ГлавнаяУкраинаПолитика
 

Андрей Шевченко: Ющенко своей твердостью удивляет даже скептиков

Корреспондент.net, 20 апреля 2007, 15:55
0
26

Во время чата на Корреспондент.net народный депутат от Блока Юлии Тимошенко Андрей Шевченко рассказал о том, как его политическая сила готовится к досрочным парламентским выборам, высказал уверенность, что Президент проявит твердость и не отменит своего указа, а также прокомментировал шансы демократических сил получить большинство в новой Верховной Раде. Депутат отказался говорить на русском языке.

Гость чата Корреспондент.net - Андрей Шевченко


- Почему Вы опоздали на чат?

Тому що, як і всі кияни, я зараз відчуваю "приємність" життя в умовах імітації Майдану. Політичній туризм під різними прапорами вже суттєво "піддістав" киян. Тому, як найшвидше потрібні вибори. А якщо поміняємо ще й мера, то, сподіваюсь, центр міста стане їздити легше.

- Как Вы считаете, насколько готов Виктор Ющенко приостановить, ато и отменить свой указ о роспуске парламента?

Мені здається, зараз Ющенко своєю твердістю дивує навіть скептиків. Він не відступиться від дострокових виборів і, вважаю, Янукович це вже також зрозумів. Набагато важливіше, що буде після виборів. Вони не для того, щоб одна коаліція змінилась іншою. Потрібен новий ефективний парламент, який змінить систему реформ.

- Что сегодня будет происходить на Европейском майдане?

Буде музика. Будуть сильні виступи. І сподіваюся, що не буде дощу. Ми не будемо мірятися з коаліцією кількістю наметів та вудочок з прапорами, але сьогоднішній вечір має показати справжній настрій Києва. Те що столиця продовжує працювати, а не мітингує і не імітує бурхливу діяльність, не означає, що люди забули 2004 рік.

- Скажите, вы разделяете мнение и план действий лидера БЮТ Юлии Тимошенко?

Я поділяю її стратегію: успішна країна на засадах справедливості, свободи і гармонії. Вона - людина змін і людина дії, тому її не завжди розуміють люди стабільності і стагнації. Україні зараз потрібні зміни. Все навколо аж "пищить" від цієї потреби. Спокій зараз прирівняний до гниття і смерті.

- Какие будут действия вашей команды если КС вынесет решение в пользу ВР? Что Вы будете делать в такой ситуации?

Незалежно від рішень Сазанни Станік чи всього КС, дострокові вибори будуть. Питання в трьох речах. Перше: на вулицях не повинно бути бійні. Друге, вибори - 2007 мають бути настільки ж демократичними, як вибори-2006. Третє, після виборів має швидко з’явитися уряд, який почне осмисленні реформи.

- Що конкретно Ви зробите, якщо ваша партія отримає владу? Ким Ви себе бачите?

Я себе бачу у Верховній раді шостого скликання. Я хочу і далі працювати в комітеті свободі слова і інформації, щоб доробити ті речі, яки в парламенті 5-го скликання зробити виявилося неможливо: суспільне мовлення, роздержавлення преси.

- Почему Президент не ввел режим ЧП, ведь для этого были все предпосылки?

Це не його стиль. Плюс, саме він тоді б виглядав агресором. А у нас зараз ситуація як у гросмейстерській шаховій парії: кожна з сторін розраховує на помилку суперника. Вибори в умовах надзвичайного стану - це кошмарний сон, для всіх хто, вважає Україну Європейською державою, яка показує приклад демократії всім країнам колишнього совка.

- Андрей, а кто конкретно исключен из Вашего блока? Меня интересует Б. Губский.

В списку немає перебіжчиків і зрадників. Немає всіх тих у кого здали нерви і хто перейшов в коаліцію
До списку 2007 не ввійшли люди, які не випробували випробування опозиції-2006. В списку немає перебіжчиків і зрадників. Немає всіх тих, у кого здали нерви і хто перейшов в коаліцію. У нас якісно збита і перевірена команда, яка рік назад перемогла в більшості областей України і виявила хребет у протистоянні донецькому бульдозеру. Мені би хотілося бачити більше нових облич у списку, але об’єктивно в умовах високовольтної напруги надійніше робити ставку на перевірених бійців.

- "Президент Украины Виктор Ющенко заявляет, что согласен приостановить действие своего указа о роспуске парламента от 2 апреля. Об этом он сказал журналистам после встречи с Януковичем", - вот и твердость, которая удивляет даже скептиков!

Я думаю, що предметом для компромісу може бути дата виборів. При цьому, самі дострокові вибори точно будуть. Ющенко не просто. Його Янукович, вірогідно, шантажує і рішенням суду, і достроковими президентськими виборами. Але, думаю, цього разу Ющенко не відступить.

- Андрей, считаете ли Вы нынешние действия представителей БЮТ, в частности, блокирование КС, демократическими методами достижения цели? Не кажется Вам, что это банальное неумение работать в правовом поле и неуверенность в собственных силах?

- Не здається. Не помиляється лише той, хто нічого не робить. В діях БЮТ можуть бути красиві дні і не дуже, результативні або провальні, але це єдиний шлях до змін. Коли Юлія Володимирівна влітку минулого року вперше заговорила про майбутні вибори, і мені, і більшості політиків це здавалося утопією. Зараз це реальність, яка дасть країні новий парламент, уряд. І що набагато важливіше - довгождані системні реформи.

- Андрей, а Бродский правду сказал?

Історія Бродського і Тимошенко - це клубок емоцій. Думаю, в ній мало політики, зате є тонна образ. Інша справа, що, і в політиці, і в коханні треба вміти достойно розходитись. В цьому, мені здається, - персональній виклик для Бродського. Пару тижнів назад він сказав мені, що хоче аби країна все знала про минуле Тимошенко. Я його питав, чим він тоді відрізняється від всіх інших "старих політиків", які не можуть викараскатися з минулого. Це діагноз старим політичним методам: зведення минулих особистих рахунків.

- Как Вы думаете, сколько процентов наберет Ваш блок на выборах?

Я думаю, ми будемо мати 150-200 депутатів. Перші 130 у списку вважаються гарантовано прохідними, але за великим результатом буде прямо залежати від здатності БЮТу розширити коло своїх виборців. За минулий рік ми показали вміння тримати позицію, вибори-2007 повинні показати наше вміння підніматися над ситуацією і знаходити нових союзників на майбутнє. Тому, наприклад, я вважаю, кампанію-2007 БЮТ має повернути на Схід та Південь.

- Якою, друже, бачете перспективу державних телерадіокомпаній?

Ніякої. Вони мають перетворитися у суспільне мовлення. Якщо це зробили британці, німці, японці, а також Грузія разом з Естонію і Румунією, то я не бачу причин, чому цього не зробимо ми. Українці точно не ущербна нація. І державне телебачення - це завжди буде ризик пропаганди, маніпуляції і зловживання нашими грошима.

- Андрей, имеет ли Блок Юлии Тимошенко собственную программу действий и проведения реформ, которые будут осуществлены в случае победы на выборах? Если да, то подскажите, пожалуйста, где можно с ней ознакомиться? (до настоящего времени мне это не удалось)

Поверхнева відповідь вам відома. Це виборча програма, у якій ви знайдете і пенсійну реформу, і суспільне мовлення, і виборність суддів, і масу інших європейських речей. Чесна відповідь буде глибшою, на сьогодні жодна з політичних сил не має цілісного проробленого плану змін в країні. Вибори-2007 - це не змагання планів в програмах, це змагання команд, які фізично, інтелектуально і морально в змозі такі програми зробити. Тому, думаю, у БЮТу дуже високі шанси. Про реформи у інформаційній сфері, які є моїм сектором відповідальності, готовий говорити довго. Ціль дуже проста - успішний медіа-ринок зі свободою слова, з чесною конкуренцією і високими журналістськими стандартами.

- Андрей, скажите, пожалуйста, решения партии для вас закон или вы всегда отстаиваете свое мнение? были ли конфликты?

Були. Але я командна людина і вважаю, що несу спільну відповідальність за рішення БЮТу, навіть якщо я їх і не підтримував. Серйозною "розтяжкою" була історія з подоланням президентського вето на мораторій на торгівлю землею. Я був одним з 3 членів фракції, які не голосували за цей мораторій. Але наступного дня, коли я мав можливість виступу в парламенті я говорив про те, що після подолання вето земельний мораторій - є спільною відповідальність і тих хто голосував за це, і тих, хто був категорично проти. Я відчуваю цінність своєї думки в БЮТівській команді і, сподіваюсь, не розгубив довіри до себе, як до послідовного командного гравця.

- Как вы думаете, кто возглавит Украину после ухода Ющенко?

За соціологією, відносно швидкі вибори дадуть перемогу Тимошенко
Я Вам по-одеськи відповім: а коли це станеться. За соціологією, відносно швидкі вибори дадуть перемогу Тимошенко. Але припускаю, що на нас можуть чекати колосальні несподіванки. І прізвища, яких зараз немає в першій трійці авторитетів. Думаю, країна виставить принципово інші вимоги до нового Президента. Він має бути реальним лідером, який вестиме вперед, надихатиме країну і дасть їй результат.

- Як ставитесь до новин, що студентський мітинг в Криму сьогодні "припинили", а учасників доправили до будинку офіцерів РФ? Як поставити флот на своє місце?

Я сьогодні телефонував Олегу Яценко. Те, що я чую від нього, мене шокує. Думаю, політики під різними прапорами мали би спільно зараз зайнятися тим, щоб і Феодосія, і Севастополь відчували себе Україною, а не ігровим майданчиком для російських моряків і заїжджих політичних провокаторів.

- Андрей, где и когда можно будет ознакомиться с ПОЛНЫМ списком БЮТ в ВР 6-го созыва? Почему бы вам не выложить его в Интернете? Это было бы хорошим подтверждением ваших лозунгов касательно прозрачности и публичности?

Хороша ідея. Після чату переговорю з нашою прес-службою. Соромитись справді нічого. Добротний і перевірений список, в якому є і партійні бійці, і успішні особистості з меншим політичним стажем. Одним словом, хороша заявка на достойну фракцію.

- Як Ви загалом ставитесь до політичної ситуації в Україні?Ви підтримуєте ідею компромісу?

Політична ситуація зараз нагадує велосипед: треба крутити педалі, бо інакше грохнешся
Політична ситуація зараз нагадує велосипед: треба крутити педалі, бо інакше грохнешся. От в такій ситуації зараз знаходяться ключові політичні гравці. Нагнітальній ситуації без можливості зупинити велосипед, зашнурувати шнурки і подивитися по карті куди їдеш. Компроміси можливі у даті виборів і у процедурі їх проведення. Все для того, щоб вибори були демократичними визнані суспільством, країною і світом.

- Что будет с захватами земель в Крыму если к власти придет ваш блок? (все, что можно, уже захватили)

Якщо там все захопленою, то мабуть будемо боротися за владу в інших краях:) (жартую)

- Сейчас БЮТ в отличной форме (рейтинг). НО даже сейчас регионы + коммунисты + социалисты имеют больший рейтинг нежели БЮТ + НСНУ + балансирующий Луценко (пусть он перевалится раду). Вопрос - если БЮТ опять окажется в опозиции будем опять переизбираться?

Ви праві, що соціологія не обіцяє нам легкої прогулянки на вибори. Потрібно буде носом рити землю. А для початку зробити так, щоб наші виборці обирали між БЮТом і Нашою Україною, а не між десятьма різним проектами. Тому я сподіваюся, що і Луценко, і Правиця, і інші азартні там амбітні гравці знайдуть своє місце у командах БЮТу та Нашій Україні. У будь-якому разі переконаний, ми виграємо ці вибори. Так само, я к виграли у 2004 та 2006 роках.

- Кто будет финансировать предвыборную кампанию Вашего блока?

Фінансування - не моя зона відповідальності. Думаю, про це більше скажуть Турчинов, Вінський та Губський. Фінансування буде достатнім для достойної і результативної кампанії.

- Що, на ваш погляд, повинні роботи прості громадяни, щоби допомогти провести зміни в депутатському корпусі, щоби актвино впливати на ситуацію.

Вимагати від політиків відкритих списків, а потім не давати спуску тим, хто буде обраний. Вчора мав філософську дискусію зі своїми друзями Скрипіним та Глібовицьким про відповідальність кожного з нас за бардак у країні. Моя теза: перед внуками та Богом за країну однаково відповідають і Президент и двірник, а то у нас виходить, що Евро-2012 - це тріумф всієї країни, а продажний парламент та корумпованій уряд - це провина жменьки негідників-політиків. Якось не справедливо)...

- Чи лобіюватимете проблеми молоді у парламенті? І які саме. Адже останнім часом ніхто не говорить про підвищення стипендій студкетам, надання житла молодим сімям, забезпечення роботою випускників ВУЗів. Дякую Людмила, м.Мукачево, Закарпаття…

Не лобіюватиму. Вважаю, що молодь не потребує особливих правил гри. Ми - країна блискавичних кар’єр, де молодь спокійно дає фору старшим і в бізнесі, і в політиці, і в культурі. Проблемна зона - це доступ до освіти, можливість отримати якісну освіту. Все інше вирішить кредит і нормальний ринок. В ньому молоді мають апріорі кращі позиції.

- Caribean Club - остается Вашим любимым местом отдыха ?

Caribean Club поза конкуренцією. Для мене це не клуб, не бар і не дискотека. Це заповідник моїх друзів. Acuenа forever:)

- Скажите, какие методы или средства необходимо применить, чтобы населению востока Украины в большей своей части перестало считать себя частью России и обрело наконец таки национальную гордость?

Не знаю. Але над цим думаємо. Пару місяців назад група депутатів-бютівців їздила на Луганщину. Ми спускалися в шахту, ходили по вузах та нічних клубах. Я не відчував себе незатишно. Треба як чином скорегувати в Донбасі систему розпізнавання свій-чужий. Евро-2012, до речі, дає такий шанс.

- Андрей, у Вас есть спортивные увлечения? И часто ли Вас путают с Андреем Шевченко-футболистом?

Я займався водним поло і плаванням. Так що, теж дещо знаю про м’ячі. Зі своїм тезкою футболістом відчуваю потужний зв`язок. Я пам’ятаю і його переможний гол в одному фіналі Ліги Чемпіонів, і "злитий" пенальті в іншому. І тоді, і тоді у мене ледве серце не вистрибнуло. А взагалі, Шевченко в Україні - місія:)

- Пане, Андрію, чи схвалюєте Ви вибір конкурсанта цього року на Євробачення?

- Ставлюсь нормально. Це привнесе яскравість в імідж країни, і не здивуюся, якщо дасть перемогу. Ну не "Ой чий то кіно стоїть" вести ж туди після Лорді. Правда?

- В какую Вы ходите церковь (если ходите...)?

Я хрестився, вінчався і хрестив свою дочку Марічку у отця Андрія в Пирогово. Востаннє там був минулої неділі. На Паску завжди їжджу в церкву Семена Палія у моєму Фастові.

- Какой марки у вас автомобиль? Бывали ли вы Германии?

Volkswagen Passat. Є іменний номер - "Україна".

- Андрей, Добрый день! У меня неполитический вопрос :). Какие у вас в жизни есть увлечения и хобби, помимо работы? Как вы относитесь к коллекционированию масок :)?

Колекціоную географічні карти, обожнюю гори, мінімум раз в пів року мушу вилізти на якусь вершину і відчути себе володарем світу. Сьогодні я в депресії: тільки що здав авіаквиток на Непал. Завтра наша група мала виїжджати на шеститисячник. Так що у мене с цією поличною кризою свої персональні рахунки:)

Дякую за розкіш спілкування. До зустрічі сьогодні на Європейській площі, а завтра в успішній Україні. Все буде добре, бо все в наших руках. Тримайтеся! І, дякувати Богу, п"ятниця.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях