Відкритий лист до Прем’єр-міністра України

21 мая 2009, 10:33
0
17

Шановна Юліє Володимирівно!\r\n\r\nАсоціація «Виноградарі та винороби України» з великою надією звертається до Вас у зв’язку з небезпечною ситуацією, яка склалася навколо акцизного збору на вітчизняні натуральні виноградні кріплені вина. \r\n

Так, на сьогодняшній день Урядом України розроблено Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" та деяких інших законів України № 4503 від 19 травня 2009 року, яким пропонується підвищити ставку акцизного збору на натуральні виноградні кріплені вина у 3 рази порівняно з існуючою ставкою акцизу на цю продукцію.

 

Постійні намагання необгрунтовано збільшити акцизні збори на натуральні виноградні кріплені вина, які лобіюються окремими виробниками міцного алкоголю, не враховують наступне.

 

Виноградарство та виноробство України є взаємопов’язаними галузями сільськогосподарського виробництва та знаходяться на етапі становлення. Вони мають свої особливості – виробництво в них є надзвичайно складним, тривалим у часі, з великими втратами і значними витратами ручної праці. Більш того, це соціально орієнтовані галузі, оскільки в них працює понад 1 млн. селян, для яких робота у виноробних господарствах (або здача в оренду земельних паїв під виноградники) є єдиним джерелом доходу. Так, на сьогоднішній день вирощуванням винограду займається понад 450 фермерських та сільськогосподарських господарств та біля 80 підприємств первинної переробки.

 

Намагання збільшити акцизний збір, впровадженні у попередні роки, вже мали значні негативні наслідки для галузі. Так, наприклад, у 2004 році Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2004 рік» від 17 червня 2004 року № 1801-IV вже було здійснено підвищення ставок акцизного збору на натуральні виноградні кріплені вина (крім марочних) до 0,10 коп. за 1 об’ємний відсоток спирту в 1 літрі. За два місяці після підвищення ставки акцизного збору обсяги надходжень від оподаткування цим збором зменшилися на 40-45 відсотків. Тому, відповідним Законом України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо впорядкування обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 18 листопада 2004 року № 2189-IV підвищення ставок акцизного збору на кріплені натуральні виноградні вина було терміново скасовано. В той же час, до речі, ставки акцизного збору на плодові вина залишилися підвищеними. У результаті зазначених дій виробництво виноградних вин продовжує розвиватись, а виробництво плодово-ягідних вин практично зникло за три роки.

 

Протягом трьох останніх місяців виноградарі та винороби України брали участь у роботі профільних комітетів Верховної Ради України, засіданнях Міністерства АПК та Міністерства Економіки. Позицію щодо недопущення підняття акцизів було проголошено під час парламентських слухань у Верховній Раді «Про сучасний стан та перспективи розвитку сільського господарства та харчової промисловості України», які відбулися 11 березня цього року.

 

Також, ведучи мову про українські виноградні ординарні (кріплені) та марочні вина, не потрібно применшувати якість та обсяги виробництва і споживання ординарного вина в Україні. Так, 40% готової продукції НВО «Масандра» становлять ординарні (кріплені) вина, а АТ «Завод марочних вин та коньяків «Коктебель» - 50%. Більш того, у всій світовій історії виноробства єдине вітчизняне вино, яке спромоглося отримати два гран-прі поспіль на світових конкурсах – кріплене вино виробництва НВО «Масандра».

 

Винороби та виноградарі України гостро відчувають виклики світової економічної кризи. Ми розуміємо, наскільки важко Уряду і Вам особисто долати її наслідки. Розділяючи соціальну відповідальність перед суспільством, як компромісний варіант ми пропонували збільшення ставок акцизного збору з 0,50 грн. до 0,80 грн. за 1 об’ємний відсоток спирту в 1 літрі. Такі ставки убезпечать виноградарську та виноробну галузь України від руйнування і створять певний баланс на ринку, а також захистять вітчизняного виробника. Така пропозиція дозволить нам в цей важкий час кризи зберегти виробництво і навіть створювати нові робочі місця в сільській місцевості.

 

Шановна Юліє Володимирівно, Асоціація «Виноградарі та винороби України» звертається до Вас з проханням не допустити негативних наслідків різкого підвищення акцизного збору на натуральні виноградні кріплені вина і захистити галузь від руйнування, а людей від безробіття та зубожіння.

 

З повагою,

 

С. Петренко

Директор Асоціації

«Виноградарі та винороби України»                                        

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях