акція \"СТОП ЗООЗИДУ у Києві\"

15 июня 2009, 12:31
0
9
акція \ СТОП ЗООЗИДУ у Києві\

п’ятниця, 12 червня 2009р., біля будівлі КМДА

Хто: Учасники акції - представники багатьох зоозахисних організацій (Міжнародна організація захисту тварин "SOS", Київське міське товариство захисту тварин, громадська ініціатива "Форум допомоги тваринам", Благодійний Фонд "Сиріус", ГО "Інститут сучасних проблем України", БОБТ "Дайте жити тварині", міське товариство захисту тварин "Захист", кінологічний клуб службового собаківництва, громадська ініціатива "Люди за права тварин" та інші), окремі волонтері, які опікуються тваринами у місті, та прості кияни.

Чому: Рішення щодо пікетування КМДА було прийнято у зв'язку із змінами у політиці мерії міста щодо безпритульних тварин. Захисники тварин міста продовжують низку акцій протесту проти масових знищень безпритульних тварин у рамках "підготовки" до чемпіонату "Євро-2012", розкрадання виділених на Програму стерилізації грошей тощо.

Захисники тварин обурені свіжою заявою мерії щодо намірів «зменшити кількість тварин на дві третини за допомогою спецпатрулів», що абсолютно суперечить всім попереднім обіцянкам влади, досягнутим домовленостям та планам «йти європейським шляхом». Як повідомив Денис Басс, Перший заступник голови КМДА, було видане розпорядження провестки «чистку» безпритульних тварин в 6 районах столиці (Голосіївському, Дніпровському, Деснянському, Святошинському, Солом’янському та Шевченківському).

У 2007 р. владою Києва була затверджена та прийнята "Програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманним шляхом" ("Програма стерилізації"), яка передбачає стерилізацію, щеплення та повернення на місце неагресивних здорових безпритульних тварин із подальшим опікунським наглядом, тобто офіційно обраний сучасний цивілізований шлях вирішення проблеми замість масових вбивств. Попри прилюдне оголошення про виділення 76 мільйонів гривень на реалізацію Програми, кошти з міського бюджету на неї так і не пішли. Відтак місто, де, за приблизними підрахунками мерії, пліч-о-пліч з городянами мешкає близько 10 тисяч безпритульних собак (офіційно подається завищена цифра в 30 тис), забезпечує щоденну стерилізацію на базі муніципальних клінік лише шістьох (!) із них. На рік виходить трохи більше 2 тисяч. За таких темпів стерилізації скорочення популяції просто не може відбуватися, навпаки – йтиме її збільшення. Зрозуміло, що під цим приводом дуже зручно й саму Програму оголосити неефективною та згорнути її. Кошти, що були виділені на виконання програми до самих тварин майже не дійшли, і до цього моменту пункти Програми волонтери виконували переважно за власний кошт.

У всіх районах міста зараз вже можна побачити стерилізованих собак, червоний нашийник на яких - ознака того, що тварина стерилізована/кастрована, здорова, зареєстрована, має щеплення та опікунів. Завдяки реалізації програми небезпека епідемій, вибухів народжуваності, агресії тварин різко зменшується, а чисельність тварин зменшується протягом декількох років - нові не народжуються, а на зайняті місця не приходять тварини з інших районів.

Але протягом останнього півроку у Києві набули масового характеру таємні отруєння тварин (при тому труяться й домашні, хазяйські тварини та ризикують бути отруєними людські діти (!)), яких стало так багато, що їх причиною не може бути свавілля та жорстокість окремих двірників або керівництва ЖЕО. Тепер тварини, і стерилізовані і ні, і опікунські, і хазяйські, кожного дня гинуть страшною смертю через отруту, розкидану по всіх районах міста.

Останнім часом волонтери були раптово позбавленні можливості безкоштовно перетримувати стерилізованих тварин у клініках у післяопераційний період.

Щотижня у ЗМІ з'являються нові публікації щодо якихось кровожерливих зграй безпритульних тварин, які розривають киян на шматки, щодо хибної загрози сказу, якого у Києві і близько нема, щодоби зростаючі цифри статистки по нових і нових десятках тисяч тварин у місті - і захисники тварин бачать у цьому централізовану підготовку ґрунту під можливість наголосити ситуацію із тваринами неконтрольованою та небезпечною та розпочати масове знищення.

Якщо не говорити про аспекти гуманності, які цікавлять не всіх киян, такий варіант розвитку подій є можливістю для окремих можновладців знову прихопити собі зайву копієчку через закупівлю гігантської кількості препарату для приспання тварин; а замість вбитих у місті швидко з’являться нові, прийдешні, більш агресивні и можливо хворі тварини.

Учасники пікету звертаються до КМДА із вимогами припинити жорстоко винищувати безпритульних тварин, продовжити Програму стерилізації, терміново повернути приміщення для безкоштовної перетримки тварин після операції, розробити та впровадити програму масових щеплення проти сказу та лептоспірозу, реорганізувати "Центр ідентифікації тварин", спрямувавши його діяльність на виявлення та розслідування випадків жорстокості до тварин, звільнені у наслідок цього кошти направити на безкоштовну стерилізацію тварин, зобов'язати "Центр ідентифікації тварин" популяризувати стерилізацію тварин, які мають власників; а від міністра внутрішніх справ пана Юрія Луценка вимагають зобов'язати правоохоронні органи на місцях почати реагувати на випадки порушення Закону проти жорсткого поводження із тваринами за зверненнями громадян.

Захисники тварин залишають за собою можливість виявів громадської непокори у разі згортання Програми стерилізації і повернення до практики зооциду, невиконання Закону Украйни проти жорстокого поводження із тваринами і мають намір не допустити повернення середньовічної практики масових убивств.


Контакти:
Іваненко Дар’я 8 (066) 235 85 09, fejolie@yandex.ru
Лук’яненко Вікторія 8(050) 351 41 70, Victoria_Kysil@mail.ru

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях