UA
 

"Vartis вірить в ЗСУ, тому відновлює свою діяльність у прифронтових містах та допомагає піднімати економіку України", - Сергій КоваленкоРеклама

Корреспондент.biz,  28 июля 2022, 09:00
0
327
 Vartis вірить в ЗСУ, тому відновлює свою діяльність у прифронтових містах та допомагає піднімати економіку України , - Сергій Коваленко
Фото: Надане рекламодавцем

Чи прогнозують експерти ріст цін на чорний метал та чому не варто зволікати з купівлею металопрокату.

Коли врешті почнеться процес повномасштабної відбудови та чому одна з провідних компаній на ринку металопрокату України вже сьогодні впевнено відновлює роботу своїх оптових складів в центральній та східній Україні.

Про це поспілкувалися з комерційним директором Національної мережі металу Vartis Сергієм Коваленком. 

Довідка: Національна мережа металу Vartis працює на ринку металопрокату України з 1997 року. А з 2016 року займає провідні позиції серед основних металотрейдерів.

Нелегкі часи настали для металургійної галузі в Україні. Відбулося значне скорочення виробництва. Наскільки критичною є ситуація та до яких наслідків в подальшому це призведе в Україні?

Відбулося скорочення виробництва металопрокату в Україні на 90% від тих об’ємів, які були до 24 лютого. Воно найбільше вплинуло на великих виробників, які контролюють процеси від добування сирої руди до виробництва готового металу. Зупинка їхнього виробництва з повним циклом коштує дуже дорого.

Скорочення виробництва впливає на зменшення кількості робітників, задіяних у процесах виробництва, а це, в свою чергу, призводить до менших виплат податків у бюджети різних рівнів, що негативно впливає на економіку країни.

Критичною проблемою є блокування ефективних ланцюгів експорту металу. Залізниця обмежена в кількості вантажу, який можна переправити на експорт. Крім того, перевезення вантажу залізницею значно здорожчує вартість продукції.

Але поки, навіть враховуючи всі ці фактори, український метал добре купують за кордоном. Він є конкурентоспроможним за якістю та за ціною.

Чи постраждали склади вашої компанії від окупантів? Як відновлювали роботу?

Так, у нас постраждав склад у Гостомелі. Неподалік впав снаряд і осколками знищило приміщення для продажів, понищило продукцію. Вже все встигли відновити і пошкоджене - замінити. Прапор компанії, пробитий уламками снарядів, тепер зберігається у нас в головному офісі, як пам’ять.

Насправді, компанії пощастило, тому що у нас не було понищено багато майна. Була спроба російських агресорів вкрасти металопрокат на одному із складів, але цим діям завадила тероборона.

Сергій Коваленко

Розкажіть, які фактори впливають на формування ціни на метал в Україні та чи будуть вони і далі рости?

Ціна на метал в Україні витримує і буде витримувати паритет з цінами європейськими.

До слова, ми ділимося з клієнтами прогнозами щодо зміни цін на ринку на нашій офіційній сторінці в мережі.

З огляду на війну, зараз даємо недовгострокові прогнози. Так найближчого місяця ціни на ринку металу знижуватися не будуть.

Це відбуватиметься через ріст ціни на європейському ринку та збільшення вартості логістики, імпорту двутаврових балок, товстих листів та рельс – видів металопрокату, які через дії російських терористів із знищення заводів, не можуть вироблятися в Україні.

Тому, якщо у клієнтів є потреба у купівлі металопрокату, то не варто зволікати з цією справою, адже ціна на метал може вагомо зрости кожного дня.

Чи спостерігаєте якийсь ріст попиту на метал сьогодні, чи люди все ще бояться будуватися? 

Будівництво і ринок металу тісно пов’язані. Що спостерігаємо: сьогодні попит на металопрокат в Україні мінімальний. Він складає близько 20% від попиту до вторгнення.

Забудовники наразі стараються відновити роботу, не дивлячись на те, що  поки немає достатнього попиту. Йдеться насамперед про завершення житлових об’єктів, які мають 90 і більше відсотків готовності. Ці роботи не впливають на активізацію ринку металопрокату, адже металопродукція потрібна для будівництва саме на початкових етапах.

Від яких факторів залежить швидкість відновлення ринку металу та будівництва?

Проекти з відновлення об’єктів інфраструктури призведуть то активізації продажів металу.
Справжня активізація ринку металу та будівництва прийде тоді, коли настане переломний момент у війні, а повне відновлення – коли Україна здобуде перемогу.

Чи є експорт рятівним інструментом для компаній, які працюють у галузі металопрокату сьогодні?

Щодо великих виробників, то експорт - рятівник для них на 100%. Для таких металоторгових компаній, як ми, експорт – це інструмент підтримки діяльності, але не основний фактор економічної стабільності підприємства.

Що значить слоган вашої компанії "Vartis - поруч у відбудові?"

Vartis відкриває нові металоцентри та відновлює роботу складів у тих містах, де потрібен металопрокат для відбудови. Це стосується як роздрібу, так і опту.

Так, відновлено роботу складу в Гостомелі, відкрито оновлений оптовий склад у Бучі. До слова, у Бучі у серпні поряд з металоцентром має розміститися склад будматеріалів, щоб клієнтам було зручно в одному місці купити все необхідне для будівництва.

Ми повернулися в цей регіон першими зі всіх металотрейдингових компаній, бо хочемо бути дійсно тоді й там, де потрібно клієнту. Інакше людям довелося би їхати за матеріалами зайві десятки кілометрів.

Зазначу, що ми також одними з перших відкрили роботу філії у Харкові та Сумах. Там продажі мінімальні, але деяким людям потрібен металопрокат і вони йдуть до нас, бо Vartis – поруч. Ми хочемо працювати для таких клієнтів. 

Наша компанія максимально клієнтоорієнтована: на складах ми тримаємо широкий асортимент металопрокату, щоб кожен знайшов те, що йому потрібно. Ми надаємо весь спектр сервісних послуг із комплектування складних замовлень, пропонуємо конкурентоспроможні ціни та знижки.

Чи багато "гравців" ринку металу України поглинула воєнна ситуація? 

Перш за все, війна торкнулася локальних металоторгових підприємств. Це невеликі компанії, які мали один-два склади. Вони, на жаль, не змогли витримати фінансового навантаження і конкурентного середовища, яке зараз активізувалося.

Чим може допомогти влада, щоб врятувати український бізнес сьогодні? 

Держава вже пропонувала допомогу з релокації бізнесу для тих, хто цього потребував. Чим може допомогти зараз? Активізацією будівництва інфраструктурних об’єктів.

Відновлення дорожнього будівництва та відбудова інших важливих об’єктів критичної інфраструктури – те, що треба будівельному бізнесу та пов’язаному з ним ринку металу.

Велике будівництво дасть поштовх до розвитку економіки України, до відновлення і створення нових робочих місць, до зростання заробітних плат,  збільшення масштабів реалізації продукції, а отже – наповнення бюджетів різних рівнів податками.

Ще важливий фактор - щоб в процесі відбудови України влада давала можливість, в першу чергу, використати продукцію українських виробників, задіяла вітчизняні будівельні фірми та фахівців. Адже це також дасть великий поштовх для відновлення і розвитку бізнесу, та економіки.   

Що буде з ринком металу в Україні та які зміни настануть, якщо війна триватиме ще рік? 

Ми дуже віримо у ЗСУ і сподіваємося, що завдяки чітким діям команди президента та наших захисників війна завершиться раніше.

Щиро надіємося з командою, що з початком нового сезону, а це березень наступного року, ринок почне відновлюватися і почнуть рости потреби у металопрокаті.

Сьогодні будь-який бізнес, який працює в Україні, будує свою діяльність на довірі до ЗСУ. Ми довіряємо нашим захисникам, віримо в їхню силу, досвід і можливості стримувати ворога і повертати українські території. Тому працюємо далі, навіть в містах біля фронту.

До слова, з минулого тижня почали відновлювати роботу металобази в Запоріжжі.

Намагаємося активізувати ринок металопрокату в тому регіоні, де запускаємося, і тим самим стараємося впливати на відновлення економіки в країні. Потрохи, малими кроками, але треба йти вперед. Закликаємо бізнес не боятися й відновлювати свою роботу. Перемога буде за Україною, дякуючи ЗСУ.

Зі свого боку ми готові брати участь у відбудові України та наразі посильно працюємо над наближенням перемоги. Все відбудуємо.   

 

ТЕГИ: металлургиябизнесинтервьюВойна в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Загрузка...