Мы открываем 12 международных школ в Киеве, чтобы школьники в Украине имели доступ к глобальным знаниям

Корреспондент.biz,  16 ноября 2021, 11:00
💬 0
👁 2769

Michael Garbe — директор международного департамента STUDY ACADEMY High School, профессор, преподаватель, магистр по истории университета Оксфорда.

 

 

Майкл, вы преподавали в школах в разных странах мира и в Украине. Как вы считаете, в чем главное отличие украинского образования?

 

Системы всех стран отличаются, конечно, у каждой свои плюсы и минусы. Но самое главное, от чего сейчас отказывается мир, это жесткие рамки классического образования 20 века, где есть фиксированное количество учебных часов на каждый предмет. Персонализация обучения — это один из основных трендов образования будущего. Ученики должны получить возможность двигаться по индивидуальной траектории, выбирая сочетание интересующих их предметов и степень погружения в каждый из них. Такой подход существенно повышает мотивацию.

Вы имеете в виду, персонализированную программу обучения для каждого ученика? Неужели это возможно?

Вы правы, это не просто. Но мир развивается и меняется, мы не можем оставаться в прошлом. Открывая STUDY Academy High School, мы стремились создать образовательное пространство, где в классах будет не более 10 человек, где учитель сможет корректировать программу для каждого ученика и уделить больше внимания сложной теме. К счастью, кроме учителя, есть еще искусственный интеллект и он помогает.

Искусственный интеллект в обучающей программе? Как это работает?

Смотрите, например, ученик выполняет домашнее задание на платформе по математике, и у него хорошо получается, он быстро выполняет задание, не совершает ошибок. Зачем ему проходить еще 10 типов задач по этой теме? В этом случае платформа с искусственным интеллектом переводит его на следующий уровень и дает более сложные или более креативные задачи. С другой стороны, предмет, например химия, не дается ученику. Платформа предложит несколько задач разного типа по одной теме, если нет — отправит фидбек учителю, что требуется дополнительная консультация.

А школьные дисциплины будут меняться? Есть ли в вашей программе трудовое обучение и тому подобное?

Это непростой вопрос, с одной стороны, у нас утвержденная программа МОН Украины, а с другой — понимаем, что есть новые актуальные знания, за которые родители сейчас доплачивают на дополнительных секциях после школы. К примеру, IT-предметы. Программирование, веб-дизайн, 3D-моделирование — это уже не о воспитании айтишника, это знания, которые пригодятся любому ученику в будущем, от врача до журналиста. Поэтому в STUDY ACADEMY High School мы интегрировали их в образовательную программу. Мы изучаем химию в VR-очках, печатаем сердце на 3D-принтере на уроке биологии, дополняем трудовое обучение робототехникой, а рисование — веб-дизайном.

Еще один мировой тренд, который есть в программе лицея, — это сочетание предметов. В классической системе образования ученик рассматривает мир сквозь призму одного профильного направления. Но такой подход все чаще критикуют: изучая явление с одного ракурса, мы не видим полной картины. Например, темы химии, физики, биологии тесно связаны, но мы изучаем их в разных семестрах, даже в разных классах. Такая же ситуация с историей, литературой и искусством.

 

Почему вы выбрали математику как профильный предмет в Лицее?

Английский язык и математику. Поскольку это основы, фундамент для овладения другими предметами и инструментом для развития мышления. Математика значима не только формулами, с помощью которых возводятся мосты и пишутся компьютерные программы. Огромная ценность этой науки — способность прокачивать мозг и создавать новые нейронные связи. Математика учит думать, находить разные пути решения проблем и находить для них оптимальное решение.

В программу математики в STUDY Academy High School мы включили такие важные предметы как развитие логики, финансового интеллекта и аналитического мышления.

Кстати, мы единственные в Украине, кто объединил украинскую и кембриджскую программы по изучению математики. Поэтому наши ученики изучают математику на двух языках.

Сейчас много говорят о переходе на онлайн-обучение, что вы думаете об этом?

Я думаю, странно не использовать цифровые технологии для обучения поколения, которое всю сознательную жизнь пользовалось гаджетами и интернетом. Технологии, безусловно, повышают эффективность обучения и делают его интерактивным. В STUDY ACADEMY High School мы используем онлайн-платформу как дополнение к офлайн-занятиям, это позволяет оптимизировать процесс обучения, например, перевести изучение некоторых предметов в дистанционный формат, освободив время на уроках для финансовой грамотности, развития бизнес-мышления, тайм-менеджмента и т.д.

 

Майкл, Вы рассказывали о своем обучении в Университете Оксфорда. Как этот опыт повлиял на открытие STUDY ACADEMY High School?

Мир стал еще более глобальным, я учился в Нидерландах, Франции, получил диплом магистра по истории в Оксфордском университете. Я понимаю, что обучение за границей открывает важные двери, формирует ценности и дает знания, которые строят будущее. Но не каждый имеет возможность учиться за границей, это я тоже понимаю.

Наш опыт и стремление открыть доступ к глобальным знаниям украинским школьникам позволили открыть 12 международных школ в Киеве. С международной программой, IT-предметами и двойной аккредитацией — от МОН Украины и Кембриджского университета.

Необязательно ехать в США или Канаду, чтобы получить международный аттестат, посещать Британию, чтобы выучить английский до уровня носителей языка и тратить десятки тысяч долларов, чтобы поступать в лучшие университеты мира. Это можно сделать рядом с домом — в STUDY Academy High School и в результате получить стипендию на обучение.

Дайте ваш совет молодому поколению. Как достигать действительно больших целей?

Большие цели, сейчас все говорят о достижении целей:)

Но самая сложная часть — это именно выбрать цель, решить, к чему двигаться. Сейчас родители дают детям больше свободы, стараются не навязывать свою точку зрения или картину жизни. Спрашивают: «Кем ты хочешь быть? Чем заниматься? Мы поможем». Но сделать выбор своего будущего — это сложное решение, которое ложится на плечи школьника в 16 лет.

В STUDY Academy High School мы стремимся облегчить этот выбор для школьников. Начиная с 7 класса, ученик много работает с психологом, ментором, ведь здесь важно задать правильные вопросы, показать разные возможности, чтобы разжечь желание быть успешным в том, что действительно нравится.

 

Наши ученики получают стипендии на обучение в топовых университетах мира, потому что действительно понимают, почему им важно получить именно эту профессию.

Приглашаю всех амбициозных школьников и их родителей на презентацию STUDY Academy High School. Там мы сможем пообщаться лично и определить направление развития для вашего ребенка. Вы поймете, почему программа нашего Лицея не имеет аналогов в Украине. До встречи на ивенте!

 

 

 

 

“Ми відкриваємо 12 міжнародних шкіл у Києві, щоб школярі в Україні мали доступ до глобальних знань”

Michael Garbe — директор міжнародного департаменту STUDY ACADEMY High School, професор, викладач, магістр з історії університету Оксфорда.

 

Майкл, ви викладали в школах у різних країнах світу та в Україні. Як ви вважаєте, в чому головна відмінність української освіти?

Системи всіх країн відрізняються, звичайно, в кожної свої плюси й мінуси. Але найголовніше, від чого зараз відмовляється світ, це жорсткі рамки класичної освіти 20 сторіччя, де є фіксована кількість навчальних годин на кожен предмет. Персоналізація навчання — це один з основних трендів освіти майбутнього. Учні мають отримати можливість рухатися індивідуальною траєкторією, обираючи поєднання цікавих їм предметів і ступінь занурення в кожен із них. Такий підхід суттєво підвищує мотивацію.

Ви маєте на увазі, персоналізовану програму навчання для кожного учня? Невже це можливо?

Ви праві, це не просто. Але світ рухається та змінюється, ми не можемо залишатись у минулому. Відкриваючи STUDY Academy High School ми прагнули створити освітній простір, де в класах буде не більше 10 осіб, де вчитель зможе коригувати програму для кожного учня та приділити більше уваги складній темі. На щастя, крім вчителя є ще штучний інтелект і він допомагає.

Штучний інтелект у навчальній програмі? Як це працює?

Дивіться, наприклад, учень виконує домашнє завдання на платформі з математики, і в нього добре виходить, він швидко виконує завдання, не робить помилок. То навіщо йому проходити ще 10 типів завдань із цієї теми? В цьому разі платформа зі штучним інтелектом переводить його на наступний рівень і дає складніші або креативніші завдання. З іншого боку, предмет, наприклад хімія, який не дається учню. Платформа запропонує декілька завдань різного типу з однієї теми, якщо ні — відправить фідбек вчителю, що потрібна додаткова консультація.

А шкільні дисципліни будуть змінюватись? Чи є у вашій програмі ОБДЖ, трудове навчання тощо?

Це не просте запитання, з одного боку, ми маємо затверджену програму МОН України, а з іншого — розуміємо, що є нові актуальні знання, за які батьки зараз доплачують на додаткових секціях після школи. Наприклад, IT-предмети. Програмування, вебдизайн, 3D-моделювання — це вже не про виховання айтішника, це знання, які стануть у пригоді будь-якому учню в майбутньому, від лікаря до журналіста. Тому в STUDY ACADEMY High School ми інтегрували їх у навчальну програму. Ми вивчаємо хімію у VR-окулярах, друкуємо серце на 3D-принтері на уроці біології, доповнюємо трудове навчання робототехнікою, а малювання — вебдизайном.

Ще один світовий тренд, який є в програмі ліцею, — це поєднання предметів. У класичній системі освіти учень розглядає світ крізь призму одного профільного напряму. Але такий підхід все частіше критикують: вивчаючи явище з одного ракурсу, ми не бачимо повної картини. Наприклад, теми хімії, фізики, біології тісно пов'язані, але ми вивчаємо їх у різних семестрах, навіть у різних класах. Така сама ситуація з історією, літературою та мистецтвом.

Чому ви обрали математику як профільний предмет у Ліцеї?

Англійську та математику. Оскільки це основи, фундамент, для опанування інших предметів та інструмент для розвитку мислення. Математика значима не лише формулами, за допомогою яких зводяться мости й пишуться комп’ютерні програми. Величезна цінність цієї науки — здатність прокачувати мозок та створювати нові нейронні зв’язки. Математика вчить думати, знаходити різні шляхи розв'язання проблем і знаходити для них оптимальне рішення.

До програми математики в STUDY Academy High School ми включили такі важливі предмети, як розвиток логіки, фінансового інтелекту та аналітичного мислення.

До речі, ми єдині в Україні, хто поєднав українську та кембриджську програми математики. Тому наші учні вивчають математику двома мовами.

Зараз багато говорять про перехід на онлайн-навчання, що ви думаєте про це?

Я думаю, що дивно не використовувати цифрові технології для навчання покоління, яке все свідоме життя користувалося гаджетами та інтернетом. Технології, безумовно, підвищують ефективність навчання та роблять його інтерактивним. У STUDY ACADEMY High School ми використовуємо онлайн-платформу як доповнення до офлайн занять, це дозволяє оптимізувати процес навчання, наприклад, перевести вивчення деяких предметів у дистанційний формат, звільнивши час на уроках для фінансової грамотності, розвитку бізнес-мислення, тайм-менеджменту та ін.


Майкл, Ви розповідали, про своє навчання в Університеті Оксфорду. Як цей ваш досвід вплинув на відкриття STUDY ACADEMY High School?

Світ став ще глобальнішим, я навчався в Нідерландах, Франції, отримав диплом магістра з історії в університеті Оксфорду. Я розумію, що навчання за кордоном відкриває важливі двері, формує цінності та дає знання, що будують майбутнє. Але не кожен має можливість навчатися за кордоном, це я також розумію.

Наш досвід та прагнення відкрити доступ до глобальних знань українським школярам дали змогу відкрити 12 міжнародних шкіл у Києві. З міжнародною програмою, IT-предметами та подвійною акредитацією — МОН України та Кембриджського університету.

Не обов'язково їхати до США чи Канади, щоб отримати міжнародний атестат, відвідувати Британію, щоб вивчити англійську до рівня носіїв мови та витрачати десятки тисяч доларів, щоб вступати до найкращих університетів світу. Це можна зробити поруч із домом — у STUDY Academy High School та в результаті отримати стипендію на навчання.

Ваша порада молодому поколінню, як досягати дійсно великих цілей?

Великі цілі, зараз усі говорять про досягнення цілей :)

Але найскладніша частина — це саме обрати ціль, вирішити, до чого рухатись. Зараз батьки дають дітям більше свободи, намагаються не нав'язувати свою точку зору чи картину життя. Запитують: “Ким ти хочеш бути? Чим займатися? Ми допоможемо”. Але зробити вибір свого майбутнього — це складне рішення, яке лягає на плечі школяра в 16 років.

У STUDY Academy High School ми прагнемо полегшити цей вибір для школярів. Починаючи з 7 класу учень багато працює з психологом, ментором, адже тут важливо поставити правильні запитання, показати різні можливості, щоб розпалити бажання бути успішним у тому, що справді подобається.


Наші учні отримують стипендії на навчання в топових університетах світу, тому що дійсно розуміють чому їм важливо здобути саме цю професію.

Тож запрошую всіх амбітних школярів та їхніх батьків на презентацію STUDY Academy High School. Там ми зможемо поспілкуватися особисто та визначити напрям розвитку для вашої дитини. Ви зрозумієте, чому програма нашого Ліцею не має аналогів в Україні. До зустрічі на івенті!

Информация предоставлена в порядке ст.10 Конституции Украины и ст. 6 Закона Украины О национальных меньшинствах в Украине


 

ТЕГИ: школа обучение