Заява Президії Української федерації убезпечення

2 июня 2009, 15:35
0
12
Заява Президії Української федерації убезпечення

Заява Президії Української федерації убезпечення щодо необхідності підвищення гарантій виконання зобов’язань за договорами ОСЦПВВНТЗ та недопущення втручання об’єднань страховиків у вирішення внутрішніх питань діяльність МТСБУ

Президія Української федерації убезпечення, розглянувши ситуацію на ринку обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів та звернення Держфінпослуг з приводу цієї ситуації, заявляє наступне.

Безумовно, фінансова криза негативно вплинула на страхову діяльність. Так, за даними Української федерації убезпечення в першому кварталі 2009 року було зафіксовано падіння премій страховиків, що діють у сфері класичного страхування, на 21%, в тому числі за договорами ОСЦПВВНТЗ – на 8%. Водночас, виплати зросли на 7%, а за договорами ОСЦПВВНТЗ – на 25%.

Рівень виплат в цілому зріс з 43% у 1 кварталі 2008 року до 60% у 1 кварталі 2009 року, а за договорами автокаско – відповідно з 60% до 90%, за договорами ОСЦПВВНТЗ – з 27% до 37%.

Ми поділяємо стурбованість щодо ситуації у сфері обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, висловлену у зверненні Держфінпослуг до страховиків-членів МТСБУ, зокрема щодо падіння відсотка урегулювання заяв в окремих страховиків до критичного рівня.

Безумовно якість обслуговування потерпілих у дорожньо-транспортних пригодах та оперативність виплати страхового відшкодування має постійно бути в центрі уваги кожного страховика. Тому в умовах кризи страховики мають мобілізувати усі внутрішні ресурси для забезпечення гарантування виконання зобов’язань перед клієнтами, а також об’єднати зусилля для подолання кризи, підтримки приведення регуляторної політики у відповідність до реальних умов.

Зокрема, питаннями, що потребують негайного вирішення, є:

доопрацювання та прийняття антикризового законопроекту № 4254, що дозволить зокрема, запровадити інститут субординованого боргу для використання запозичених на спеціальних умовах коштів  з метою підвищення платоспроможності страховиків, створити фонд гарантування страхових виплат для відновлення прав страховиків щодо розпорядження коштами, що знаходяться на депозитах  і заблоковані банками, створення механізмів рефінансування страхового сектору;

забезпечення рівноправної співпраці банків та страховиків;

запровадження нових видів страхування, що дозволить стабілізувати ситуацію в страховій галузі та в середньостроковій перспективі сформувати потужний інвестиційний ресурс, що слугуватиме загальносуспільним інтересам та розвитку економіки країни.

Далеко не останнім в цьому переліку є питання підвищення гарантій виконання зобов’язань за договорами ОСЦПВВНТЗ та забезпечення повноцінного функціонування цього ринку.

Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (надалі – Закон) діє вже протягом п’яти років. За цей час страховиками докладено значних зусиль для забезпечення повноцінного його функціонування. Так, зокрема:

у розвиток цього виду страхування страховиками інвестовано більше  1 млрд. гривень;

створено тисячі робочих місць з метою наближення страхових послуг до потреб клієнтів;

розбудовано систему МТСБУ, здійснено його кадрове та матеріально-технічне зміцнення;

сформовано гарантійний фонд в обсягах, необхідних для забезпечення   здійснення регламентних виплат відповідно до вимог закону;

налагоджено механізм здійснення страхових виплат. Рівень урегульованих заяв досяг у 2008 році 88%. Зростає рівень виплат, досягши в 2008 році – 35% (в 2007 році - 25%).

Сьогодні можна стверджувати, що ринок страхування автовідповідальності реально виконує важливу соціальну функцію захисту потерпілих у дорожньо-транспортних пригодах.

Ринок обов’язкового страхування автовідповідальності є
системоутворюючим для усього класичного страхування. Частка його складає близько 10 %, тоді як в розвинутих країнах – перевищує 25 %. Подальший розвиток ринку страхування автовідповідальності буде поштовхом для розвитку інших видів, але реалізація потенціалу ринку утруднюється низькими тарифами, лімітами відповідальності, недосконалістю коригуючи коефіцієнтів.

Однак, останнім часом роль страховика в МТСБУ помітно знизилась. Натомість зростає роль об’єднань страховиків, які не тільки безпосередньо приймають участь в органах управління, але й формують позицію своїх членів та безпосередньо представляють цю позицію в органах управління МТСБУ.

Як наслідок – суперечності між підходами об’єднань страховиків до питань, які не стосуються діяльності МТСБУ, штучно переносяться в Бюро і є додатковим джерелом непорозумінь.

У зв’язку з цим Президія Української федерації убезпечення прийняла рішення про недопустимість втручання в діяльність МТСБУ та закликає страховиків та об’єднання страховиків побудувати співпрацю з МТСБУ на засадах партнерства та співробітництва при вирішенні спільних питань, відстоюванні спільних інтересів в органах влади, залишивши вирішення внутрішніх питань діяльності МТСБУ страховикам-членам МТСБУ.

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях