27 травня 2009 року. Відбулося чергове засідання Президії Української федерацій убезпечення.

28 мая 2009, 09:32
0
4
27 травня 2009 року. Відбулося чергове засідання Президії Української федерацій убезпечення.

Відбулося чергове засідання Президії Української федерацій убезпечення. На засіданні проаналізовано стан виконання попередніх рішень Президії та заходи з реалізації Основних напрямків діяльності федерації, вжиті протягом останнього місяця.

На засіданні проаналізовано стан виконання попередніх рішень Президії та заходи з реалізації Основних напрямків діяльності федерації, вжиті протягом останнього місяця. Так, згідно з рішенням Комітету Верховної Ради  з питань фінансів і банківської діяльності, Українською федерацією убезпечення розроблено та надіслано до комітету доопрацьований антикризовий законопроект, який запропоновано на заміну проекту закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо недопущення поширення наслідків фінансової кризи на страховий ринок України» (зареєстрований за номером 4254 від 20 березня 2009 року). У новій редакції враховано зауваження науково-експертного управління Верховної Ради України, народних депутатів України, Державної комісії з регулювання фінансових послуг України. З метою забезпечення дотримання страховиками нормативів достатності капіталу, підтримки платоспроможності та гарантування своєчасних виплат відшкодувань, пропонується, зокрема, доповнити законопроект положенням щодо субординованого боргу. Задля приведення взаємовідносин страховиків і комерційних банків у відповідність з загальноприйнятими у міжнародній спільноті правилами в проекті закону детально регламентуються заборонені дії банків у вигляді нав’язування позичальникам послуг конкретних страховиків, як обов’язкової передумови надання банківських послуг. Також передбачається створення, згідно з пропозиціями Держфінпослуг, фонду гарантування страхових виплат при НБУ, в якому страховики зможуть розміщувати певну частину страхових резервів, як додатковий інструмент забезпечення ліквідності і надійності розміщення активів страхових компаній та розширити повноваження Держфінпослуг щодо протидії розповсюдженню недобросовісної реклами фінансових послуг.

       Президія УФУ розглянула підсумки діяльності страховиків – членів УФУ у І кварталі та квітні  місяці 2009 року. Відзначено тенденцію зростання рівня виплат страхових відшкодувань з 43% у І кварталі 2008 року до 60% у І кварталі 2009 року. При цьому рівень виплат за договорами автоКАСКО за аналогічний період зріс з 60% до 90%. У квітні збереглася тенденція скорочення надходжень страхових премій та зростання рівня виплат відшкодувань порівняно з відповідним періодом минулого року.  

Під час засідання члени Президії розглянули звернення Держфіпослуг до страховиків – членів МТСБУ та проаналізували ситуацію на ринку обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників. За результатами обговорення прийнято рішення про оприлюднення заяви УФУ щодо необхідності підвищення гарантій виконання зобов’язань за договорами ОСЦПВВНТЗ та недопущення втручання об’єднань страховиків у вирішення внутрішніх питань діяльність МТСБУ.

Крім цього, Президія УФУ підтримала нещодавнє поновлення діалогу між Національним банком України та Держфінпослуг щодо налагодження рівноправної та прозорої співпраці між комерційними банками та страховиками. У зв’язку з цим президією УФУ було прийнято рішення щодо активізації протидії недобросовісної діловій практиці, зокрема, шляхом подання до НБУ та ДФП обґрунтованих скарг на дії комерційних банків, які порушили вимоги законодавства та інтереси страховиків і страхувальників.  З цією метою схвалено інструктивний лист щодо захисту порушених прав страховиків у зв’язку з неповерненням коштів та нав’язуванням дискримінаційних умов співпраці банками.  Також дирекції УФУ доручено провести консультації з НБУ, ДФП, АМКУ щодо проекту нормативно-правового акту з цих питань, який розроблено експертами федерації. УФУ вважає, що ефективність спільних зусиль цих органів влади може бути підвищена за рахунок залучення до діалогу представників страхових компаній,  банків та їх об’єднань.

Також, розглянувши питання щодо участі страховиків у обов’язковому медичному страхуванні,  Президія УФУ схвалила заяву щодо недопущення монополізації ОМС у зв’язку з прийняттям закону стосовно фінансування в галузі охорони здоров’я та обов’язкового медичного страхування виключно за участю фонду ОМС. УФУ вбачає загрозу у фактичному відстороненні уряду, парламенту та органів місцевого самоврядування від фінансування закладів охорони здоров’я першого, другого та третього рівня, та передачу цих повноважень вузькому колу осіб, що увійдуть до керівництва новоутвореного фонду – монопольному утворенню, від якого буде поставлено в залежність не тільки галузь охорони здоров’я, а й суспільну безпеку.

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях