UA
 

Курці незабаром зникнуть. Світ переходить на вейп, або кидаєРеклама

Корреспондент.biz,  23 июня 2021, 16:50
0
1209
   Курці незабаром зникнуть. Світ переходить на вейп, або кидає
Фото надане рекламодавцем

Сучасні тенденції боротьби з палінням, а також культ здорового способу життя штовхають курців до зменшення споживання сигарет, а також до повної відмови від шкідливої звички.

 

Прогнози в cвіті

Альтернативні продукти зі зниженим ризиком дають альтернативу з недорогою ціною. Наприклад, купити вейп в Україні можна лише від 300 грн.

Аналітики інвестбанку Jefferies в своєму дослідженні прогнозують зникнення курців звичайних сигарет в розвинених країнах через 10-20 років.

 

На думку аналітиків на зменшення курців впливають анти тютюнові компанії, які створюють все більше бар’єрів для просування табачних продуктів на ринок. Також значний вплив здійснює робота некомерційних організацій і фондів боротьби з палінням. Вони проводять широку роботу для роз’яснення вад звичайних сигарет, спонсорують антирекламу та лобіюють прийняття нових більш жорстких законів.

З ними погоджуються також і аналітики Citigroup Inc. На їхню думку звичайні сигарети можуть зникнути з прилавків через відсутність курців до 2050 року у Західній Європі, США, Канаді, Австралії та частині Латинської Америки. На їх думку тренд очевидний для розвинених країн.

Молодь вибирає альтернативу.

Одним з факторів зменшення кількості курців в майбутньому є розповсюдження вейпів та електронних сигарет серед молодих людей.

За дослідженнями 2018-го року молодь в США у віці від 18 до 24 років використовує вейпи в 3 рази частіше. А люди в віці від 25 до 34 років «парять» у 2 рази частіше, ніж люди біль старшого віку.

Ще більше розповсюдження електронних сигарет спостерігається серед учнів старшої школи. Дослідження проведене в 2019-му році в США показало, що близько 15% підлітків вже пробували електронні сигарети.

Така статистика говорить про потенційне зменшення можливих курців сигарет в майбутньому і перехід майбутніх поколінь до використання продуктів зниженого ризику.
Така статистика сприяла посиленню регулювання ринку електронних сигарет та прийняттю нових законів для збільшення відповідальності продавців електронних сигарет. Але за останніми статистичними даними це ніяк не вплинуло на ситуацію.

Прогнози для України

На ринку України вейп був присутній з 2010-го року. Тоді це скоріше був пристрій для поступової відмови від звичайних сигарет. Ніхто з великих табачних гравців не розглядав його як можливу альтернативу, яка може змінити все.

Вейп ніяк не регулювався законодавством до 2019-го року. Тоді Верховна Рада прийняла закони, які заборонили продаж неповнолітнім, а також ввела акцизи на рідину для електронних сигарет.

Акциз одразу був введений на рівні ЄС, тобто 3 грн за 1 мл рідини. Такі дії не призвели ані до зменшення споживання, ані до надходжень в бюджет, бо вибрана модель оподаткування призводила до подорожчання рідин вдвічі.

Україна на сьогодні лишається одним із лідерів по кількості курців в Європі. Значні надходження в бюджет відбуваються саме від вживання тютюну і тютюнових продуктів. Тому законодавці, приймаючі все нові закони, які направлені на політику регулювання ринку вейпів, штовхають курців на збільшення споживання звичайних сигарет.

Призначений для повнолітніх споживачів тютюну або нікотину

ТЕГИ: курение
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Загрузка...