Пост-реліз круглого столу \"Чи можна створити імідж України у світі за 5 тисяч доларів?\"

6 мая 2009, 08:47
0
53
Пост-реліз круглого столу \ Чи можна створити імідж України у світі за 5 тисяч доларів?\

29 квітня в прес-центрі інформаційного агентства \"Українські Новини\" відбувся круглий стіл \"Чи можна створити імідж України у світі за 5 тисяч доларів?\". Організатором та ініціатором заходу виступило ІнА \"Українські Новини\". В ході роботи круглого столу експерти в галузі зв’язків із громадськістю, політичні експерти і представники державних органів висловили своє бачення шляхів покращення іміджу України в світі.

Учасниками круглого столу були: Денис Богуш, віце-президент Української ліги зі зв'язків із громадськістю, президент агентства Bogush Communiacations і офіційний представник України в Міжнародній асоціації зі зв'язків із громадськістю; Олексій Толкачов, президент Європейської Асоціації Українців; Олена Дерев'янко, віце-президент Української ліги зі зв'язків із громадськістю й управляючий партнер агентства PR-Service, член Міжнародної асоціації зі зв'язків із громадськістю - IPRA; Віталій Бала, директор Агентства моделювання ситуацій; Олексій Голобуцький, заступник директора Агентства моделювання ситуацій; Василь Мірошниченко, партнер CFC Consulting; Наталія Попович, президент PRP Group; Андрій Ротовський, президент Української ліги зі зв’язків з громадськістю, директор Київської школи PR-технологій; Олександр Данилюк, керівник Всеукраїнського центру сприяння підприємницькій діяльності; Омелян Сухолітко, директор департаменту міжнародного співробітництва та європейської інтеграції; Володимир Дегтярьов, директор із роботи з клієнтами агентства Nords PR Ukraine; Володимир Горбач, політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва;Олексій Чуєв, партнер, директор з маркетингу Reputation Capital; Ольга Соколова, перший заступник голови Державної служби туризму і курортів Міністерства культури і туризму.

 

В ході круглого столу учасники і присутні заслухали доповіді Дениса Богуша "Імідж України" та Олексія Толкачова "Роль закордонної громадськості в формуванні міжнародного іміджу України".

 

За визначенням пана Богуна, "імідж України" - це образ України та її складових в уявленні різних цільових груп на міжнародному, національному та локальному рівні.

 

Основні тези доповіді Дениса Богуша:

 

  1. Складовими поняття "імідж держави" є соціальний, політичний, інвестиційний та туристичний імідж держави.
  2. Вироблення стратегії створення іміджу держави - справа політиків, а не бізнесменів України.
  3. Імідж України у світі формується за допомогою міжнародних ЗМІ, а багато з них (за винятком CNN і BBC) взагалі не мають представництв в Україні, тому й не можуть достовірно описувати події, які відбуваються в цій державі.
  4. Потрібно визначити пріоритетні країни, в яких буде вестися робота зі створення іміджу України (в Україні таку роботу проводить Кіпр, Єгипет).
  5. Є необхідність створення туристичного логотипу країни, виконаного за законами реклами (зараз такі логотипи мають деякі українські міста).
  6. Держава має великі проблеми з інвестиційним рейтингом, найбільшим інвестором на сьогодні є Німеччина.

 

Підводячи підсумки, пан Богуш зазначив, що в Україні потрібно розвивати туристичний, аграрний і науково-технічний потенціал (який є справді значним в України, але нівелюється в очах світової громадськості через політичні суперечки керівництва країни).

 

            Олексій Толкачов, президент Європейської Асоціації Українців розповів про мету створення організації (захист інтересів України у Європейському Союзі) та завдання, які організації ставить перед собою. А саме лобіювання інтересів України у Європейському Союзі, зацікавлення європейців українською культурою, формування бренду "Україна". В рамках діяльності організації було проведено такі заходи: організація публічних слухань в Європейському парламенті, святкування дня України в Брюсселі в 2008 році, проведення виставки вишивки Анжеліки Рудницької та одягання "хлопчика, що пісяє" в український національний костюм.

 

            В ході дискусії учасники круглого столу обговорили необхідність створення конкретного органу, який би відповідав за створення іміджу України у світі. Тут думки присутніх розділилися, зокрема Віталій Бала, Володимир Горбач, Василь Мірошниченко наполягали на тому, що цей орган повинен фінансуватися бізнес-колами країни і бути незалежним від держави, на противагу їм Олена Дерев’янко, Олександр Данилюк висловлювалися за створення такого органу у складі Міністерства закордонних справ. Ольга Соколова зазначила, що створення іміджу України у світі є завданням МЗС.

 

            Професіонали ринку PR-послуг, які брали участь в роботі круглого столу, зазначили, що важливу роль у процесі створення іміджу країни має відігравати PR. Так, Олена Дерев’янко зазначила, що "PR-фактор забезпечує інформаційну безпеку країни". Володимир Дегтярьов, висловив думку про те, що потрібно вчити владу розмовляти з пресою, а не купувати замовні статті в іноземній пресі. Наталія Попович вважає, що працівники Міністерства закордонних справ, які знаходяться в інших країнах, просто не хочуть і вважають недоцільним спілкуватися з закордонною пресою, щоб змінити таке становище, UAPR міг би навчити таких держслужбовців, як поводити себе при спілкуванні закордонними ЗМІ.

 

            Олександр Данилюк повідомив присутнім, що на сьогодні є державна концепція щодо розвитку іміджу України у світі, МЗС розробило програму інформаційного розвитку України у світі, але програма поки що не прийнята в МЗС. Саме через це, як зазначила Ольга Соколова, оскільки програми інформаційного розвитку держави немає, Міністерство культури і туризму намагається презентувати культуру України у світі, оскільки презентувати державу міністерство поки що не має права. Також представник міністерства акцентувала увагу на фінансовій проблемі розвитку іміджу України, оскільки кошти на це з держбюджету майже не виділяються.

 

Основні висновки роботи круглого столу:

  • необхідно створення органу (державного чи недержавного), який би займався створенням іміджу України у світі;
  • необхідно залучати професіоналів у сфері Public Relations до створення іміджу України у світі;
  • необхідно створити сам бренд "Україна" і визначити його вартість;
  • в найближчий час потрібно зібрати круглий стіл експертів для вироблення національної програми розробки іміджу України, узгодити основні положення програми, підписати її та направити на розгляд і утвердження в Міністерство закордонних справ України.

 

Інформаційне агентство "Українські Новини" запрошує всіх бажаючих долучитися до дискусії з питання створення іміджу України у світі.

 

 

 

 

 

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях