Відомі люди України підписали «Маніфест українців проти куріння»

30 мая 2008, 16:31
0
38

Щороку 31 травня Всесвітня організація охорони здоров’я відзначає Всесвітній день без тютюну. Вільна від тютюну молодь – тема, яку обрала ВООЗ для Всесвітнього дня без куріння у 2008 році. Куріння серед молоді є однією з найбільших проблем також і серед українців. У світі щодня близько 80 – 100 тис. осіб стають жертвами нікотинової залежності. В Україні за рік 500 тис. підлітків вперше пробують закурити.

Цього року в Україні вперше відомі особистості – журналісти, музиканти, спортсмени – виступили з закликом розпочати чесну боротьбу проти куріння та підписали "Маніфест українців проти куріння".

 

Ініціатором створення "Маніфесту" є Коаліція громадських організацій та ініціатив "За вільну від тютюнового диму Україну", а також "Кампанія за майбутнє без куріння".

 

"Маніфест" має донести правду, на яку українці звикли закривати очі, – куріння – це  зло, яке в середньому забирає в курця 15 років життя. Відомі українці закликають громадян і державу спільно  розпочати чесну боротьбу проти куріння.

 

Ті, хто підписався під "Маніфестом", взяли на себе зобов’язання брати участь у популяризації здорового способу життя, не відвідувати громадські місця, де курять, а також спробувати вмовити кинути курити когось зі своїх знайомих.

 

Відомі українці звертаються до держави з проханням підняти ціни на сигарети, які в Україні є одними з найнижчих в Європі, аби молодь не могла їх так легко купувати. А також повністю заборонити рекламу сигарет та забезпечити чітке виконання закону, який забороняє курити в громадських місцях.

 

Кожен охочий зможе приєднатися до цих закликів та поставити свій підпис через Інтернет, зокрема,  на сайті adic.org.ua/coalition

 

Після проголошення "Маніфесту" відбулася акція "Повалення стереотипів щодо куріння". На сходах Українського дому зірки разом штовхнули розставлені макети пачок 8-ми різних "марок" сигарет. Їх назви є поєднанням винахідливості тютюнової  індустрії та організаторів акції: "Свіжий кашель", "Блискуче облисіння". "Мужня імпотенція" тощо. "Ми хочемо показати, що всі принади, які начебто дає куріння, – це пусте, за ними немає суті, тому вони так легко падають", – каже Олег "Фагот" Михайлюта.

 

Також в цей день волонтери на перехрестях у центрі Києва роздаватимуть брошуру, яка була спеціально створена до цього дня. В ній у популярній формі розказано про шкоду куріння, рівень його поширеності в Україні у порівнянні з іншими країнами, а також про хитрощі, якими міжнародна тютюнова індустрія гасить суспільний запал боротьби з курінням, зокрема і в Україні. Вона також містить текст "Маніфесту". Цю брошуру роздаватимуть в центрі Києва та розішлють по всіх державних установах, які можуть допомогти у зупиненні епідемії куріння.    

 

Окрім роздачі брошури, на трьох великих перехрестях близько 30 волонтерів будуть пов’язувати синьо-зелені стрічки на автомобілі на знак того, що їхні власники хочуть долучитися до ініціативи. Організатори сподіваються, що з цього дня синьо-зелена  стрічка (кольори природи – неба і рослин) стане традиційним атрибутом привернення уваги до Всесвітнього дня без тютюну і у наступні роки.    

 

Корреспондент.net не несет ответственности за информацию, содержащуюся в пресс-релизах, предоставленных компаниями

 

 

 

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях