ВИНОРОБИ УКРАЇНИ: ВАЖЛИВО ОБ’ЄДНАТИСЯ ДЛЯ ВІДСТОЮВАННЯ ІНТЕРЕСІВ ГАЛУЗІ

10 июня 2009, 11:48
0
4

Київ 10.06.2009 р. 28-29 травня 2009 року в Одеській області області відбувся Конгрес садівників, виноградарів та виноробів України на тему «Перспективи розвитку садівництва, виноградарства і виноробства України в умовах СОТ та ЗВТ», в результаті якого були досягнуті важливі для галузі домовленності та прийняті рішення про подальший розвиток українського виноградарства та виноробства.

Під час Конгресу обговорювалися найбільш актуальні проблеми виноградарської та виноробної галузі України, серез яких, зокрема, наведені нижче.

 

Найбільша проблема галузі – розрізненість виноградарських та виноробних підприємств, та їхні намагання виштовхати одне одного за межі зони боротьби, за межі національного ринку виноробної продукції. Причина цьому - розрізненість інтересів і недалекозорість. У хід ідуть будь-які засоби: розповсюдження інформації про так званий «фальсифікат», ідеологія «порошкового» українського вина, нічим не підкріплені заяви по начебто 90% неякісного українського вина.

 

Разом з тим, алкогольний ринок знає приклади зкоординованою та організованої роботи учасників ринку, дії яких направлені на розширення ринку власної продукції. Зважаючи на те, що, споживчі ринки сьогодні обмежені, і вижити зможуть ті, хто краще вміє відстоювати спільні інтереси, виноробам України треба вчитись, наприклад, у  виробників пива, -  порівняно з радянськими часами вони змогли збільшити обсяги продажу пива у сотні разів. Сьогодні виробництво пива сприблизно 400 млн. декалітрів на рік, і виробники спільно вирішують всі свої проблеми; а виробництво вина не досягло і 20 млн., а винороби чубляться один з одним.

 

Розуміючи це, учасники Конгресу прийняли рішення про створення Національної Ради виробників виноградарської та виноробної продукції, яка повинна напрацювати єдині консолідовані для всієї галузі рішення з важливих питань:

- рівень ставок акцизного збору для виноробної продукції;

- запровадження різних механізмів регулювання виноробної продукції, в тому числі мінімальних роздрібних цін;

- форми та напрямки державної підтримки виноградарської та виноробної галузей;

- формування бюджету державної підтримки виноградарської та виноробної галузей;

- фінансування наукових та науково-практичних розробок, а також додаткове фінансування вітчизняної селекції та розплідництва.

 

По результатам Конгресу учасники від імені представників виноградарських та виноробних підприємств, науковців звернулися до Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради та народних депутатів України з проханням про недопущення підвищення ставок акцизного збору на всю групу натуральних виноградних вин, як з додаванням спирту, так і без додавання спирту.

 

Водночас на Конгресі були розглянуті питання запровадження мінімальних роздрібних цін на українську виноробну продукцію. Втім, учасники Конгресу не дійшли згоди з цього питання,  відтак дане питання потребує додаткового вивчення. Учасники домовилися, що подальше вивчення даного питання буде доручено робочій групі для надання висновків Міністерству Агрополітики.

 

Зїзд також звернувся до всіх учасників добровільних галузевих об’єднань із закликом утриматися від буль-яких лобіюючих дій до моменту створення Національної Ради виробників виноградарської та виноробної продукції, а також утриматись від дискредитації української виноробної продукції.

 

Особлива увага на Конгесі приділялася двом основним напрямам – підтримці вітчизняної галузевої науки та фінансуванню наукових розробок як механізму переходу вітчизняних виноробів на якісно новий рівень, а також зверненню до Уряду, Міністерства фінансів, Міністерства економіки та Міністерства АПК з пропозиціями щодо популяризації української виноробної продукції на вітчизняному ринку та просування її на міжнародних ринках.

 

Коментар Сергія Петренка, директора Асоціації «Виноградарі та винороби України»:

«Сьогодні виноградарська та виноробна галузь знаходяться у вкрай тяжкому - критичному - стані, адже ті умови, за яких ми приєдналися до СОТ, не відображають інтересів виноробів і є дуже невигідними – дискредитуючими – для вітчизняної галузі. Разом з тим, зараз дуже важка ситуація у переговорах щодо приєднання України до зони вільної торгівлі з Євросоюзом. Саме тому виноградарській та виноробній галузям сьогодні вкрай потрібен як спільний механізм захисту інтересів галузі, так і захист держави в переговорному процесі по ЗВТ з ЄС.

 

Ще раз хочу наголосити: зараз надзвичайно важливо всій галузі об’єднатися для захисту свого права на існування. Якщо ми не об’єднаємося сьогодні, завтра нам вже не буде чого ділити…

 

Крім того, важливо пам’ятати, что виноградарство і виноробство – соціально орієнтовані галузі, для деяких регіонів галузь є бюджетоформуючою. Тому руйнування підприємств галузі не просто знищить робочі місця у виноградарських регіонах України, але й припинить фінансування багатьох соціальних програм. Якщо зникнуть виноградарські підприємства, держава змушена буде витрачати величезні кошти на підтримку таких регіонів, на створення нових робочих місць у сільській місцевості, та подолання кризових явищ у Одеській, Миколаївській, Херсонській, Одеській областях, та частково в АР Крим. Сьогодні таких коштів у держави просто немає».

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях