UA
 

Нова VS стара школа: коли й чому варто змінювати заклад для дитиниРеклама

Корреспондент.biz,  14 ноября 2022, 14:15
0
235
Нова VS стара школа: коли й чому варто змінювати заклад для дитини
Фото: Надане рекламодавцем

Придивіться до власної дитини та оцініть об’єктивно її невдачі у школі, поганий настрій та відсутність зацікавленості будь-чим.

Можливо, причина зовсім не у «ледарстві», як казали раніше наші бабусі, а в тому, що відбувається у стінах рідної школи.

Психологи кажуть: якщо дитина нещасна у школі, їй там нецікаво та не подобається, такий навчальний заклад треба змінювати. Втім, як зрозуміти, що час настав і варто дійсно вдаватися до радикальних змін?

Не цікаво. Золоте правило, що не має виключень: дитина прагне вчитися та цікавиться всім навкруги. Така природа людини. Тож, якщо ваш школярик відверто нудьгує на уроках та не цікавиться жодним предметом у школі – це привід замислитися. Значить, стиль викладання предметів й подача інформації не привертає увагу учнів та не мотивує до навчання.

Конфлікти. На жаль, у багатьох школах ще досі лишаються педагоги, які зовсім не розуміються на педагогіці, а їх головна мета – не навчити дітей мислити та розвиватися, а просто нав’язати власну думку й примусити до заучування конкретних фактів, цифр і т.д. Раз за разом конфлікти дітей з такими «світилами» можуть переміщуватися зі шкільних тем на особистісні, що дуже боляче може вдарити по дитині та формуванні її індивідуальності.

Булінг. Цькування дитини однолітками, або що гірше – дорослими у школі, - небезпечна та недопустима річ. Тож якщо ви хоч раз побачили ознаки булінгу до своєї дитини й повну відсутність  реакції з боку працівників навчального закладу в цій ситуації, будьте впевнені – таку школу треба лишати.

 

То як же зробити крок у майбутнє?

Звичайно, що рішення змінити школу дається нелегко навіть дорослим та відповідальним батькам. Для того, щоб бути впевненим на 100% у своєму рішенні, оцініть всі «за» і «проти». Випишіть на аркуш паперу всі плюси та мінуси нинішньої школи. Так само зробіть і з потенційно новою школою для дитини: чим вона може бути краще і які турботи та проблеми можуть чекати там на дитину. Це дозволить вам зробити обдуманий вибір.

 

Ось кілька порад від психологів та педагогів батькам, які вже готові до зміни навчального закладу.

 

  • Перш за все поговоріть з власною дитиною, дізнайтеся її думку та наведіть зрозумілі їй аргументи щодо свого рішення.
  • Шукаючи школу, визначте оптимальну систему навчання, яка підійде для вашої дитини.
  • Якщо школа знайдена - познайомтеся з директором, вчителями та майбутнім класним керівником. Так само як і батьками однокласників – атмосфера та ставлення один до одного розкажуть багато про новий заклад і стиль навчання в ньому.
  • Почитайте відгуки про школу у соціальних, на освітніх ресурсах та навіть у новинах локальних сайтів.

І наостанок. Навіть якщо проблема назріла посеред навчального року, а всі психологи/сусідки/вчителі/подруги кажуть, що треба почекати та «дотягнути» до літніх канікул, щоб не травмувати дитину – не зволікайте. Адже таке навчання навряд чи принесе користь і ваш школярик просто втрачатиме час. Осінь, літо, зима, канікули чи свята – все це не має стати на заваді якісної освіти для дитини.

Світлана Піскунова

Директор Future School of Technology

ТЕГИ: школаобучение
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Загрузка...