Що потрібно для повноцінного життя?

09 вересня 2014, 10:09
0
38

Автор: Медичний центр «Закревського 47» 546-05-34 097-854-50-50 http://medcentr.kiev.ua

·       Калій (К) ‑ «паливо для серця». Його норма ‑ 2 г на добу. Разом з натрієм регулює водно-сольовий обмін. Слідкує за правильним серцебиттям, за тим, щоб м’язи та нерви працювали бездоганно.

Джерела: соя,квасоля, сир домашній, печена картопля.

·       Фосфор (Р) ‑ «акумулятор енергії». Норма ‑ 1.5 г на добу. Відповідає за перерозподіл енергії, що потрапляє в організм з їжею. Фосфору ми вживаємо багато. Джерела фосфору: білий хліб, риба, яловичина, сир, яйця, молоко, йогурт.

·       ЗАЛІЗО (Fe) ‑ «кисневий транспорт». Норма на добу ‑ 20мг . бере участь в диханні та кровотворенні. Складовий елемент гемоглобіну. Дефіцит заліза тривалий час може залишатись непомітним – до тих пір, поки не проявиться анемія (малокрів’я). Симптоми: блідість шкіри, слабкість, запаморочення голови. Джерела заліза: квасоля, м'ясо, гречка, яблука, хліб.

·       Натрій (Na) ‑ «сіль життя». Норма на добу ‑ 3-6 г, працює в поєднанні з калієм – вони є «головними з водозабезпечення». Нервові та м’язові клітини функціонують тільки в електролітному середовищі, яке створюють калій та натрій. При нестачі натрію виявляються симптоми: головний біль, відчуття слабкості, судоми, низький кров’яний тиск. У разі надлишку – затримка рідини в організмі, перевантаження серця, нирок. Джерела натрію: оливки, ковбаси, консерви, м’які сири, риба, м’ясо, сіль.

·       Магній (Mg)- «антистресовий метал». Добова потреба: 300-400 мг. Забезпечує контроль над м’язами. Захищає клітини від пагубної дії стресу. Попереджає атеросклероз та серцево-судинні захворювання. При нестачі магнію підвищується роздратованість, дрібне м’язове тремтіння. Джерела магнію: какао, квасоля, горох, пророщені зерна пшениці, горіхи, мед, зелень, хліб, риба.

·       Цинк (Zn) ‑ «для сексу й самозахисту». Потреба на добу ‑ 15 мг. Посилює боєздатність імунної системи, допомагає загоєнню ран, боротьбі з застудою. Відповідає за плодючість чоловіків, регулює роботу простати. Джерела цинку: печінка, яйця, сир, молюски, боби, гриби, насіння соняшника.

·       Фтор (F) ‑ «емалювальник». Норма ‑ 2-3 мг. Зміцнює зубну емаль, допомагає заживляти переломи. Попереджує розвиток вікового остеопорозу. Джерела: питна вода, грецькі горіхи, молоко, чорний чай, шпинат.

·       Марганець (Mn) - «спеціаліст з ферментів». Норма – 2-10 мг. Активує ферменти, відповідальний за сексуальні здібності, бере участь в кровотворенні, допомагає печінці позбутися від накопичених отруйних речовин. Джерела: чорний хліб, нирки, шпинат, картопля, печінка, банани.

·       Мідь (Cu) - «фарба для волосся й очей». Норма ‑ 2-5 мг на добу. Необхідна для синтезу пігментів, що фарбують шкіру, очі та волосся. Важлива для роботи залоз внутрішньої секреції і для білкового обміну. У разі нестачі – порушення пігментації, збої в нервовій системі, відкладання на стінках судин. У разі надлишку міді страждає печінка. Джерела міді: чорний хліб, картопля, шоколад, печінка, кава.

·       Йод (I) — «захист для щитовидки». Норма ‑ 100-200 мкг. Абсолютно необхідний для роботи щитовидної залози та всієї гормональної системи. Нестача йоду веде до збою всіх функцій організму – порушення обміну речовин, втрати потенції, депресії, м’язової слабкості, зобу. Джерела йоду: йодована сіль, морська капуста, морська риба, мідії.

·       Кальцій (Ca) — «матеріал для скелету». Норма на добу – 1,0-1,5 г. Організм дорослої людини має в своєму розпорядженні приблизно 1.2 кг кальцію. Цей елемент конче необхідний в період росту. Він відповідає за формування кісток і зубів, здатен боротися з алергічними реакціями і, як виявили нещодавно, з депресіями. Дефіцит кальцію призводить до ослаблення кісткової тканини – остеопорозу та збільшує ризик переломів. Надлишок кальцію пригнічує засвоєння магнію, а також спричиняє відкладення солей в суглобах. Джерела кальцію: будь-які молочні продукти, сухофрукти, мигдаль, сардини.

·       Кобальт (Co) ‑ «забарвлювач для крові». Потреба на добу – 40-70 мкг. Бере участь в утворенні еритроцитів, а також в перетравленні їжі: без нього неможливий синтез вітаміну В12   кишковою мікрофлорою. Є стимулятором створення багатьох важливих ферментів, веде боротьбу з канцерогенними вільними радикалами. Препарати, які містять кобальт, корисні при гастриті. Надлишок кобальту може спричиняти діарею, а кобальтове отруєння (наприклад, кобальтовою фарбою) призводить до тяжких наслідків для серцево-судинної системи. Джерела кобальту: арахіс, макарони, хліб, устриці, печінка, оселедець, яйця, яловичина.

 

 

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Киева
ТЕГИ: витамины,Марганец,медь,йод ,калий
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.