UA
 

Nissan X-Trail та його неймовірна рушійна силаРеклама

Корреспондент.biz,  23 января 2024, 17:00
0
172
Nissan X-Trail та його неймовірна рушійна сила
Фото: надане рекламодавцем

Продовжуємо нашу розповідь про новенький Nissan X-Trail. Цього разу у фокусі нашої уваги – технічна начинка цього надсучасного кросовера.

Адже під кузовом з яскравим та стильним дизайном X-Trail, який ми взяли на довготривалий тест, приховано ну дуже багато такого, про що дійсно варто розповісти. Бо раніше в жодному X-Trail такого не було! То ж зосередимося на тому, яку цікаву техніку пропонує Nissan X-Trail та як вона позначається на керуванні цим новеньким кросовером. 

За традицією сперше заглядаємо під капот, де розташований дуже незвичний, прогресивний та інноваційний силовий агрегат VС-Тurbo об’ємом 1,5 л. Головна його особливість полягає у тому, що цей трициліндровий двигун вміє змінювати свій робочий об’єм – на декілька см. куб. – та ступінь стискання – від 8:1 до 14:1. Досягається цей майже безпрецедентний у світі автомобілів ефект завдяки зміні у висоти підйому поршня (від 84 до 88,9 мм), тобто зсування ВМТ. Це, у свою чергу, дозволяє мотору перемикатися з режиму максимальної економії до режиму максимальної віддачі за личині долі секунди.

Здивовані? Але ж найбільш дивовижна новина ще попереду: цей двигун не бере безпосередньої участі у обертанні коліс! Бензиновий мотор використовується виключно у якості генератора, а електричний струм, що він його виробляє, подається до батареї та електромотора (або навіть двох), який вже безпосередньо й обертає колеса. Саме так працює технологія e-POWER від Nissan.

Зауважимо, що силовий агрегат, що використовується у якості генератора, зазвичай функціонує у більш «лагідних» умовах з технічної точки зору. Адже оберти контролює не лише водій, але й бортовий комп’ютер, що вдало поєднує потік енергії від двигуна та батареї. Намагаючись знизити споживання пального, комп’ютер використовує двигун лише за необхідності та на мінімально потрібних обертах. Цей факт, звісно ж, позитивно впливає на строк експлуатації мотору. 

Як бачите, новий Nissan X-Trail можна радше назвати електрокаром, що не потребує зовнішньої мережі, бо він фактично заряджає сам себе. Це дуже вдале рішення саме по собі, а особливо – для нашої країні, адже зараз важко покладатися на стабільне електропостачання зарядних станцій.

З вищеозначеної спорідненості з електрокаром випливає ще одна цікава особливість: на відміну від більшості звичайних гібридів, цей кросовер не має звичної трансмісії у вигляді автомата чи варіатора – йому цілком вистачає редуктора, як в електрокара. Це найпростіший, а тому найбільш надійний аналог трансмісії, який можна собі уявити.

Система повного приводу Nissan e-4FORCE також повинна мати неабияку надійність, адже вона позбавлена «зайвих залізяк» у вигляді кардану та муфти. Механічна частина системи, за великим рахунком, складається з вищезгаданого редуктора та двох  електромоторів. Один з яких (150 кВт, 330 Нм) обертає передню вісь, а інший (100 кВт, 195 Нм) – задню. Якщо перевести ці параметри на більш звичні та зрозумілі, маємо 213 к.с. та розгін до сотні за 7,2 секунди!

Це вражає, але який практичний сенс усіх цих високих технологій повного приводу? Система Nissan e-4FORCE пропонує значно більше переваг для водія, ніж може здаватися, то ж підемо за порядком.

Перше: технологія e-4FORCE разом із e-POWER гарантують миттєву реакцію на дії водія. Жоден ДВЗ у традиційних автівках на таке не здатний, скільки б турбин у ньому не було! Одна десятитисячна секунди – саме стільки часу проходить від натискання на педаль акселератору до потрапляння потрібної кількості обертального моменту на передню та задню вісь. Ба більше – на будь яке з чотирьох коліс! Бо гальмівна система кросовера використовується не лише для гальмування, але й для перерозподілу обертального моменту між правим та лівим колесом. Зрозуміло, що це робиться задля бездоганної курсової стійкості.

Друге: більш плавне гальмування у процесі регенерування енергії. Коли водій  відпускає акселератор, то обидва електромотори повного приводу e-4FORCE фактично перетворюються на генератори. Це сприяє запобіганню легкого, але не дуже приємного «клювка», що може відчуватися, коли ви прибираєте ногу з педалі газу на звичних кросоверах або на тих, що мають електромотор тільки попереду.

Третє: більш варіативний розподіл обертального моменту між передньою та задньою віссю. Звичайні механічні системи повного приводу можуть спрямовувати на задню вісь від 0 до 50% тяги, тоді як система e-4FORCE – від 0 до 100%! Бо вона, знову ж таки, не містить карданного валу та купи «зайвих» шестерень, які мають суто механічні обмеження своєї продуктивності. На практиці це означає, що обертальний момент Nissan X-Trail з e-4FORCE завжди розподіляється найефективнішим чином, будь-то рушання з місця на слизькій поверхні або проходження складного повороту на високій швидкості.

Тепер ви розумієте, чому більш легкого у керуванні кросовера годі й шукати. Нас буквально підкорила чуйність тестового Nissan X-Trail. Особливо тішить той факт, що можна спокійненько пересуватися у найбільш економному режимі Eco та у тій самий час мати можливість миттєво прискоритися при потребі. Nissan X-Trail поєднує вражаючу динаміку, адже розгін до сотні займає усього 7,2 секунди, та можливість пересуватися містом, витрачаючи усього 6,5-7,5 л/100 км.  

До списку чеснот тестового кросовера можна додати ще комфортну підвіску та… можливість прискорюватися та пригальмовувати лише за допомогою однієї педалі газу!

Тут ми переходимо до справжньої «вишеньки на торті» - до системи e-Pedal Step. Ця технологія ексклюзивна не лише для абсолютної більшості автомобільного світу, але й для модельного ряду Nissan, оскільки e-Pedal Step встановлюється лише на моделі X-Trail та Qashqai.

Як це працює? Простіше простого: ви активуєте систему кнопкою на консолі, а потім регулюєте розгін та гальмування лише самісіньким положенням акселератору! Притиснули – розганяємося, відпустили – гальмуємо. Гальмівна педаль використовується лише для остаточної зупинки.  

Цікаво, що e-Pedal Step не тільки спрощує процес керування автомобілем, а й дає змогу заощаджувати енергію. У міському режимі руху з великою кількістю зупинок і зрушень технологія e-Pedal Step здатна відновити невелику кількість заряду батареї під час сповільнення.

Що ж, високі технології – це дійсно круто, але це лише частина вражень від автомобілю. Тому у наступній статті про Nissan X-Trail ми поділимося власними спостереженнями про те, чи легко спілкуватися з цим технічним генієм та які сучасні сервіси він може запропонувати. 

 

ТЕГИ: автомобилиnissan
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Загрузка...