Алла Шлапак: Угода про Асоціацію має стати чинником підвищення соцстандартів

10 февраля 2011, 14:47
0
3
Алла Шлапак: Угода про Асоціацію має стати чинником підвищення соцстандартів

Підписання Угоди про Асоціацію не повинно перетворюватися на самоціль, основною метою на цьому шляху має стати створення умов для розвитку особистості та її реалізації в усіх сферах суспільного життя, включаючи економічний, політичний та культурний сектори. Про це зазначила Голова Постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту Алла Шлапак під час під час круглого столу "Угода про асоціацію в 2011 – мрія чи реальність?", який відбувся 8 лютого в Комітеті ВРУ з питань євроінтеграції.

"Якщо підписання Угоди все ж таки відбудеться у 2011 році – це буде лише формальною реальністю, яка на жаль, не відобразиться на українському громадянинові", - зазначає Алла Шлапак. Депутат звертає увагу що, на адаптацію європейського законодавства до українських реалій були витрачені роки, але разом із тим досі не створено реальних механізмів задля забезпечення і реалізації цього законодавства.

На погляд Алли Шлапак, європейські устремління України мають бути віддзеркаленні у реальних соціально-економічних перетвореннях всередині самої країни. Перш за все, за її словами, мова йде про подолання бідності, адже за офіційними даними у минулому році 21 млн. українського населення знаходився за її межею.

"Тому, наше завдання віднайти реальні механізми захисту прав та реалізацію можливостей кожного українського громадянина та забезпечити їх імплементацію в усіх галузях суспільного життя. Лише тоді ми зможемо говорити про повноцінне членство України в Європейському співтоваристві", - наголошує депутат.

Серед позитивних моментів від підписання Угоди про Асоціацію, Алла Шлапак виділила перспективу вільного культурного обміну, що є особливо актуальним для молоді та представників інтелігенції, а також розвиток туристичної галузі та укріплення демократичних цінностей.

Разом із тим, депутат акцентувала увагу і на певних ризиках в зв’язку із підписанням Угоди. "Запровадження безвізового режиму може спровокувати значний відтік з України висококваліфікованих кадрів, зокрема, медиків та науковців. Ця ситуація вже сьогодні є доволі тривожною. Країни, що недавно приєдналися до Євросоюзу на кшталт Чехії, Словакії масово запрошують на роботу українських спеціалістів, а з відкриттям кордонів міграція може суттєво збільшитися", - зазначає Алла Шлапак. Причиною відтоку кадрів, на її погляд, є надто низький рівень соціальних стандартів в Україні, які не спонукають громадян залишатися в державі, коли вони отримують більш привабливі перспективи свого майбутнього.

Тому, на переконання Алли Шлапак, головним результатом від підсисання Угоди про Асоціацію має стати створення належних соціально-економічних умов, які стануть запорукою підвищення якості життя українців. "Українець повинен хотіти залишатися у своїй державі, працювати і розвиватися тут. А європейці повинні бути зацікавленні приїздити до нас, втілювати спільні проекти, розвивати в Україні свій бізнес", - додає депутат.

Нагадаємо, 6 лютого 2011 року у Києві розпочався черговий раунд переговорів між Україною та ЄС з приводу укладення Угоди про Асоціацію. Від продуктивності цього раунду залежить реальність підписання Угоди про Асоціацію з ЄС вже у цьому році.

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях