Канадський варіант: що означає запровадження ЗВТ з Канадою

04 квітня 2017, 14:51
Власник сторінки
Народний депутат України VIII скликання

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою», схвалений Верховною Радою України 14 березня 2017 року.


Канада – потужний ринок, який імпортує на 420 млрд. дол. на рік. Це новий стимул для розвитку українського бізнесу та інвестицій.

Угода про вільну торгівлю з Канадою – це перший документ після Угоди про асоціацію з ЄС, який охоплює настільки великий ринок. Вона також дозволить Україні продовжити переорієнтацію українських підприємств на Західні ринки, компенсуючи втрату російських торгівельних майданчиків і відкриваючи нові можливості для вітчизняної економіки.
Угоду було підписано 11 липня 2016 року під час візиту в Україну Прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо.

Ратифікація угоди відбулася в українському парламенті 14 березня цього року – за відповідне рішення проголосувало 272 народних депутати при 226 мінімально необхідних.

Угода дасть змогу одномоментно зняти до 98% торгових обмежень і митних зборів у взаємній торгівлі між двома країнами. Через два роки з моменту початку функціонування ЗВТ сторони зможуть переглянути умови торгівлі і внести в перелік послуги, а також механізми захисту інвестицій. 

Крім того, одразу після ратифікації і набуття чинності угоди українські товаровиробники зможуть експортувати в Канаду всі промислові товари, крім легкових автомобілів, які потрапляють під спеціальні умови лібералізації, а також широкий спектр сільськогосподарської продукції, окрім м'яса птиці, молочної продукції, яєць, сирів і цукру, які також обмежуються тарифними квотами. 
За оцінками Мінекономрозвитку, Україна після набуття чинності Угоди про вільну торгівлю з Канадою зможе нарощувати свій експорт до цієї країни на 0,6 млн. дол. щорічно, а також у середньостроковій перспективі розраховувати на додаткові інвестиції.

Києву варто очікувати щорічного зростання українського експорту до Канади на 0,6 млн. дол. Обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну в середньостроковій перспективі збільшиться щонайменше на 36 млн. дол. (+ 56%). Прогнозується створення нових робочих місць у будівництві, промисловості і торгівлі.

Експорт українських товарів та послуг до Канади у 2016 році склав 28,9 млн. дол., а імпорт – 217,3 млн. дол. 


Серед основних статей вітчизняного експорту чільне місце займає продукція машинобудівної (11,5 млн. дол.), агропромислової та харчової (4,9 млн. дол.), а також хімічної (3,6 млн. дол.) промисловостей.

З огляду на різний рівень економічного та соціального розвитку України та Канади сторони застосовуватимуть принцип асиметричності тарифних зобов’язань, що дозволить нашій державі адаптувати торгівлю з цією країною до умов вільної торгівлі. 

Документ містить ряд норм і зобов’язань, що стосуються нетарифних заходів, які будуть сприяти тому, що доступ до ринків не буде обмежуватися невиправданими бар’єрами у торгівлі.
Очікується, що Угода, окрім збільшення товарообігу між державами, сприятиме притоку іноземних інвестицій в Україну, створенню нових робочих місць, що, в свою чергу, позитивно вплине на зростання ВВП держави.

Відтак українські експортери отримають додаткову можливість суттєво розширити як географію, так і обсяги експорту товарів та послуг, а українська економіка – черговий стимул до розвитку і зростання.




Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Канада,Україна,експорт товарів та послуг,ЗВТ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Для зручності користування сайтом використовуються Cookies. Детальніше тут
This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more
Згоден / Got it