Ліками в інтернеті торгують без законних підстав

Корреспондент.biz,  28 июля 2020, 23:30
💬 0
👁 1870

На тлі збільшення попиту на купівлю лікарських засобів у мережі інтернет, депутати ініціювали внесення поправок до Закону України «Про лікарські засоби», які дозволять вести онлайн-продаж фармпродукції у правовому полі.

Народні обранці пропонують дозволити дистанційний продаж лікарських засобів на постійній основі. Саме такі положення наведено у законопроєкті №3615, який було зареєстровано у Верховній Раді України групою депутатів. У пояснювальній записці автори законопроєкту підкреслили той факт, що «ринок торгівлі лікарськими засобами через мережу інтернет в Україні в останні роки був доволі розвиненим», хоча законом це не передбачено.

«Такий стан речей може мати певні негативні наслідки, оскільки споживачі, не будучи ознайомленими з вимогами нормативних актів щодо зберігання та транспортування лікарських засобів, перебувають під ризиком отримання фальсифікованих або зіпсованих лікарських засобів», – вважають ініціатори законопроєкту.

Враховуючи той факт, що наразі доставка лікарських засобів здебільшого здійснюється поштовими перевізниками, про дотримання нормативів мови не йде. Навіть такі відомі сайти, як, наприклад, liki24.com пропонують здійснити доставку замовлення до поштового відділення. Що вже тоді говорити про якихось випадкових продавців, котрі вирішили спробувати себе в цій справі? Навряд чи вони можуть забезпечити належне зберігання лікарських засобів, для якого потрібні спеціалізовані склади, обладнані за вимогами законодавства у цій сфері: температура, вологість, освітлення та т.п.

На період встановлення карантину через пандемію COVID-19 було тимчасово дозволено проводити дистанційну торгівлю лікарськими засобами. Аптеки та фарммережі охоче долучилися до цієї ініціативи.

«Під час жорсткого карантину, коли зайвий раз не могла вийти з квартири, я замовляла препарати в однієї з аптек. Це було швидко та зручно. Якщо таку можливість подовжать, буде прекрасно. Але я готова замовляти лише доставку напряму – від самих аптек. У такому випадку хоч розумієш, в яких умовах це все зберігалося! Є довіра, знаєш, що це відомий бренд, який має фізичні точки продажу. Тобто не якась тіньова контора, а реальний продавець, що може відповідати за якість та сервіс», - впевнена мешканка Дніпра Світлана.

ТЕГИ: бизнес лекарства закон