Алла Шлапак: Україні слід брати приклад з РФ і визнати пиво алкогольним напоєм

22 июля 2011, 12:40
0
5
Алла Шлапак: Україні слід брати приклад з РФ і визнати пиво алкогольним напоєм

Заборона продажу алкогольних напоїв в ночі, в тому числі і пива, має бути заборонена по всій Україні, і законодавчі зміни Російської Федерації в цьому контексті мають стати для українських парламентарів та Президента прикладом для наслідування.

Так прокоментувала російське нововведення (http://news.liga.net/ukr/news/NU113911.html) Алла Шлапак, Голова Постійної Комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту, лідер депутатської групи "Соціальна справедливість".

"Якщо ми справді турбуємося про здоров’я нації, наші дії повинні бути рішучими і не допускати подвійного трактування. Якщо обмежуємо продаж алкоголю, то правила повинні бути однаковими для всіх – всі напої, незалежно від назви, всім суб’єктам торгівлі і по всій Україні", - зазначає Алла Шлапак.

При цьому вона підкреслила, що обмеження повинні розповсюджуватися і на продаж пива. "Пиво, однозначно, має бути визнане алкогольним напоєм. Розповсюджений стереотип про те, що пиво менш шкідливе і не викликає алкогольної залежності є хибним. Бо, насправді, немає значення, як називається напій, якщо в ньому міститься алкоголь. А тому, якщо ми обмежимо продаж горілки, коньяку, вина тощо, але в той же час залишимо пиво доступним для молоді - наші рішення не матимуть жодного сенсу", - вважає Алла Шлапак.

Лідер "Соціальної справедливості" наголосила, що профілактика надмірного вживання алкоголю повинна бути визнана одним із пріоритетних напрямків державної політики. Також вона висловила сподівання, що з початком нової сесії Парламенту, народні депутати повернуться до розгляду законопроекту про заборону продажу алкоголю вночі і ухвалять відповідне рішення, визнавши при цьому і пиво алкогольним напоєм.

"Обмеження на години продажу спиртного разом з обмеженнями на місце продажу і вік покупця в цивілізованих країнах є одними із найпоширеніших заходів боротьби із зайвим вживанням спиртних напоїв громадянами. Франція, Німеччина, Естонія, Латвія, США - якщо стільки країн світу йде на подібні заходи - значить, вони доцільні і виправдовують себе. Тому і в Україні така робота повинна бути системною і проводитися централізовано. Сьогодні у нас лише окремі міста запровадили обмеження на реалізацію алкогольних напоїв вночі, але ця позитивна тенденція має бути підтримана і запроваджена на Всеукраїнському рівні", - переконана Алла Шлапак.

Довідка.

Обмеження щодо продажу алкоголю вночі діють у Львові, Ужгороді, Тернополі та Луцьку.

Київрада, у 2008 році ухвалила Рішення про заборону встановлення точок торгівлі алкоголем і тютюном у 150-метровій зоні від навчальних закладів. В тому ж році була введена заборона на розпивання спиртних напоїв і куріння на зупинках, в громадських місцях, поблизу дитячих ігрових і спортивних майданчиків, навчальних закладів, заборонена торгівля спиртним під час масових акцій. Також з 2008 року столичні ресторани і кафе зобов'язали розділити зали для курців і відвідувачів, які не палять.

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях