"One Tonne Life": унікальний дерев'яний будинок електромобіль Volvo та передові технології раціонального використання енергії

7 февраля 2011, 12:33
0
10
 One Tonne Life : унікальний дерев яний будинок електромобіль Volvo та передові технології раціонального використання енергії

На прикладі проекту "One Tonne Life" («Життя на одну тонну») компанії A-hus, Vattenfall та Volvo Cars прагнуть показати, що означає на практиці використання передових технологій членами однієї родини заради захисту навколишнього середовища. Технології та рішення, які сьогодні використовують в себе вдома учасники проекту "One Tonne Life" члени родини Ліндел (Lindell), вже доступні на ринку або будуть запропоновані найближчим часом.

"Наша мета – зробити дерев΄яні будинки з низьким рівнем витрати енергії доступними для великого ринку споживачів. Ми вважаємо, що в світі має бути більше людей, що використовують передові технології для захисту навколишнього середовища. При цьому не має знизитися рівень комфорту, функціональності або погіршитися дизайн. Ми пропонуємо ці технології в будинку з добре ізольованим дахом, та почнемо продаж таких будинків в кінці січня поточного року", - каже Петер Моссбрант (Peter Mossbrant), президент компанії A-hus.

Проект вілли розробив архітектор Герт Вінгорд (Gert Wingardh). Він запропонував будинок білого кольору, що забезпечує найефективніше використання енергії. Сам будинок виглядає незвично: навколо кожного вікна, біля вхідних дверей та великої вбудованої веранди, що знаходиться вздовж вітальні, встановлені виступаючі рами. Разом з чорним дахом та сонячними батареями, що направлені на південь, всі ці елементи дозволили наділити цей будинок унікальним зовнішнім виглядом.

Ізольована структура, сонячні батареї та сонячні нагрівачі

Стіни будинку, створеного для проекту "One Tonne Life", виконані з трьохшарового матеріалу, що забезпечує виняткові характеристики ізоляції та не допускає виходу повітря. Крім цього, в будинку передбачена покращена ізоляція даху та фундаменту, а також вікна та двері, що забезпечують малі втрати енергії.

Конструкція входу в будинок побудована по принципу вловлювання вітру, який не допускає потоків зовнішнього повітря всередину і навпаки. В результаті в будинку утворюється комфортний для людей клімат, а витрата енергії знижується. Спеціальні рами відтінюють кімнати влітку, захищаючи від сильного нагріву, та забезпечують достатнє проникнення світла всередину будинку взимку, коли сонце знаходиться низько над горизонтом.

Щоб забезпечити здорову циркуляцію повітря в такому добре ізольованому приміщенні, передбачена спеціальна система вентиляції, яка витягує повітря низької якості та нагнітає свіже повітря в спальні кімнати, вітальню та інші житлові приміщення будинку. Тепло повітря, що вивітрюється, використовується для нагріву свіжого повітря, що поступає. Підтримання тепла в будинку, крім того, забезпечується теплом, що випромінюють мешканці будинку та теплом, що виділяють при роботі побутові та кухонні прилади. Система опалення знаходиться під підлогою першого поверху.

Сонячні батареї на даху будинку та південному фасаді виробляють електрику, яка використовується для опалення будинку або для заряджання акумуляторів електромобіля. Всі надлишки електрики, які не споживаються мешканцями будинку, направляються в міську електромережу.

Сонячні нагрівачі, що розташовані на даху навісу для автомобіля, забезпечують підігрів води та незначне опалення приміщень в період з квітня по жовтень. Коли сонячних променів недостатньо для зарядки сонячних батарей, сім΄я Ліндел отримує відновлювану енергію, що постачається компанією Vattenfall.

Volvo C30 Electric - до 150 км пробігу без підзарядки

Автомобіль Volvo C30 Electric, що використовується родиною, працює тихо та зовсім не виділяє двоокису вуглецю, якщо автомобіль заряджається електрикою, яка виробляється з використанням відновлюваних джерел. Volvo C30 Electric є частиною стратегії електрифікації автомобілів Volvo Cars. Це авто забезпечує такий самий рівень безпеки, комфорту та простір в салоні, як і стандартна серійна модель. Відмінність полягає  в тому, що Volvo C30 Electric використовує лише електрику.

Участь в проекті "One Tonne Life" надає Volvo Cars можливість вивчити методи використання електричного автомобіля членами сучасної родини.

"Проект "One Tonne Life" дозволить нам отримати важливі знання для розробки електромобілів. Ми отримаємо чітку інформацію про те, що ми маємо запропонувати нашим клієнтам, щоб зробити електромобіль привабливим, ефективним та зручним в користуванні", - розповів Леннарт Стегланд (Lennart Stegland), менеджер підрозділу зі спеціальних автомобілів Volvo Cars.

Volvo C30 Electric обладнано літій-іонними акумуляторами, що заряджаються від звичайної електромережі. Для повної зарядки акумуляторів потрібно близько восьми годин. На повністю заряджених батареях автомобіль може проїхати до 150 км.

"150 кілометрів – це більше, ніж більшість людей в Європі проїжджає за день. В рамках проекту "One Tonne Life" наш автомобіль буде задовольняти майже всі транспортні потреби родини Ліндел", - відмітив Леннарт Стегланд.

Передові рішення для використання енергії

Передові кліматичні установки та будинки з системами вироблення енергії складають важливий елемент загальної структури ефективного виробництва та використання енергії, яка в свою чергу грає важливу роль в стійкому розвитку суспільства.

Компанія Vattenfall наразі реалізує ряд проектів у відповідності з прийнятою стратегією розробки передової електромережі та рішень ефективного використання енергії для житлових будинків, де буде розвинута система контролю та ефективного використання енергії. В результаті власники таких будинків будуть споживачами енергії, одночасно виробляючи її в невеликих обсягах, наприклад, використовуючи сонячні батареї.

Vattenfall бере участь в проекті "One Tonne Life", представляючи нову технологію Energy Watch для вимірювання щоденної витрати електрики з виводом даних вимірювань в режимі реального часу.  

"Ми допомагаємо родині Ліндел слідкувати за їх витратою електроенергії,  а також вигідно її використовувати, - розказав президент Vattenfall Norden Торбьорн Валборг (Torbjorn Wahlborg). – Ми також працюємо над вдосконаленням електричних мереж: родини, чиї будинки обладнано сонячними батареями, зможуть продавати надлишки електроенергії. В той же час, коли немає достатньої кількості сонячного світла, вони отримають доступ до електроенергії, яку виробляють екологічно чисті системи, наприклад, вітряні або гідроелектростанції".

Усвідомлений вибір продуктів харчування задля захисту екології

На долю продуктів харчування припадає приблизно чверті всього обсягу викидів вуглекислого газу з розрахунку на родину. В компанії ІСА, що являє собою велику мережу супермаркетів, бачать значні можливості зниження цих викидів завдяки правильному вибору продуктів харчування. 

"Ми пропонуємо широкий вибір товарів з маркуванням "екологічно чиста продукція" та продуктів місцевого виробництва. Беручи участь в проекті 'One Tonne Life', ми сподіваємося виробити нові методи, які дозволять нам рекомендувати нашим покупцям, як зробити вірний вибір продукції в наших магазинах, а також керуватися екологічно чистими технологіями вдома в процесі приготування їжі", - відмітила Марія Сміт (Maria Smith), менеджер з питань захисту навколишнього середовища ICA.

Побутова техніка, що ефективно споживає електроенергію

Побутові прилади споживають майже половину електроенергії, необхідної звичайній родині, а від того як вони використовуються, залежить вартість оплати енергопостачання. За останні 15 років Siemens вдалось скоротити параметри витрати електроенергії, що витрачається побутовими приладами до 80%, а за рівнем витрати енергії та води продукція Siemens займає провідні позиції в світі.

"Наша мета – запропонувати нові технології, які дозволять і в майбутньому настільки ж комфортно використовувати побутові прилади будинку, одночасно проявляючи турботу про навколишнє середовище. Продукція, яка використовується родиною Ліндел, демонструє, наскільки ефективні наші технології. Ми допоможемо їм найбільш оптимально використовувати побутову техніку задля захисту екології", підкреслив  Мартін Кноблох (Martin Knobloch), президент Siemens Home Appliances Northern Europe.

Описи та факти в цьому прес-релізі стосуються міжнародного модельного ряду Volvo Cars. Описані функції та обладнання можуть бути опціональними. Специфікації автомобілів можуть відрізнятись у різних країнах та можуть зазнавати змін без попереднього повідомлення.

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях