UA
 

Чи можна вилікувати алергію у 2021 роціРеклама

Корреспондент.biz,  18 июня 2021, 17:40
0
5714
   Чи можна вилікувати алергію у 2021 році
Фото надане рекламодавцем

Як відомо, кількість людей що страждають на алергії за останнім часом істотно збільшилася. Як повідомляє ВОЗ - до 2030 року, кожен другий житель Землі буде мати алергію. На сьогодні вже кожна третя людина страждає алергією.

 

У чому різниця між харчовою алергією і алергією на пилок?

Алергія буває двох типів - харчова і на пилок бур'янів, дерев, хутро домашніх тварин та пил. Різниця між цими алергіями - істотна, адже реакція викликається різними алергенами. Харчову алергію викликають алергени, що знаходяться в харчових білках і вона куди небезпечніша, ніж алергія на пилок, бо може призвести до тяжких наслідків, наприклад анафілактичного шоку або ангіоневротичного набряку.

Алергічна реакція на пилок найчастіше супроводжується наступними симптомами: сльозотеча, свербіж в очах і носі, закладеність носа.

Окрім того, що ця неприємність залежить від пір року, підступність алергії ще і в тому, що людина може набути сенсибілізацію до інших алергенів. Це означає, що крім алергічних реакцій на пилок рослин і дерев, з плином часу, у людини може проявитися нова реакція на пил або на шерсть домашніх тварин. А найбільша небезпека алергії у тому, що вона може призвести до бронхіальної астми. Важливо пам'ятати, що якщо не лікувати алергію при перших проявах алергічного риніту, захворювання може погіршитися і перейти в бронхіальну астму!

Існують перехресні алергії, називаються такі реакції - орально-алергічний синдром. Це відбувається, коли пацієнти мають алергію на пилок, але за рахунок перехресної реакції між пилком і білками харчових продуктів (фруктів і овочів) пацієнт може відчувати неприємні почуття при їх вживанні. Найчастіше це проявляється як свербіж у роті і першіння в горлі. Що цікаво, при термообробці продуктів - реакції у пацієнтів не спостерігається. Якщо говорити про харчової алергії, то найпоширеніші алергени, що викликають найбільшу кількість реакцій у дітей - це яйця і молоко. А ось у дорослих найбільш поширені алергени зосереджені в морепродуктах, горіхах та фруктах.

Як лікувалися алергії раніше, що змінилося?

Найвідомішим методом лікування алергій, як зараз, так і раніше, залишається симптоматичне лікування. Пацієнтам прописують антигістамінні препарати і різні спреї, які повинні полегшити симптоматику або зовсім її зняти. До сьогодні люди користуються і народними засобами, наприклад відварами і настоянками різних трав. Що, до речі, не рекомендується, адже можливі алергічні реакції на компоненти рослин, що містяться у відварі рослин.

Серед жителів України найбільший відсоток страждає алергією на пилок бур'янів і злакових трав, адже дані види ростуть по всій території України.

Сучасний і більш ефективний спосіб лікування алергій - це введення мікродоз алергенів в організм людини. Такий спосіб є досить безпечним і ефективним методом, тому що в самому препараті алергени стандартизовані за кількістю алергену і очищені. Такі препарати застосовуються при лікуванні алергій на пилок трав, бур'янів і дерев, цвілеві гриби, хутро домашніх тварин, а також пил та домашніх кліщів.

Один з ефективних методів лікування і запобігання подальшій сенсибілізації - це алерген-специфічна імунотерапія. Така терапія, дозволяє привчити імунну систему до алергену через введення мікродоз алергену. Для лікування пацієнту роблять тест на алергени, з'ясовують, на що є реакція, а вже згодом в малих дозах цей алерген автоматично вводиться пацієнтові. Така терапія триває від 3 до 5 років і є два варіанти її проходження.

Якщо лікування проводиться імпортними алергенами іспанської фірми Імунотек, у першому випадку, можна використовувати спреї Оралтек під язик. Найчастіше їх використовують для дітей, адже спреї прості у застосуванні і мають приємний, ананасовий смак. Іноді цей спосіб вибирають і дорослі.

Протягом трьох років пацієнт щодня бризкає спреєм під язик. Головною відмінністю вакцини ORALTEK Inmunotek (Інмунотек) від інших вакцин є відсутність консерванту фенолу. При цьому доза препарату для одноразового введення відповідає чотириразово більшій дозі, ніж у будь-якого іншого виробника, що дозволяє потенційно скоротити загальний час терапії.

Другий спосіб лікування - підшкірні ін'єкції препаратом Алксоід (Alxoid). Це також спеціально розроблений препарат, який містить один або декілька екстрактів алергенів і призначений для лікування алергії. Протягом першого місяця пацієнтові ставлять один укол в тиждень, а далі - одна ін'єкція на місяць протягом трьох років.

Складність ін'єкційної терапії в тому, що вона проводиться тільки в алергологічному центрі і вимагає від людини наступні півгодини перебувати в полі зору лікаря-алерголога. Важлива умова, що терапія починається поза сезоном цвітіння. Важливо розуміти, що після проведення імунотерапії - людина не перестає бути аллергиком, але може домогтися ремісії на 5-7 років, а в деяких випадках - на все життя.

Чи можна позбавитись алергії?

Маючи алергію на пилок і пройшовши таку імунотерапію, у подальшому можна запобігти розвитку сенсибілізації або реакції на нові алергени. Відзначається, що пацієнти починають відчувати себе набагато краще без допомоги інших препаратів, особливо у сезон цвітіння рослин.

Схожий метод, але сильно спрощений, використовується для профілактики алергії у дітей народжених від батьків алергіків. Наприклад, раннє введення невеликих порцій харчових продуктів які викликають алергію у батьків до прикорму. Нагадуємо, що завжди актуальна і гігієнічна теорія, яка говорить, що діти не повинні жити в стерильних умовах, їм потрібно контактувати і з тваринами, і з пилом, а також варто уникати використання антибактеріальних засобів. Бо, якщо імунна система не стикається із різними вірусами, бактеріями та паразитами - вона змушена боротися з потенційно безпечними речами. Так і виникають алергічні реакції, які раніше були людям незнайомі. Бережіть себе тв будьте здорові!

Реєстраційне посвідчення на лікарський засіб № UA/17900/01/01 - Alxoid Реєстраційне посвідчення на лікарський засіб № UA/17857/01/01 - Oraltek Затверджене наказом МОЗ України від 04.02.2020 №236. 

 

ТЕГИ: Аллергиялекарства
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Загрузка...