«Як вижити у кризовому суспільстві?» - тиждень Кафедри Психології в КНУКіМ

03 травня 2018, 22:02
Власник сторінки
Брендмейкер, релайтер, политбрендолог
0
74
«Як вижити у кризовому суспільстві?» - тиждень Кафедри Психології в КНУКіМ

«Як вижити у кризовому суспільстві?» - під таким неймом у рамках Тижня Кафедри Психології в Київському національному університеті культури і мистецтв проведено круглі столи та інтерактивні семінари...

… «Основи психологічного здоров’я особистості в сучасних умовах»… «Практика самодопомоги при тривожних станах особистості»… «Основи ідеологічного менеджменту: психотехнології керування медіа-реальністю»… «Як вижити у кризовому суспільстві? Психологія творчості: як вийти з безвиході»… Під таким неймом у рамках Тижня Кафедри Психології в Київському національному університеті культури і мистецтв проведено круглі столи та інтерактивні семінари, тренінги та майстер-класи, приурочені до Всеукраїнського дня психолога. Реактивно швидко сплинув час у колі однодумців-учасників заходів, серед яких: дійсні члени і члени-кореспонденти НАПН України, науковці, докторанти і аспіранти установ НАПН України, представники професорсько-викладацького колективу КНУКіМа та НПУ імені М.П. Драгоманова, члени Асоціації психологів та Асоціації політичних психологів України, психологи-практики, психоаналітики, психотерапевти, політичні психологи і, звісно, ректор Київського національного університету культури і мистецтв, доктор педагогічних наук, професор Михайло Поплавський, який, між іншим, урочисто відкрив Тиждень Кафедри Психології , привітавши всіх причетних з професійним святом…
…У рамках Тижня Кафедри Психології особисто мала честь взяти участь у роботі круглого столу на тему: «Як вижити у кризовому суспільстві? Психологія творчості: як вийти з безвиході». Приємно усвідомлювати, що прес-конференція з аналогічною назвою, яка нещодавно пройшла в прес-центрі агентства "Інтерфакс-Україна" за ініціативи завідувача Кафедри психології Київського національного університету культури і мистецтв, доктора психологічних наук, професора Людмили Просандєєвої та політичного психолога, політбрендолога, член Асоціація політичних психологів України, генерального директора Міжнародного брендингового агентства Branding & Consulting VVV Вилена Воронова (Vilena Voronova), викликала широкий резонанс у експертному середовищі та ЗМІ. Тож логічно, що продовжити дискусію вирішили за Круглим столом в колі зацікавлених…
… Так, творчість впливає на людину, допомагає справлятися з кризами і викликаними ними протиріччями. Творчий потенціал може допомогти сучаснику у вирішенні тих протиріч, які ставить перед нами криза. Людина розуміє, що вона не може більше жити як раніше, але не знає як жити по-іншому. У неї немає методів як по-іншому вирішити конфлікти в суспільстві, міжособистісні конфлікти, і в цьому питанні приходить на допомогу творчість, яка має властивість продукувати в людині нові ідеї, які виходять за межі традиційного способу вирішення проблеми. Це може бути наукова творчість, технічна, художня, спортивна та інша.
Ця теза об’єднала спікерів заходу, а ще стала каталізатором жвавих обговорень, до яких активно долучилися студенти…
… Я слухала пряму мову юнаків та дівчат і ловила себе на думці, що творчий потенціал українців здатен тонізувати інтелектуальне та духовне життя суспільства, адаптувати для нього культурну реальність світу. Творчі особистості оптимізують міжособистісні відносини і соціальні відносини в цілому…
…Континуум питань і пошуків відповідей, констеляція подій і прегнантність палітри емоцій, обмін думками та спільні рішення, плани на майбутнє та головне – сьогодення. Перед кожним психологом сьогодні стоять конкретні задачі, а разом із ними постає неабияка відповідальність, особливо, коли мова йде про нашу молодь. Філософи, психологи лише констатують, що настали часи, коли традиційні цінності залишають систему життєвих координат, а глобальні трансформації трощать конструкції колишнього світоустрою, людство втрачає орієнтири свого розвитку, людина, яка гордо іменує себе Homo Sapiens, знаходить себе розгубленою. Починається пошук алгоритму порятунку, пошуки сенсу буття, щоб від розгубленості не перейти до загубленості, і не бути поглинутим екзистенційним вакуумом. Зарадити людині в такій складній ситуації може лише психологія, зокрема психологія творчості.
Сьогодні ми в експертному середовищі все частіше артикулюємо думку про те, що актуальним є визначення ролі мистецтва у формуванні та соціальній діяльності особистості у зв'язку з важкими проблемами, поставленими кризовим сучасним суспільством.
Процес соціального розвитку, що формує особистість і сприяє її розвитку, а також процес самореалізації особистості великою мірою залежать від її творчої діяльності, від її креативного потенціалу, комунікативності, розвитку самосвідомості. Ці задачі вирішує мистецтво.
За своєю природою мистецтво протистоїть неорганізованості і хаосу, це означає, що його головна тенденція ̶ допомогти людині гармонізувати себе і світ, до того ж, гармонізуючи природне і соціальне в людині, мистецтво захищає особисте «я». Тож логічно, що сьогодні, коли, здавалося б, не до мистецтва, серед кононад лунає музика.
Черга у супермаркеті на Бессарабці коротша за чергу в арт-галерею і молодь, яка там стоїть, поспішає дістатися входу у PinchukArtCentre, ̶ можливо, щоб знайти вихід у безвиході.
Аншлаги у театрах, інтерес до івентів на мистецьких локаціях…
Нам невідомо достеменно, чи знають всі ці люди, які воліють отримати ін’єкції прекрасного та вічного, що таке арт-терапія, імаготерапія, ізотерапія, але ми знаємо, що мистецтво та власний творчий потенціал їх рятує», ̶ такою була моя пряма мова на Круглому столі…

P.S. …Творчість ̶ єдиний вид діяльності, яка робить людину людиною. І саме цей вид діяльності дозволяє пізнавати людині свою сутність, глибинні мотиви та якості… Ці слова філософа-апологета християнства Миколи Бердяєва рефреном звучать у моїй душі…Творча людина не тільки знає як вижити у кризовому суспільстві, вона показує, де вихід у безвиході.

P.P.S. …Принагідно була можливість ще раз привітати «Український Гарвард» ̶ Київський національний університет культури і мистецтв з відкриттям та успішною роботою загально університетської Кафедри психології та засвідчити свій пієтет і слова вдячності організатору та ініціатору Тижня Кафедри Психології завідувачу Кафедри психології КНУКіМ, доктору психологічних наук, професору Людмили Просандєєвій за запрошення та кредит довіри. Впевнена, що об’єднавши зусилля, професійні та творчі потенціали, ми створимо нову парадигму освіти в Україні. А ще привітати колег-психологів з професійним святом. … «Поки психологи всього світу розмірковують над тим як повернути душу у психологію, психологія повернулась у ВУЗ із душею», ̶ цими словами я закінчувала свій виступ на урочистому відкритті Кафедри Психології у стінах КНУКіМ в березні, а сьогодні я чую як мене цитують студенти, і не тільки вони… Приємно, зворушливо… До сліз…
©Vilena V Voronova
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: наука,культура,брендинг,психологія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.