УАІБ просить ДКЦПФР ініціювати внесення змін щодо зняття заборони для ІСІ бути учасниками банків

29 июня 2011, 14:55
0
15
УАІБ просить ДКЦПФР ініціювати внесення змін щодо зняття заборони для ІСІ бути учасниками банків

Українська асоціація інвестиційного бізнесу направила листа Голові Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з проханням ініціювати внесення змін до ст.14 Закону України «Про банки та банківську діяльність» щодо зняття заборони для ІСІ бути учасниками банків. \r\n\r\n

Професійні учасники ринку спільного інвестування та інвестори вважають, що такі зміни законодавства вкрай негативно позначаться на розвитку ІСІ, звужуючи можливості диверсифікації інвестицій ІСІ в ліквідні інструменти. Це унеможливлює також розширення лінійки інвестиційних фондів, зокрема, створення індексних фондів, оскільки   акції банків присутні в «індексних кошиках» провідних українських бірж. Вкрай непевною є і подальша доля вже функціонуючих індексних фондів, зміна інвестиційних декларацій яких призведе до масового витоку з них капіталу, вкладеного учасниками.

Падіння вартості акцій банків на біржах, зафіксоване після набрання чинності вищезазначеної норми, свідчить про її негативний  вплив на інвестиційну привабливість фондового ринку України в цілому та на банківський сегмент зокрема. Зазначене падіння вже призводить до знецінення активів інституційних інвесторів (ІСІ, НПФ, страхових компаній) та викривлення вартості накопичень їх учасників та акціонерів, а також розрахунків з ними.

Українська асоціація інвестиційного бізнесу, наголошується у листі, вважає, що таке законодавче обмеження інвестицій інституційних інвесторів не має об’єктивного підгрунтя і порушує права інвесторів ІСІ, в т.ч. фізичних осіб. Підвищення прозорості акціонерного капіталу банків, яке визначене метою прийнятих змін, не повинно, обмежувати коло акціонерів банків за рахунок ІСІ, які на сьогодні є одними з найбільш прозорих небанківських фінансових установ. Інститути спільного інвестування, які в основному є міноритарними акціонерами банків, не чинять істотний вплив на їх діяльність. Суперечить така норма і світовій практиці, згідно якої інвестиційні фонди не мають галузевих обмежень при формуванні своїх портфелів.

За даними УАІБ, на кінець 1 кварталу 2011 року в активах 306 ІСІ знаходилися акції 26 банків на загальну суму 459,6 млн.грн. Сукупна частка ІСІ в капіталі 22 банків знаходиться у діапазоні від 0,001 до 9.17%. З них три банки перебувають у стані ліквідації, а в ПАТ КБ «Надра» та «Родовід» діє тимчасова адміністрація. Тільки в 4 банківських установах ІСІ володіють значними пакетами акцій, при чому пакет акцій ПАТ «Західінкомбанк» був придбаний ІСІ під час введення у банку тимчасової адміністрації і ця угода була погоджена Національним банком України.

Як зазначається у листі Асоціації до ДКЦПФР, виконання банками прикінцевих положень Закону №3024 може призвести до порушення прав інститутів спільного  інвестування як акціонерів банків, до значних коливань цін на акції банків, і, як наслідок, до втрат інвесторів ІСІ.

            Крім прохання ініціювати внесення змін щодо зняття заборони для ІСІ бути учасниками банків, УАІБ звертає увагу регулятора на необхідність забезпечити оперативне реагування на скарги інституційних інвесторів при виникненні корпоративних конфліктів у банківських установах та посилення контролю з боку Комісії за проведенням загальних зборів акціонерів у банківських установах.

Асоціація просить також встановити посилений державний моніторинг ринку акцій банків (насамперед біржового ринку) та забезпечити оперативне прийняття Комісією та її уповноваженими особами заходів регуляторного впливу з метою недопущення спекулятивного маніпулювання ринком та інсайдерських операцій.

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях