АСОЦІАЦІЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ УКРАЇНИ ВИСТУПАЄ ПРОТИ НЕЗАКОННОГО ПРИЙНЯТТЯ ПОСТАНОВИ КМУ

8 сентября 2009, 15:43
0
9
АСОЦІАЦІЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ УКРАЇНИ ВИСТУПАЄ ПРОТИ НЕЗАКОННОГО ПРИЙНЯТТЯ ПОСТАНОВИ КМУ

Асоціація платників податків України висловлює протест проти незаконного прийняття Постанови КМУ від 26 серпня 2009 року № 895 «Про врегулювання деяких питань адміністрування податку на прибуток». І пропонує врегулювати систему розрахунків курсових різниць законним шляхом – внесенням змін до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», враховуючи при цьому інтереси платників податків.

Кабінет міністрів України прийняв Постанову від 26 серпня 2009 року № 895 «Про врегулювання деяких питань адміністрування податку на прибуток», посилаючись на необхідність забезпечення планових надходжень податку на прибуток. Проте вказана Постанова містить ряд пунктів, що не відповідають нормам чинного законодавства України.

Зокрема:

 

1. Заборона відносити до складу валових витрат збитки, пов’язані з перерахунком балансової вартості непогашеної частини заборгованості в іноземній валюті.

2. Необхідність здійснення уточнення у податковій звітності з податку на прибуток за 9 місяців сум збитків, пов’язаних з перерахунком балансової вартості заборгованості в іноземній валюті.

3. Проведення перевірки податковими органами достовірності визначення сум податку на прибуток у разі відмови платника податку на прибуток підприємств здійснити уточнення у податковій звітності за 9 місяців 2009 року. 

 

 

Це означає, що не враховуючи частини витрат платників податку на прибуток, Кабмін збільшить показники прибутковості підприємств і одержить додаткові нарахування податку на прибуток.

«Держава і підприємства несуть значні збитки внаслідок нестабільності валютного курсу. В країні вже давно назріла необхідність врегулювати питання розрахунку курсових різниць, - говорить Перший віце-президент Асоціації платників податків України Василь Матійчик. - Через неспроможність прораховувати розвиток ситуації наперед керівництво держави змушене просто виправляти ситуацію. А це, в свою чергу, надає непоправної шкоди українському підприємництву, та суттєво впливає на інвестиційний клімат в Україні».

Постанова  Кабінету міністрів України від 26 серпня 2009 року № 895 порушує права платників податків через суперечність та невідповідність нормам чинного законодавства (прим. - перелік норм чинного законодавства наведений у додатку).

На думку фахівців АППУ,  для врегулювання питання податкового обліку  операцій з іноземною валютою, курсові різниці необхідно розраховувати лише по сумах фактично використаної іноземної валюти. Єдиним законним способом захисту інтересів платників податків є внесення змін до Закону «Про оподаткування прибутку підприємств».

У разі ж, якщо уряд не перегляне своє рішення щодо прийняття цієї постанови та не відмінить її до 1 жовтня 2009 року (початку  терміну подання звітності за дев‘ять місяців 2009 року), Асоціація платників податків України оскаржуватиме її в судовому порядку. 

 

Довідка:

 

Асоціація платників податків України створена у 1998 році. Вже понад 10 років є помічником та надійним партнером підприємців. Основним завданням Асоціації є формування взаємної відповідальності між державою та платником податків, адже від того,  наскільки добре будуть налагоджені партнерські стосунки між державою та підприємцем-платником податків в значній мірі залежить успіх української економічної політики. Одним з головних напрямків роботи Асоціації є  проведення масово-роз‘яснювальної роботи серед платників податків щодо податкового законодавства та підвищення суспільного статусу платника податків за допомогою проведення семінарів, круглих столів з актуальних питань законодавства. АППУ надає кваліфіковану, і найголовніше – оперативну допомогу у веденні та оформленні   господарської діяльності, розробці оптимальних господарських схем, а також допомагає у вирішені конфліктних ситуацій, які можуть виникнути в процесі здійснення підприємницької діяльності з податковими та іншими контролюючими органами.

 

За додатковою інформацією звертайтеся до Людмили Малих

E-mail: lmalyh@appu.org.ua

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях