при введенні ін’єкційних наркотиків було зафіксовано у 55,8% випадків(355 осіб), а статевим шляхом – у 41,7% випадків(265 осіб)", - зазначила Алла Шлапак. При цьому вона додала, що половина жінок, які вперше виявляють у себе ВІЛ-інфекцію, дізнаються про це під час обстеження пов’язаного із вагітністю. "Це означає, одне - що ВІЛ та СНІД з вулиць та підвалів перейшов у сім`ї. І потрібні нові підходи, щоб долати цю проблему", - говорить Голова Комісії.

Разом із тим, Алла Шлапак звернула увагу, що кількість виявлених ВІЛ-інфікованих осіб значно перевищує дані офіційної реєстрації. Це, за її словами, пов’язано з тим, що в останні роки офіційно реєструється лише четверта частина осіб, в яких виявлено ВІЛ.  "Особи, які пройшли обстеження і виявилися ВІЛ-позитивними просто відмовляються від подальшого дообстеження в спеціалізованих закладах. Не останню роль тут відіграє те, що населення морально ще не готове до усвідомлення факту життя з ВІЛ", - пояснює Голова Комісії.

Тому, на її переконання, окрім запобіжних та профілактичних заходів, повинна проводитися і широка інформаційна кампанія щодо соціальної адаптації інфікованих осіб.

"Крім того, відповідна робота має здійснюватися і із здоровим населенням. З одного боку нам треба забезпечити толерантне ставлення у суспільстві до ВІЛ та СНІДУ, а з іншого – пояснити, що ця проблема може торкнутися кожного і навчити дбайливо ставитися до свого здоров’я", - підкреслила Алла Шлапак.

Вона також нагадала, що у міському бюджеті цьогоріч на програми і централізовані заходи профілактики СНІДу передбачено 2 млн. 55 тис. грн.. 

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях