Алла Шлапак: Щоб не скорочувати пільги, потрібно швидше запровадити соціальну картку

25 июля 2011, 23:41
0
7
Алла Шлапак: Щоб не скорочувати пільги, потрібно швидше запровадити соціальну картку

Скорочення пільг для окремих категорій громадян, запроваджене нещодавно Кабінетом Міністрів, може суттєвого знизити і без того малі статки малозахищенних верств населення, а тому нагальним завданням для державних органів влади є запровадження нових механізмів соціального захисту, вважає Алла Шлапак, Голова Постійної Комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту, лідер депутатської групи "Соціальна справедливість".

На її переконання, такою новою системою соціального захисту українців повинна стати адресна матеріальна допомога, яка реалізовуватиметься шляхом запровадження єдиної соціальної картки.

"Скорочення соціальних пільг є неприпустимим. Однак, якщо бути відвертими, бюджет країни й справді практично не витримує видаткового навантаження, яке йде на виплату різних видів соціальної допомоги. Крім того, у сфері призначення та отримання грошової допомоги від держави бувають випадки зловживань. Тому, постає питання як зробити це навантаження меншим, але водночас не позбавити соціального захисту тих, хто за законом має на нього право і справді його потребує, - зазначає Алла Шлапак. – Вирішити проблему можна, якщо інформація про самого пільговика та види допомоги, на які він має право буде зібрана в одному місці. Тоді ми і не матимемо потреби скорочувати об’єм соціальних виплат".

На думку депутата, запровадження єдиної соціальної картки та створення електронного реєстру пільговиків дасть змогу запровадити більш ефективне державне управління коштами соціальної сфери.

Лідер "Соціальної справедливості" висловила сподівання, що до кінця року вдасться врегулювати всі юридичні та технічні моменти, і з 2012 року кияни зможуть відчути переваги нової системи соціального захисту.

Як відомо, Постановою №745, що була оприлюднена 23 липня,  Кабінет міністрів обмежив соціальні виплати для чорнобильців, інвалідів та дітей війни.

Довідка.

В рамках проекту "Соціальна картка" пропонується автоматизація системи надання та обліку використання пільг в транспортній, соціальній, житлово-комунальній, медичній та, за потреби, інших сферах господарства. Електронна соціальна карта буде засвідчувати особу її власника і його соціальні права, а також містити пенсійний, страховий і соціальний додатки. Інформація на карті буде оновлюватися у випадку отримання людиною певних пільг або послуг.

Передбачається, що електронна соціальна карта буде впроваджена в якості експерименту в Києві, Харківській та Чернівецькій областях.

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях