Інком взяв участь 25-й річниці викладання інформатики в школі

19 февраля 2010, 10:33
0
10
Інком взяв участь 25-й річниці викладання інформатики в школі

В Академії педагогічних наук 17 лютого 2010 року відбувся круглий стіл "Інформатика у школах України: стан, проблеми і перспективи", організований Комітетом науки і освіти АПН України, Відділенням загальної середньої освіти АПН України, Інститутом педагогіки АПН України, Інститутом інформаційних технологій і засобів навчання АПН України, Інститутом інформатики Національного педагогічного університету імені М.Л. Драгоманова, та присвячений 25-й річниці шкільної інформатики.

У роботі круглого столу взяли участь понад 100 вчителів, науковців, викладачів інформатики вищіх навчальних закладів України. Круглий стіл відбувся за підтримки компанії Інком і Adobe Україна.

Відкрив засідання Президент Академії педагогічних наук України Василь Кремень. Він дав високу оцінку досягненням у галузі комп’ютеризації і інформатизації освіти, результатам навчання інформатики. Інформатика та інформаційні технології суттєво впливають на зміст, форми, способи й методи навчання. Інформатика виконує одну з головних функцій - готує учнів до життя й праці в інформаційному суспільстві. Починає функціонувати система вітчизняного підручниковидання, народжуються нові авторські колективи. З різних навчальних предметів розроблені україномовні програмні засоби навчального призначення. Василь Кремень побажав учасникам круглого столу творчої роботи і висловив подяку компаніям Інком, Adobe Україна і Майкрософт Україна, які підтримують освітню галузь.

На засіданні круглого столу виступили представники шкіл, вузів та державних організацій України. Доповідь "Як навчати та вивчати інформатику в сучасних умовах?" представила Галина Проценко, керівник відділу розвитку перспективних технологій в освіті компанії Інком.

Доповідь представниці Інком була присвячена опису моделі інтеграції очних та дистанційних форм навчання. Зміни, що очікують структуру загальної середньої освіти, вимагають розробки і впровадження профільних курсів залежно від типу навчального закладу та професійно-орієнтованих курсів. Такий підхід дозволить забезпечити достатньо широкий вибір учнями напрямків профілів без зміни навчального закладу та якість такого навчання. Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти та освіти впродовж життя такі курси можуть організовуватися в дистанційній формі як на базі існуючих навчальних закладів, так і на базі новостворених.

"Наказом МОН № 1231 від 29.12.09 року "Про впровадження науково-педагогічного проекту "Дистанційне навчання учнів" передбачене створення спеціалізованих центрів дистанційного навчання учнів (навчальні ресурси, технології, підготовка кадрів, навчання учнів). Компанією Інком запропоновано загальну архітектуру таких центрів. Зрозуміло, що такий варіант реалізації моделі інтеграції очної та дистанційної форм навчання потребує адміністративної, фінансової та організаційної підтримки на загальнодержавному рівні," - підкреслила Галина Проценко.

У процесі проведення засідання, компанія Adobe Україна продемонструвала фрагмент сучасної технології дистанційної освіти.

Підвів підсумки дискусії перший віце-президент АПН України академік Василь Мадзігон.

Матеріали доповіді Галини Проценко "Як навчати та вивчати інформатику в сучасних умовах?" (http://incom.ua/images/stories/news/reports/informatics_procenko.pdf) опубліковані в виданні "Комп’ютер у школі та сім’ї" та доступні для ознайомлення в форматі pdf.

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях