ГРВІ вже у розпалі: 3 поради, як себе захистити

Корреспондент.biz,  18 ноября 2021, 18:00
💬 0
👁 7113

Наша імунна система щодня стикається з різними вірусами та інфекціями. Однак в осінньо-зимовий період ризик захворіти особливо зростає.

Адже через великі коливання температури або швидкі зміни погоди ми стаємо більш сприйнятливими до впливу бактерій та вірусів. Тому саме зараз варто докласти максимум зусиль для запобіганню захворюванням.

Перша лінія оборони

Ключ до успіху - це турбота про власне тіло. І нехай осінь так і зваблює розслабитися на дивані під ковдрою, але краще вийдіть на прогулянку. Рухи важливі не тільки для загального поліпшення працездатності організму. Вони дозволяють зменшити стрес, що накопичується щодня, і мінімізувати вплив гормонів, які призводять до його вироблення. А стрес - один з головних ворогів нашої імунної системи.

Ходьба та фізичні вправи змушують кров інтенсивніше рухатися по судинах. В результаті великою кількістю кисню збагачуються всі внутрішні органи.

 

Також подбайте про належне зволоження носа. В період вирування інфекцій ніс - це наш захисний бар'єр. Але під час опалювального сезону слизова носа на жаль наражається на пересушування, а значить вірусам, бактеріям та алергенам легше проникнути в організм. Тому зараз зволоження носа стає необхідною щоденною процедурою.

Оптимально використовувати для цього ізогідронік - гель з гіалуроновою кислотою і календулою. Від інших препаратів подібної дії він відрізняється своєю формою - це мукоадгезівний гель. Тобто, препарат обволікає зсередини слизову носа, зволожує та посилює її захисну функцію - і так чинить бар'єрний захист від збудників інфекції. Завдяки гелеподібній формі - це зручний та економний засіб.

 

Ізогідронік не має запаху або смаку та не викликає алергічних реакцій. Препарат не містить ефірних олій та екстрактів, в його складі - лише натуральні інгредієнти. Ви спокійно можете використовувати ізогідронік всією родиною, навіть для дітей від 6 місяців, він підійде. Стане в нагоді вагітним жінкам та тим, що годують груддю.

Добре працює ізогідронік в парі з деконгестантами (так називаються всі ті препарати, що сприяють зняттю набряку слизової носа під час нежитю). Їх, як відомо, зазвичай не рекомендовано застосовувати більше 3-х днів. Адже спазм судин, що призводить до зменшення набряку та покращенню носового дихання одночасно (внаслідок порушення кровопостачання у слизову оболонку) викликає порушення живлення, відновлення слизової оболонки та може стати причиною атрофічних змін.

Періодичне застосування ізогідроніку під час лікування нежитю - це очищення порожнини носа та покращення живлення його слизової оболонки.

Продукти-помічники

Саме такі мають з'явитися зараз в вашому раціоні. Це:


 

 

Висипайтесь - не хворійте!

Ще один елемент, надзвичайно важливий для нашої імунної системи, - це сон. Поки ми спимо, у нашому тілі відбувається багато процесів, у тому числі виробляються антитіла, які відповідають за боротьбу з патогенними мікроорганізмами. Недосипання призводить до підвищення рівня гормону стресу (кортизолу) і, отже, до зниження захисного потенціалу організму. Щоб уникнути осінньо-зимових інфекцій, слід спати 7-8 годин на день.

Правильно доглянутий та заряджений організм буде набагато ефективніше захищатися від інфекцій. І вам не доведеться відвідувати лікаря та слухати його звичне “Дихайте...не дихайте”, адже ви забезпечили свій організм надійним захисним бар'єром, і не одним.

 
ТЕГИ: здоровье