Українська федерація убезпечення підтримала проект Концепції пруденційного нагляду Держфінпослуг

28 апреля 2010, 14:59
0
49
Українська федерація убезпечення підтримала проект Концепції пруденційного нагляду Держфінпослуг

Президія Української федерації убезпечення підтримала проект Концепції запровадження пруденційного нагляду за небанківськими фінансовими установами Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України та Програму розвитку системи пруденційного нагляду за небанківськими фінансовими установами.

Президія Української федерації убезпечення підтримує  проект Концепції запровадження пруденційного нагляду за небанківськими фінансовими установами Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України та Програму розвитку системи пруденційного нагляду за небанківськими фінансовими установами.

Важливим для ринку є те, що Концепція та Програма розкривають бачення Держфінпослуг щодо подальшого розвитку нагляду за небанківськими фінансовими установами та дають учасникам ринку певні орієнтири у часі щодо розвитку нагляду, а передбачені Концепцією обов’язкові  консультації з ринком на кожному етапі її впровадження дозволять оперативно реагувати на зміни ринку та регуляторного середовища в процесі розвитку системи нагляду.

В рамках започаткування таких консультацій Президією УФУ схвалено пропозиції до проекту Концепції щодо: необхідності визначення принципів запровадження пруденційного нагляду, що забезпечить концептуальну цілісність при поетапному впровадженні окремих її положень. Зокрема, принципу відповідності встановлених пруденційних показників та нормативів стану розвитку ринку; визначення в окремому розділі вимог щодо розкриття інформації регулятором, зокрема, оприлюднення показників страхового ринку в цілому та в розрізі  компаній. Також запропоновано розкривати інформацію щодо приписів та інших заходів впливу, але лише тих, що застосовані до фінансової установи в зв’язку з суттєвими загрозами споживачам фінансових послуг, встановивши виключний перелік таких приписів та інших заходів впливу, що підлягають оприлюдненню регулятором; щоквартального складання та надання страховиком  звітності до регулятора; поступової заміни звітності на паперових носіях електронною звітністю. При цьому, для досягнення відповідного рівня якості звітності регулятор встановлюватиме вимоги до ІТ систем страховика, зокрема, до облікової та реєструючої систем.

Українська федерація убезпечення відмічає, що реалізація положень Концепції та Програми дозволить створити в Україні сучасну та ефективну  систему нагляду на основі оцінки ризиків, орієнтовану на найкращий на сьогодні європейській досвід, зокрема, Директиву ЄС 2009/138/EC (Solvency II).

Українська федерація убезпечення зареєстрована 23 грудня 2008 року. Учасники Федерації - провідні компанії класичного страхового ринку України, а саме: НАСК "Оранта", ЗАТ АСК "ІНГО Україна", АТ "СГ "ТАС" (приватне), ВАТ СК "Універсальна", ВАТ УСК "Дженералі Гарант", АТ "СК "Оранта-Життя", ЗАТ "Європейське туристичне страхування", ЗАТ СК "АХА Страхування",  ЗАТ "ПРОСТО-страхування. Життя та пенсія", ЗАТ "СК "Українська страхова група", ЗАТ "Європейський страховий альянс", ТДВ "Альянс Україна" та Представництво "АОН ФІНЛЕНД Оі".
Федерація створена з метою сприяння розвитку класичного страхування в Україні, недопущення недобросовісної діяльності її Учасників, гарантування високого рівня послуг страхування, що надаються Учасниками Федерації, а також з метою інтеграції українського та європейського ринків страхування, захисту інтересів Учасників Федерації.

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях