UA
 

Шведська модель вживання нікотину як альтернатива курінню в УкраїніРеклама

Корреспондент.biz,  10 июля 2020, 16:50
0
20452
Шведська модель вживання нікотину як альтернатива курінню в Україні

18+ Ця продукція містить нікотин і викликає залежність. Ця продукція призначена для повнолітніх споживачів тютюну або нікотину.

Доктор Джеймс Мерфі розповів про нові способи споживання нікотину з потенційно меншим ризиком.

Можна простежити еволюцію в девайси для нагрівання тютюну та, навіть, нікотинові паучі без тютюну. Останнім часом стають поширеними альтернативні способи споживання нікотину. Так, за останні роки тютюнові компанії запропонували споживачам ряд інноваційних продуктів. Мовляв, роблять все, аби ті люди, що не можуть відмовитися від нікотину, хоча б отримували менший ризик від своєї звички.

 

І якщо про вейпи та електронні сигарети ми вже знаємо, то ось новий продукт на ринку - нікотинові паучі без тютюну VELO виробництва “Бритіш Американ Тобакко” (“БАТ”) - досі щось загадкове для курців.

 

Чим вони відрізняються від іншої нікотиновмісної продукції, чи є проривом у сфері зниження ризику для здоров'я курців — ці питання ми поставили представнику компанії “БАТ” доктору Джеймсу Мерфі.

Чому саме йому? По-перше, він вже 15 років вивчає, як впливають на людину тютюнові та нікотинові вироби компанії “БАТ”. А по-друге, саме Джеймс Мерфі та його команда останні роки були зосереджені на вивченні продуктів з потенційно зниженим ризиком.

“У “БАТ” є різні категорії продуктів: для куріння та нагрівання тютюну, традиційні пероральні вироби та сучасні нікотиновмісні паучі VELO, які зовсім не містять тютюну”

 

Раді вітати! Хотілося б почати з особистого. Скажіть, займатися науково-дослідницькою роботою - невже саме це було вашою мрією?

В юності я, як і більшість хлопців, любив грати з LEGO і хотів конструювати літаки, коли стану дорослим.

Але юнацькі інтереси швидко згасають і ви захопилися наукою? Тож зараз ваша робота для вас — це гроші, цікава діяльність чи можливість змінити світ?

Відповім так. Під час співбесіди в компанію “БAT” 15 років тому мене запитали, що я обрав би — стати найбагатшим вченим у світі або отримати Нобелівську премію? Я відповів, що хотів би досягти чогось такого, що зробить мене лауреатом Нобелівської премії, оскільки тоді мій вплив на науку буде викарбовано в історії. Мій погляд відтоді не змінився.

Отже, хімія перемогла авіацію.

Так, я отримав ступінь бакалавра з хімії в Королівському університеті Белфаста і кандидата хімічних наук в Единбурзькому університеті. Потім була докторантура в Університеті Нара в Японії та робота в компаніях “BASF” у Франції та “Akzo Nobel” у Нідерландах.

А потім розпочали кар'єру в “БАТ”? Там ви вже довгі роки керуєте групою вчених, що досліджують продукти компанії з потенційно меншим ризиком для здоров’я людини. Якщо безтютюнові продукти несуть потенційно менший ризик, ніж ті, що містять тютюн, чому не зосередитись тільки на їх поширенні?

Ми прагнемо побудувати краще майбутнє тютюнової промисловості, пропонуючи повнолітнім курцям у всьому світі альтернативу сигаретам із лінійки продуктів із потенційно зниженим ризиком для здоров'я.

У нас є пропозиції у всіх категоріях, оскільки не існує одного продукту, який підійшов би абсолютно всім. Споживачі мають різні смаки, і саме тому важливо запропонувати їм цілу низку альтернатив сигаретам.

 

“Якщо можна отримати бажану порцію нікотину без куріння, чому б не надати перевагу цьому способу?”

Ці паучі VELO - якими були підстави їх створення?

Широко визнаний факт, що саме спалювання тютюну призводить до більшості ризиків, пов'язаних з курінням, оскільки саме воно продукує токсичні речовини в сигаретному димі. Горіння — дуже складна хімічна реакція. Спалювання тютюну утворює дим з 6500-7000 сполук, близько сотні з яких, як вважають, пов'язані з людськими хворобами.

Якщо ви можете знайти спосіб отримати нікотин без куріння, дослідження свідчать про те, що це буде нести менший ризик для споживачів (за відсутності додаткових факторів). Насправді, серед багатьох організацій охорони здоров'я та науковців формується консенсус, що ще один популярний альтернативний продукт – електронні сигарети – може мати значно менший ризик в порівнянні з курінням. Наприклад, Міністерство охорони здоров'я Великобританії оцінило, що використання електронних сигарет на 95% менш шкідливе для здоров'я, ніж куріння звичайних сигарет.

Ми пропонуємо різні категорії продуктів: для паріння та нагрівання тютюну, традиційний тютюн для перорального застосування у шведському стилі та нюхальний тютюн, а також сучасні нікотинові паучі VELO, які зовсім не містять тютюну.

 

Що знаходиться всередині паучів VELO? Це єдиний продукт або існують варіації паучів з різними смаками та рівнями нікотину?

VELO — це інноваційний пероральний продукт без тютюну, який має білий колір. Він містить нікотин фармакологічного ступеню чистоти та високоякісні харчові добавки.

Споживач розміщує пауч між яснами та верхньою губою, зазвичай на 30 хвилин. Після використання його можна покласти в спеціальний відсік в упаковці. Під час використання нікотин та ароматизатори вивільняються, і нікотин всмоктується через слизову оболонку ротової порожнини.

VELO випускається з різними смаками та рівнем нікотину.

 

Чи був тютюн для перорального застосування, що так поширений у Швеції, прототипом паучів? Адже тютюн для перорального застосування за принципом дії - те саме, що й пауч, тільки з вмістом тютюну.

Білі нікотинові паучі, що сьогодні називаються VELO, були винайдені шведською компанією "Вінінгтон" (Winnington), яку згодом придбала “БAT”. Тютюн для перорального застосування вже понад 200 років є частиною шведської культури, хоча його поширеність почала знижуватися в ХХ столітті. Сьогодні така форма споживання нікотину єдомінуючою у Швеції.

Тютюн для перорального застосування в основному використовують чоловіки. Сьогодні, через 50 років після того, як шведи почали переходити від сигарет до тютюну для перорального застосування, у країні найнижча частота куріння у світі (близько 5%), а у шведських чоловіків найнижчі в Європі показники раку легенів та хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). З іншого боку, шведські жінки, які повільніше переходять на використання пероральних нікотинових продуктів, мають такі ж середні показники раку легенів та ХОЗЛ, як і в решті Європи.

Оскільки шведські жінки не були дуже зацікавлені в тютюнові для перорального застосування, “Winnington” розробила нікотинові паучі без тютюну білого кольору, що зовсім не містять тютюн як більш привабливу для них альтернативу.

 

“З паучами VELO організм отримує нікотин принципово іншим способом, аніж куріння - без інгаляції”

Чи можна сказати, що паучі VELO - це спосіб отримання нікотину зі зниженим ризиком для здоров'я?

Сьогодні ми точно знаємо, що найбільш ризиковий спосіб споживання нікотину — це сигарети або інші горючі джерела тютюну, оскільки вони мають найбільше співвідношення токсичних речовин до нікотину.

Звісно, потрібні подальші дослідження, хоча ми впевнені, наші паучі пропонують повнолітнім курцям потенційно знижений ризик від споживання нікотину в порівнянні з сигаретним димом. VELO становлять менший ризик для здоров'я серед продуктів у нашому портфоліо, і цьому є три підтвердження.

По-перше, багаторічні дослідження серед споживачів нікотину показали, що вживання бездимного тютюну, зокрема, тютюну для перорального застосування шведського типу, становить значно менші ризики для здоров'я, ніж куріння.

По-друге, VELO застосовується тим самим способом, що і тютюн для перорального застосування, — нікотиновмісний пауч розміщують між яснами та верхньою губою. Отже, під час доставки нікотину не відбувається інгаляції.

Не зважаючи на те, що паучі VELO використовуються так само, як і тютюн для перорального застосування, вони виділяють навіть менше шкідливих речовин, оскільки не містять тютюну. Взагалі, VELO містять найменшу кількість шкідливих речовин з усіх наших тютюнових та альтернативних продуктів.

 

Чому б не продовжувати працювати над тим, щоб зробити менш шкідливими сигарети? Зрештою, може буде втрачена така потужна соціальна звичка як спільний перекур.

І ми займалися цим! У нашому науково-дослідному центрі компанія “БАТ” протягом багатьох років намагалася модифікувати сигарети так, щоб дим містив менше токсичних речовин. Хоча нам вдалося знизити рівень багатьох таких речовин у димі, це не призвело до достатньо довгострокового біологічного ефекту. Тому стало зрозуміло, що нам потрібно розробити негорючі нікотинові продукти, щоб кардинально знизити ризики для здоров'я, пов'язані з курінням.

Щодо соціальних звичок, то оскільки альтернативні нікотинові продукти набирають все більшу популярність, то ймовірно, що з’являться й нові соціальні звички.

 

А як ви думаєте, як скоро людство повністю відмовиться від тютюну та почне споживати лише нікотин?

Тільки час покаже, як розвиватиметься ринок альтернативних продуктів. Найважливіший фактор — це споживач. Наше завдання — запропонувати йому широкий спектр альтернатив сигаретам, щоб він міг вибрати ту, що відповідає його уподобанням. При цьому ми прагнемо зменшити вплив нашого бізнесу на здоров’я споживачів і побудувати краще майбутнє тютюнової промисловості.  

Певні споживачі віддадуть перевагу нашим нікотиновим паучам, оскільки вони зручні у використанні, не мають попелу та диму і можна використовувати під час руху та в місцях, де куріння неможливе. Інші, яким важливий сам процес куріння, виберуть продукти, які можна вдихати. Найголовніше — ми прагнемо так трансформувати цю галузь, щоб заохотити курців, які б інакше не кинули курити, використовувати альтернативні продукти як повноцінний замінник сигарет.

ТЕГИ: курениепривычкиальтернативаникотин
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Загрузка...