ГлавнаяНаукаВсе новости раздела
 

Більшість часу люди були вегетаріанцями?Реклама

28 марта 2007, 09:37
0
27

Чи задумуємось над тим, що справжні концтабори знаходяться зовсім поруч з нами? Що сотні тисяч замордованих життів забирають щодня? Що замовниками цих убивств є ми самі?

  • Чи насправді вбивство тварин заради їжі та розваг є природним для людини?
  • Чи дійсно наші пращури харчувались м’ясом, як це прийнято вважати, а людина є хижаком?
  • Чи виправдовує релігія такі вбивства та які корені мають релігійні пости?
  • Чи справді утримання та забій тварин є гуманним, як нам розповідають з дитинства?

Так, когось такі питання можуть обурити, в когось викликати іронію чи насмішку.

З іншого боку, якщо відкинути стереотипи, подивитись з точки зору здорового глузду, можна відкрити для себе багато цікавого.

Чи в багатьох людей сцени вбивства корови, свині, пухнастого кролика чи навіть чистки живої риби викликають приємні відчуття та покращують апетит?

Хижак, якого нудить після вбивства своєї жертви, напевне, викликав би неабияке здивування у біологів.

Асоціація американських дієтологів стверджує: "Переважна більшість людей протягом усієї історії людства годувалась вегетаріанською та переважно вегетаріанською їжею". Мало хто знає, але значна частина людства дотримується такого харчування сьогодні.

Дослідники вважають, що традиція вживати м’ясо розповсюдилась у розвинених країнах не більше 100 років після появи холодильників (звісно, мова не йде про сучасні електричні холодильники).

Раніше дієтологи вважали, що повноцінні білки (тобто, ті, що містять всі 8 незамінних амінокислот) містяться лише в м’ясі, рибі, яйцях та молочних продуктах. Проте дослідження, проведені в Каролінгському інституті (Швеція) та інституті Макса Планка (Німеччина) продемонстрували, що більшість овочів, фруктів, насіння, горіхів та зернових є чудовими джерелами повноцінних білків, до того ж без токсичних домішок.

Не слід забувати, що, врешті решт, рослинний світ є джерелом усіх видів білку. В іншому випадку, цікаво, як би  досі вижила більшість видів мавп, які не вживають їжі тваринного походження?

Стереотип, що людина - це хижак, виглядає абсурдним, якщо порівняти основні зовнішні та внутрішні ознаки людини і тварини.

Після алкоголізму та паління вживання м’яса назване основною причиною смертності в Західній Европіі, США, Австралії [Inter-Society Comission for Heart Disease Resources. Primary prevention of the arteriosclerotic diseases. Circulation 42: A53-95, December 1970]

З точки зору економіки та екології вирощування тварин для м’яса взагалі є нонсенсом. Для отримання 1 кг м’яса потрібно 16 кг зерна! За даними Міністерства сільського господарства США 90% зерна витрачається на відгодівлю домашньої худоби та птиці. Сьогодні у світі виробляється продуктів набагато більше, ніж потрібно для людини. Про голод в Африці можна було би забути, якщо хоча би 30% зерна було використано для їжі людям. При вирощуванні 1 кг м’яса виробляється від 1250 до 3000 літрів стічних вод. Цікаво, а чи набагато вистачає одній людині 1 кг м’яса?

Мета цього матеріалу далека від того, щоб скиглити, закликати до совісті чи моралі. Читач не повинен залишитись з почуттям провини. Буде чудово, якщо читач піде з сайту з почуттям Радості від того, що має владу в сірому буденному дні рятувати живих істот від сучасних концтаборів. І це не так складно, як прийнято вважати.

Щоб вплинути на ситуацію не обов’язково проведення гучних вуличних акцій зі стягами, здійснення пожертвувань чи створення підпільних революційних організацій.

Підраховано, якщо одна людина відмовиться хоча би від кожного другого шматка м’яса - лише за рік це позбавить від штучно створених страждань 45 тваринок. Сім’я з трьох осіб протягом життя таким способом врятує 4050 істот.

Насправді, найбільш великі справи робляться звичайними простими людьми в труді звичайного простого дня…

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Корреспондент.net в cоцсетях