В Україні створено бюро журналістських розслідувань

14 августа 2008, 10:18
0
12

В Україні створено незалежне бюро журналістських розслідувань «Свідомо», яке буде готувати матеріали для найкращих видань про найбільш важливі соціальні проблеми.

"Ідея – поширювати глибокі, але легко написані розслідування про події та процеси, які торкаються багатьох людей. Чому так відбувається, як це змінити, які політики це просувають або гальмують – ось запитання, на які ми шукатимемо відповіді", - каже організатор бюро Єгор Соболєв.

 

Перша тема – "Чому в Україні пиво не алкоголь?" - розслідує, чому в Україні дивне державне регулювання, яке спеціалісти вважають однією з причин поширення підліткового алкоголізму.

 

Для розслідувань бюро буде залучати найкращих майстрів жанру по всій країні.

 

"План полягає у том, щоб створити мережу журналістів-розслідувальників, яка б допомагала інформацією, пропагувала матеріали, а при потребі б захищала кожного з них", - каже Соболєв.

 

Право друкувати розслідування бюро належатиме журналу "Кореспондент" та якісним регіональним газетам-членам Асоціації видавців періодичної преси.

 

Гроші на перші розслідування надав Фонд "Відродження".

 

"Для нас життєво важливо мати  незалежність від політиків або бізнесу. У майбутньому ми плануємо перейти до самофінансування від підписки та реклами у Інтернет-версії, яку зараз створюємо", - повідомив Соболєв.

 

Діяльність бюро буде контролюватися наглядовою радою, що утворена з авторитетних медіа-експертів, у складі: Андрій Куликов (відомий журналіст та редактор), Наталія Лігачова (головний редактор “Телекритики”), Вікторія Сюмар (директор “Інституту масової інформації”), Тарас Шевченко (директор “Інституту медіа права”), Олег Хоменок (керівник „Інституту розвитку регіональної преси“), Олексій Погорєлов (генеральний директор “Української Асоціації видавців періодичної преси”).

 

Наглядова рада не редагуватиме розслідувань, але має право ветувати обрану бюро тему, або журналіста, що залучений до розслідування.

 

 

 

Корреспондент.net не несет ответственности за информацию, содержащуюся в пресс-релизах, предоставленных компаниями

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях