Алла Шлапак: Сімейна форма усиновлення повинна бути пріоритетною

17 февраля 2011, 18:39
0
7
Алла Шлапак: Сімейна форма усиновлення повинна бути пріоритетною

За останні чотири роки у Києві на 13% зменшилась кількість дітей, що позбавлені батьківського піклування. Про це зазначила Голова Постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту Алла Шлапак, коментуючи ухвалення Київрадою Міської цільової Програми "Діти столиці".

Депутат констатувала наявність позитивної динаміки у роботі по попередженню сирітства та дитячої бездоглядності і безпритульності.

Зокрема, за словами Алли Шлапак, найбільшим позитивом є зниження кількості дітей, від яких відмовляються відразу у пологовому будинку – з 109 (у 2006р.) до 64 (у 2010р.).

При цьому вона відзначає, що дає свій результат популяризація сімейних форм усиновлення, яка активно проводиться в останні роки. Так, чисельність дітей, що перебувають у державних закладах зменшилася з 446 (у 2007 р.) до 297 (у 2010р.). На початок 2011 року, у м. Києві налічується 36 прийомних сімей, в які влаштовано 46 дітей, а у 10 столичних ДБСТ виховується 73 дитини.

Також, як повідомила Голова Комісії, у 2010 році повноцінні сім`ї здобули 176 маленьких киян. При цьому, як говорить вона, приємно, що показник національного усиновлення складає 66%, а міждержавного 34%.

"Примітно, що іноземні громадяни здебільшого всиновлюють хворих дітей, а також дітей, старших 6 років. Також часто вони стають батьками для двох і більше дітей, які є між собою братами та сестрами, і це надзвичайно важливо, адже дозволяє не розлучати близьких і зберегти цілісність родини", - підкреслює Алла Шлапак.

На переконання депутата, сімейна форма виховання повинна займати головне місце серед заходів щодо опіки і влаштування дітей. "Ми повинні зробити все можливе для того, щоб кожен маленький українець виховувався у люблячій і турботливій сім`ї. Нова міська Програма "Діти столиці" серед інших, виконуватиме саме це завдання", - додала Голова Комісії.

* Міська цільова Програма "Діти столиці" на 2011-2013 роки спрямована на захист прав, свобод та інтересів дітей; запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності; усиновлення дітей, встановлення опіки/піклування та влаштування в дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім`ї. На реалізацію Програми у 2011 році виділено 3,6 млн. грн.., вцілому потреба у фінансуванні до 2013 року складає 12,9 млн. грн..

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях