UA
 

На Ташлицькій ГАЕС встановлюють блочний трансформатор для пуску агрегата №3Реклама

Корреспондент.biz,  15 декабря 2021, 17:13
0
2489
На Ташлицькій ГАЕС встановлюють блочний трансформатор для пуску агрегата №3
Фото С. Костенюк

23 грудня має відбутися перший пуск третього агрегата Ташлицької гідроакумулювальної електростанції.

Нині на об’єкті виконують монтаж одного з найважливіших елементів  схеми – блочного трансформатора.

Цей вузол потрібен для перетворення та подальшої передачі виробленої  потужності. Генератор агрегата видаватиме напругу 15 кВ, а завдяки блочному трансформатору вона підвищуватиметься до 330 кВ і надходитиме до відкритого розподільчого пристрою, а звідти вже – в об’єднану енергосистему.       

"Обладнання ПАТ "Запоріжтрансформатор" вже більше 25 років використовується на Олександрівській ГЕС, а також для обох гідроагрегатів Ташлицької ГАЕС. Виробник забезпечив стабільний зворотній зв’язок та технічну підтримку. Претензій за час експлуатації запорізьких блочних трансформаторів у нас немає. Сподіваємось, що і новий пристрій, який тільки-но прибув на майданчик, працюватиме роками без зауважень", - підкреслив головний інженер Каскаду ГЕС-ГАЕС Сергій Музиченко.

 

 

За технічними характеристиками блочний трансформатор для третього гідроагрегата Ташлицької ГАЕС не відрізняється від тих, що використовуються для першого та другого. Обладнання важить понад 170 тонн. На об’єкт його доставляли спочатку спеціалізованим залізничним транспортом, а потім - автопоїздом.

Енергетики кажуть, що обсяг передпускових операцій значний, нині роботи вийшли на фінішну пряму.   

Додатково:

Високоманеврена Ташлицька ГАЕС – одна зі складових Южно-Українського енергокомплексу, що є єдиним в Україні підприємством з комплексним використанням базових ядерних, а також маневрених гідро- та гідроакумулюючих потужностей. Основне призначення ТГАЕС - виробництво електроенергії для покриття вечірніх і ранішніх піків споживання та використання надлишкової нічної енергії.

На нинішньому етапі на Южно-Українському енергокомплексі в експлуатації перебувають 3 атомні енергоблоки сумарною встановленою потужністю 3000 МВт Южно-Української АЕС, 2 гідроагрегати сумарною потужністю 9,8 МВт Олександрівської ГЕС і 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт Ташлицької ГАЕС.

Спорудження гідроакумулюючої електростанції триває. Наказом президента ДП "НАЕК "Енергоатом" від 12 березня 2019 року "Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. Введення гідроагрегатів №№ 3-6 (м. Южноукраїнськ Миколаївської області (Коригування)" визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.

Управління інформації та громадських зв’язків

Контакти
Анастасія Чабанюк,
(05136)5-97-34
[email protected]

 

ТЕГИ: оборудованиегидроэнергетика
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Загрузка...