UA
 

Збираємо дитину в перший клас: як продумана, якісна освітня програма економить гроші, час і нерви батьківРеклама

Корреспондент.biz,  24 мая 2021, 16:00
0
2276
Збираємо дитину в перший клас: як продумана, якісна освітня програма економить гроші, час і нерви батьків
Фото надане рекламодавцем

Державна й альтернативні освітні системи: розберімося, скільки насправді коштує навчання в початковій школі і як заощадити, не зашкодивши якості освіти наших дітей…

Батьки нинішніх «випускників» дитсадків і майбутніх першокласників постали перед складним вибором: за якою освітньою програмою вчитимуться їхні діти. Цьогоріч їм пропонують дві безкоштовні та п’ять платних альтернативних освітніх програм, зокрема й нашу — «Світ чекає крилатих» (науковий керівник — Анжеліка Цимбалару).

Хороші батьки прагнуть для своїх дітей якнайкращої освіти, однак коли їм пропонують навчальну програму, за яку щомісяця доведеться сплачувати певну суму, — починають вагатися. Мовляв, яка різниця між безкоштовними програмами та платною програмою «Світ чекає крилатих»? Може, краще обрати ту, за яку не треба платити щомісяця?

Оскільки наша стаття присвячена вартості навчання в початковій школі, ми не будемо детально зупинятися на освітніх перевагах системи «Світ чекає крилатих». Про них ви можете дізнатися більше з першоджерела.

У цій статті ми поговоримо про те, скільки насправді коштів, часу й сил вам доведеться витратити, зробивши той чи інший вибір. Отож, у скільки вам насправді може обійтися «безкоштовне» навчання?

 

Приховані витрати: гроші, час і нервові клітини

Ми маємо на увазі витрати, про які вас ніхто не попереджає і які часом виявляються дуже неприємною несподіванкою. Погодьтеся, для родини, яка змушена ретельно планувати щомісячний бюджет, так, аби вистачило від зарплати до зарплати, непередбачувані покупки навіть дрібних речей можуть викликати труднощі.

Коли батьки записують своїх першачків у школу за безкоштовною освітньою програмою, їх запевняють, що за навчальння платити не доведеться. Однак…

Торік Міносвіти провело опитування педагогів, адміністрації шкіл та батьків учнів початкової школи, яке виявило значні проблеми фінансування шкіл. Чверть опитаних батьків скаржилися на брак підручників та наочності! Керівники шкіл повідомляли, що для повноцінного втілення реформи необхідно збільшувати класні приміщення, зменшувати кількість учнів у класі, закуповувати багато нових меблів й обладнання, дидактичних матеріалів та наочності. Словом, на забезпечення повноцінного навчання більшості шкіл бракує коштів. Така правда життя: яку програму ви б не обрали, платити все одно доведеться. Питання лише: за що саме, скільки, а також чи будуть ваші витрати передбачуваними і чи будуть вони спрямовані на підвищення якості освіти дитини.

Якщо ви збиратимете дитину до школи за безкоштовною освітньою програмою, вам доведеться викласти майже одразу більш як 2 000 грн на навчальні посібники (зошити для діагностичних, самостійних робіт, картки для поточної роботи, зошити з друкованою основою, для розвитку мовлення, позакласного читання, атласи, карти тощо). Приміром, найдешевше обійдуться контурні карти — 35 грн, найдорожче — посібник з англійської мови — 800 грн. Комплект обійдеться приблизно у 2050 грн, а то й більше, якщо необхідно буде придбати додаткові робочі зошити або/і індивідуальні комплекти наочності для окремих предметів.

Але це ще не все. Щоби спина дитини не дуже сутулилася від ваги цих підручників (А ще ж там будуть зошити! Пенал! Щоденник! Купа різної наочності для першачка!), вам доведеться купувати якісний, а отже дорогий шкільний рюкзак. Тобто не за 400 грн (такий може розлізтися, не доживши до кінця першої чверті), а хоча б за 1500 грн.

 

Для «підтримання дисципліни і налаштування дітей на роботу» деякі заклади освіти запроваджують шкільну форму. За найдешевший комплект для дівчинки (синтетичні блузочка і спідничка) в Інтернеті зараз просять 173 грн, за сукню від 300 грн, за костюм від 400 грн. Найдешевший напівсинтетичний костюм для хлопчика обійдеться від 360 грн, а одна сорочка — від 150 грн. Більш-менш якісний дитячий одяг у діловому стилі може обійтися майже в таку саму ціну, як «дорослі» костюм, сорочка чи сукня.

Також вам доведеться закупити багато усяких зошитів та приладдя. Зошит у косу лінію чи клітинку на 12 аркушів коштує в Інтернеті від 1,30 до 8 грн (причому скільки їх дитині насправді знадобиться, вам ніхто ніколи з певністю не скаже). Припустимо, ви купили по 20 недорогих зошитів обох видів. Це щонайменше 100 грн, якщо брати ну зовсім дешеві. Додайте до них обкладинки для зошитів (найдешевший поліетиленовий комплект з 10 шт. коштуватиме від 5 грн, більш надійні з ПВХ можуть коштувати 3,70 грн за штуку і більше). Підручники теж доведеться обгортати, тож плюсуйте ще від 11 грн за найбюджетніший і недовговічний комплект книжкових обкладинок і до 120 грн і вище — за якісний. Ну і щоденник — від 13 до 45 грн і вище (ціни — для Інтернет-магазинів, у торговельних точках усе може виявитися дорожчим).

Що ж до наочності, то вчитель наприкінці літа вам дасть перелік необхідних канцтоварів. У кожного педагога він буде свій, і все це вам доведеться шукати самотужки. Всі ці палички для рахування, «віяла» з букв і цифр та інші «першокласні аксесуари» чарівним чином підскочать у ціні. До того ж вам доведеться добряче побігати та поїздити, щоби їх придбати, тому що знайти деякі предмети буде непросто. Або ж доведеться доплачувати за 10-гривневу лупу, 20-гривневу рахівницю чи 35-гривневий набір кольорових ручок в Інтернет-магазині ще 50 грн — за доставку до поштового відділення. У скільки це може вам обійтися загалом, сказати складно, але, за нинішніми цінами, «дрібничок» може набратися на 1000 гривень, а то й більше.

Крім того, найімовірніше, батькам доведеться придбати додаткові — допоміжні — посібники (словники, довідники, книжки для класної бібліотечки тощо), а також наочність для класу (школам, повторимося, бракує фінансування та обладнання). Ви також постійно стикатиметеся з потребою купувати чи шукати вдома «на вчора» інструменти й матеріали для уроків образотворчого мистецтва і праці.

 

У скільки обійдеться навчання за системою «Світ чекає крилатих»

За рік навчання дитини за освітньою системою «Світ чекає крилатих» ви витратите всього 2 475 грн на всі посібники-журнали та на всю (справді на геть усю!) наочність. Цю суму не потрібно сплачувати одразу. Її можна розбивати на щомісячні платежі або вносити кошти перед початком кожної чверті. До того ж договір гарантує, що впродовж навчання в початковій школі (а це 4 роки!) вартість навчання не зростатиме!

(Слід додати, що якби у країні запровадили принцип «гроші ходять за дитиною на придбання навчальної літератури» то усі програми, і «Світ чекає крилатих» у тому числі) фінансувалися би коштом держави, а не батьків.)

Навчаючись за нашою освітньою системою, ваш першокласник пакуватиме в рюкзак лише пенал, один (так, усього один!) посібник-журнал формату А4 на 48 сторінок (Щопонеділка дитина отримуватиме новий випуск від учителя, тому й обгортати його потреби не буде.)

Ще знадобляться альбом і приладдя для образотворчого мистецтва й хендмейд мистецтва. Залишиться вдосталь місця для бутерброда, яблука, спортивної форми, термочашки з чаєм і навіть для улюбленої іграшки. Словом, на ранці/рюкзаку ви точно зможете зекономити ;) або взагалі замість ранця купити папку.

Друга велика стаття витрат, якої ви можете уникнути, — шкільна форма і взуття. Позиція авторки освітньої системи «Світ чекає крилатих» Анжеліки Цимбалару однозначна: «Нам не важливо, у що вдягнені учні». Тож якщо ваша школа не вимагає певного дрес-коду, ви зможете вдягати своїх дітей так, як вважатимете за потрібне.

Щоденника купувати не потрібно. Знову процитуємо Анжеліку Цимбалару: «Щоденник крилатикам не потрібен! Вони позначають завдання спеціальним значком у посібниках-журналах, а вчитель спілкується з батьками на спеціально відведеному місці на сторінці кожного посібника-журналу». До того ж вам не доведеться щотижня заповнювати у щоденнику дитини розклад занять (оскільки в 1 класі дитина ще не може цього робити, і за неї щоденник заповнюють батьки).

Дитина, звісно, буде використовувати зошит у косу лінію й у клітинку, та їх треба набагато менше, оскільки діти переважно будуть писати у посібниках-журналах.

У класі «житиме» велика коробка з багатющим набором наочності — у кожної дитини своя: палички для рахування, контурні і фізичні карти «багаторазового використання» (коли вчитель перевірить виконане завдання, написи й позначки на карті можна стерти та використовувати її знову і знову), лупа, компас, різноманітні картки, таблиці, танграми, схеми, планшети, геоборд, особлива рахівниця-чисклада… Усього перераховувати не будемо, бо список вийде занадто довгий.

Якби б ви купували все зазначене самі, то не вклалися б і в 1000 грн, а скільки б часу і сил витратили на пошук кожної «нестандартної» речі… Лише геоборд коштує в Інтернеті в середньому 300 гривень! Та якщо ви долучилися до проєкту «Світ чекає крилатих», то купувати окремо вам нічого не доведеться! Цим набором дитина користуватиметься у школі безкоштовно — за нього не потрібно платити ні копійки!

А ось що знадобиться купувати. Не поскупіться на справді якісні ручки — учитель порадить, яка форма ручки та які стержні найзручніші, щоб учитися писати. Ще на щодень дитині знадобляться: простий олівець, невеличкий набір кольорових олівців і ручок, гумка, коротка лінійка. Усе це вміститься в компактному (і недорогому) пеналі.

Що з уроками «праці й малювання»? Автори системи «Світ чекає крилатих» придумали чудовий спосіб запобігти стресу й несподіваним витратам у підготовці до занять з хендмейд мистецтва та образотворчого мистецтва.

Річ у тому, що всі вчителі отримують єдиний навчальний план і методичні матеріали, а з ними — і готовий список потрібних речей. Отож батьки можуть без поспіху, ще до початку навчального року, придбати все необхідне. Більш того, батьківський комітет може організувати гуртову закупівлю всіх необхідних інструментів і матеріалів оптом на клас, що значно зменшує витрати! 

Єдина незапланована витрата, що може виникнути, коли ваша дитина розпочне навчання, — це… ляльки. Річ у тім, що діти познайомляться з чотирма казковими іншопланетними дітьми — лаксиками, яких навчатимуть усього, чого начаться самі. Можливо, дитина захоче мати ляльку-лаксика вдома. Можливо, навіть не одну, а всі чотири.

Але запевняємо: лялька НЕ входить до переліку необхідних для організації навчання речей! Якщо й купувати її, то лише у винагороду дитині за відмінні успіхи в навчанні та слухняність ;).

Отож вирішуйте, за що і скільки сплачувати наступні чотири роки. Одразу розлучатися зі значною сумою на купу важких посібників і наочності для навчання, а потім постійно стикатися з необхідністю докупити те чи те?

Чи сплачувати по 275 гривень на місяць, — за річний комплект із 35 кольорових посібників-журналів та всього необхідного навчального приладдя освітньої системи «Світ чекає крилатих»?

Поставте собі інше запитання: інвестувати щомісяця в якісну освіту дитини 275 грн — чи витрачати ці ж гроші на дві піци або один торт? Для будь-яких хороших батьків вибір очевидний: освіта, що гарантуватиме успішне майбутнє дитини.

 

ТЕГИ: школаобучение
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Загрузка...