UA
 

"Пахіта" і "Шехеразада" - 22 лютого зірковий дует Наталії Мацак і Костянтина Аллена виступить в Національній Опері України.Реклама

Корреспондент.net,  18 февраля 2020, 20:51
0
577

Півроку тому Наталія Мацак та Костянтин Аллен танцювали в Києві "Баядерку". Вистава пройшла з переаншлагом і багато в чому надихнула артистів повернутися на сцену Національної опери вже з двома балетами "Пахіта" і "Шехеразада".

У чомусь це прем'єра і справжній ексклюзив: Наталія вперше танцює "Пахіту" в Україні, а Костянтин Аллен дебютує в "Шехерезаді".

Окремо варто сказати про солістів. Наталія Мацак - одна з найвідоміших в Україні балерин, лауреат конкурсу імені Сержа Лифаря. Вона дебютувала на сцені Національної опери в 18 років, а тепер танцює ключові партії класичного репертуару у Франції, Італії, США, Швейцарії, Греції, залишаючись примою-балериною Національної опери.

Її партнер в Києві - танцівник Костянтин Аллен - зараз соліст Національного балету Нідерландів з однією з найпрогресивніших балетних труп в світі. Костянтин народився в Штатах, виріс на Гаваях, де почав танцювати в 5 років. У 2007 році отримав бронзову медаль на конкурсі Youth American Grand Prix в США, працював в Штуттгартский балеті, а з 2018-го приєднався до трупи Нідерландського національного балету.

 

 

"Пахіта" - балет видатного австрійського композитора Людвіга Мінкуса написаний за мотивами новели Сервантеса "Циганочка". Вперше балет був поставлений в 1846 році, але він і до сьогодні не втратив актуальності і продовжує своє сценічне життя, адже головні партії в балеті можуть виконувати тільки кращі танцівники балету. "Пахіта" - це іспанська драма про викрадену красуню, яка після вбивства батька з примусу живе в циганському таборі. Це історія любові, що пройшла через жорстокі випробування долі.

Партію Пахіти танцювали майже всі видатні балерини кінця XIX - ХХ століття - Матильда Кшесинская, Ольга Пребраженская, Анна Павлова, Тамара Карсавіна і Ольга Спесивцева. Складна танцювально-музична форма "Grand pas" вимагає віртуозного володіння технікою класичного танцю. Наталя Мацак вперше в Україні виконає цю роль, тому цей вечір стане дійсно видатним.

 

 

"Шехеразада" - легенда балетної класики на музику симфонічної сюїти М. Римського-Корсакова по сюжету арабської казки "1001 ніч". Прем'єра балету відбулася в 1910 році в Парижі на сцені "Гранд-опера" під час видатних "Російських сезонів" Сергія Дягілєва. Мелодійні, східні мотиви перенесуть глядачів у веселе свято, де чути шум морського прибою, де розповідь Шехеразади - чарівна мелодія, східна казка. Цей балетний спектакль вважають одним з найкрасивіших і видовищних, адже вся драматична розкіш Сходу є лейтмотивом балету.

"Танцювати в цьому балеті - мрія кожного європейського танцівника. На даний момент його постановки проходять тільки на території СНД, і для мене велика честь виконувати цю роль з примою. До речі, це буде мій дебют, я уперше танцювати в Шехеразада", - каже танцівник Костянтин Аллен.

Диригувати "Пахітою" і "Шехеразадою" 22 лютого буде Аллін Власенко - професор Національної музичної академії і диригент симфонічного оркестру Національної опери.

ТЕГИ: балетНациональная опера
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Загрузка...