UA
 

Що робити, залишаючись з дитиною вдома? 10 способів змістовно провести час з дитиноюРеклама

Корреспондент.biz,  1 июня 2020, 12:55
0
600
Що робити, залишаючись з дитиною вдома? 10 способів змістовно провести час з дитиною

Коли доводиться залишатися з дітьми вдома довше, ніж просто на вихідні, багато батьків задаються питанням, як провести з ними час змістовно та корисно.

Це питання в основному з’являється під час літніх та зимових канікул, або коли ваша дитина хворіє. Нижче ви можете знайти 10 способів як креативно та корисно провести час з дітьми вдома!

1. Приготування їжі та випічка разом з дитиною

Займаючись готуванням їжі, ви та ваша дитина чудово розважитесь. Водночас, у вашої дитини є шанс отримати цінні навички, навчитися дотримуватися рецепту чи батьківських порад, бути обережною, а  також, що має велике значення на кухні, розвинути кулінарну інтуїцію, терпіння і абсолютно нові вміння. Однак для початку вибирайте менш складну страву або торт, який подобається вашій дитині. Готуйте разом від самого початку. Таким чином, дитина усвідомить, що не все виходить легко і що створення певних речей - це робота та трудомісткий процес. Нехай наші діти забрудняться, не забороняйте їм робити речі, поки вони не становлять для них ніякої загрози. Прикрашання мафінів або торта – ідеальна кульмінація всієї церемонії. Отже, нехай дитина бере участь у розвазі весь час. Навіть якщо ви не вважаєте себе шеф-кухарем, гідним золотої каструлі, все ж слід спробувати приготувати яскраві бутерброди або канапе.

2. Настільні ігри

В епоху Інтернету варто пошукати дещо іншого виду розваг. Варто згадати про добрі, старі настільні ігри. Якщо ви все ще пам’ятаєте ці ігри  – використайте цей привілей, щоб показати молоді у що ви грали, коли онлайн-розваги не були загальнодоступними. Хоча, чесно кажучи, ринок нових ігор є досить вражаючим. Гру слід обирати з розумом і відповідно до віку та того, що цікавить нашу дитину. Ось старші діти можуть насолоджуватися грою в традиційні ігри Скрабл або Монополія, або в інші стратегічні ігри. Молодших дітей ви можете запросити у світ іграшок, однак, бажано також пограти в якісь розвиваючі ігри, наприклад, Дженгу. Може виявитись, що деякі ігри допоможуть вашій дитині розвинути дрібну моторику. Ви також можете розглянути більш цікаві варіанти розваг для дорослих, такі як сюжетно-рольові ігри. Вони вимагають від гравців використання величезної кількості фантазії, цілеспрямованості, залишаючись при цьому досить привабливими, щоб конкурувати з електронними пристроями.

 

3. «Зроби сам» з вашою дитиною

Ви можете знайти в Інтернеті багато посібників, що навчать, як самостійно зробити щось абсолютно нове з загальнодоступних предметів. Ми живемо в часи, коли доступ до інформації є неймовірним і необмеженим. Єдине, що вам потрібно знати, - це як нею користуватися. Можна, наприклад, зробити разом іграшки або ґаджети. Наприклад, ляльковий будиночок з картонної коробки, меблі з ящиків, одяг з тканин, якими ми давно не користувалися, накопичуючи їх в своєму будинку. Ми можемо впорядкувати наші інструменти, а також зробити невеличку коробку для першого набору інструментів малюка. Однак переконайтеся, що це безпечно.

Можна також зробити кілька прикрас для дитячої кімнати, відновити або спорудити абсолютно нові елементи інтер’єру, наприклад, цікаве освітлення, яке зараз можна отримати, доклавши невеликих зусиль та за низькою ціною. Також хорошою ідеєю може бути зробити кілька музичних інструментів, щоб пізніше зробити концерт або скласти просту пісню. Це чудова можливість підготувати власноруч подарунок з нагоди родинних свят, що наближаються.

4. Правильна практика чищення зубів

 Це прекрасна можливість для наших дітей навчитися правильним гігієнічним звичкам, включаючи гігієну ротової порожнини. Таким чином, ми можемо проводити разом час не лише граючи, а й виховуючи корисні навички, що залишаться зі зростаючою дитиною до кінця її життя. Однак не забувайте, що навчання правильному чищенню зубів також може виявитися чудовою забавою. Як це можливо? Наприклад, завдяки використанню додатку Oral-B Disney Timer, вручаючи дитині нагороди за те, що вона правильно чистить зуби. Вам просто потрібно подивитися на екран свого мобільного телефону. Коли дитина використовує зубну щітку правильно, зображення, сховане на екрані, відкривається. Водночас, слід звернути увагу, чи дитина чистить зуби відповідно до наших інструкцій, і одразу виправляти помилки. Додаток сумісний з зубними щітками Oral-B Kids. Однак пам’ятайте, що мова йде не лише про те, щоб весело провести час, але й подбати про всі аспекти, пов’язані з навчанням правильно чистити зуби

 

5. Фізичні вправи або танці

Ще один важливий елемент піклування про себе – фізична форма. Зараз, коли нам доводиться залишатися вдома, і якщо дитина не хворіє, особливо важливо запросити її на курс танцю або домашнє заняття фітнесом. Ми повинні змалечку прищеплювати нашим дітям цінність залишатися здоровими і підтягнутими. На кожному кроці необхідно підкреслювати переваги активного способу життя, уникаючи формування в дитини образу дратівливого обов'язку. Якщо у вас є маленькі діти, танці стануть ідеальним вибором. Але мова не про виснажливі тренування, а лише про веселу групову активність, яка залучить все тіло. Яка користь від цього, крім кращого настрою? Ендорфіни, гарне самопочуття, здоровий розвиток і… глибокий сон нашої дитини. За що ми будемо вдячні пізніше ввечері.

6. Розмальовування, вирізання, ліплення

Наш мозок необхідно розвивати у різних напрямках. Ми не повинні вважати, що не створені для якихось речей та маємо триматися від них якнайдалі. Навпаки, заохочуйте себе і свою дитину в багатьох аспектах. Не тільки танцюючи, займаючись фізичними вправами, піклуючись про свою гігієну, розважаючись чи готуючи їжу. Також варто подумати про діяльність, пов’язану з мистецтвом. Вона розвиває абстрактне мислення, уяву та ручні навички, тоді як пасивний контакт з мистецтвом формує наш смак та розширює свідомість. Таким чином, якщо у вас є кілька альбомів з цінним, класичним живописом, іноді варто переглянути їх з дитиною. Ми можемо отримати задоволення, намагаючись копіювати і відтворювати відомі твори мистецтва. І навіть якщо нічого гарного з цього не вийде, швидше за все сам процес принесе масу задоволення. Якщо ж у нас не так багато винахідливості, тоді можна скористатися розмальовками. Від простих до досить складних картин великого розміру та антистресових розмальовок для різних вікових груп. Ми також можемо запропонувати нашому малюку тему малюнка або провести мистецький конкурс на створення творів у певному стилі або пов’язаних із певною темою. Для любителів більш інтенсивної ручної діяльності, ми можемо рекомендувати ліплення з пластиліну Play-Doh або приготування солоного тіста самостійно.

7. Вікторина з призами

Це відмінний спосіб освіжити шкільний матеріал. Ви також можете провести загальну вікторину знань в форматі телевікторини, підготувавши стенд та залучивши інших членів сім'ї. Ви можете підготувати запитання, що поєднують знання, здобуті в школі, з поп-культурою, казками та героями фільмів. Система підрахунку балів може базуватись на тій самій системі, яка використовується у знайомому вам телевізійному шоу. Також варто підготувати відповідний приз, який не повинен бути реальним, але може представляти певну вигоду. Наприклад, переможцю не потрібно прибирати за собою протягом наступних 3 днів.

 

8. Шаради

Це ідеальний спосіб познайомитися з прислів’ями, а також удосконалити навички малювання та презентації. Це чудова розвага для всієї родини. Зрештою, це дає прекрасну можливість краще пізнати один одного та подивитися один на одного дещо  з іншої перспективи. Єдине, що вам потрібно – це дошка, на якій можна малювати, чи великі аркуші паперу, і… позитивне ставлення.

9. Ручна робота разом

Це відмінний спосіб провести час з хлопцями та дівчатами. У третьому пункті ми згадали про виготовлення першого набору інструментів. Тепер настав час дізнатися, як ми можемо використовувати ці інструменти. Що ми можемо з ними зробити? Ми можемо розібрати зламані речі, іграшки та обладнання. Іноді може виявитися, що причина поломки була незначною, і предмету можна легко дати нове життя. Будьте однак обережні і пам'ятайте, що таким чином ми можемо навчити молодь, як дотримуватися принципів охорони здоров'я та безпеки. Ремонт речей також може бути чудовим уроком відповідальності за свої речі. Створення простих речей разом вчить нас бути терплячими, планувати та зрозуміти як змусити план працювати.

10. Дискусійний кіноклуб

Перегляд мультфільмів чи фільмів разом також може виявитися корисним. Однак намагайтеся не бути пасивними, роблячи це. Давайте поговоримо з дітьми про те, що відбувається у фільмі чи мультфільмі, які ми дивимося разом, і пояснимо те, що дитині важко зрозуміти. Обговоримо рішення головних героїв, розглядаючи різні варіанти, моральні дилеми та інші можливості. Домашній дискусійний клуб може бути дуже корисним заняттям для того, щоб навчитися висловлювати власні емоції, почуття та роздуми, а також розширити свою уяву, ерудицію та красномовство.

 

ТЕГИ: детиДосугразвлечениякарантин
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях