UA
 

3 зміни, які відбуваються з нашим організмом у літакуРеклама

Корреспондент.net,  20 октября 2021, 16:30
0
10446
3 зміни, які відбуваються з нашим організмом у літаку
Фото надане рекламодавцем

Коли ми вилітаємо у подорож на борту літака, наше тіло теж вирушає у подорож, але зовсім іншу: воно раптом ніби опиняється у найвищих частинах гір, долає пустелю або потрапляє в епіцентр циклону.

 Політ впливає на кровоносну систему, наше дихання,   сенсорні відчуття. Три ознаки такого стану, коли організм потребує допомоги, — це три С: сонливість, сухість і сентиментальність.

Сонливість

Під час польоту знижується атмосферний тиск у салоні літака. Кисню стає менше, його вміст у крові знижується на 6-25%. Тому ми починаємо глибше дихати, адже організм хоче у такий спосіб поповнити дефіцит. Внаслідок цього серце більше навантажується.

Що робити? Гіпертонікам слід мати при собі ліки, а іншим — намагатися розслабитися, подрімати. Якщо подорож тривала, час від часу змінюйте своє положення, це особливо стосується ніг. Рухайте ними, не схрещуйте, адже без застосування м’язової сили вени на ногах не здатні адекватно транспортувати кров до серця, тому допомагайте забезпечити її вільний потік.

Сухість

Сухість горла, шкіри, слизової в носі — це поширені проблеми під час польоту. Повітря, яким ми дихаємо в літаку, — це такий собі коктейль, де 50% береться з салону, тобто рециркулюється, а 50% надходить ззовні. Ця друга половина за лічені секунди нагрівається від -50 до +200 °С, щоб знову охолонути. І цей процес зменшує вміст вологи до 10-15%. Для порівняння: людина відчуває себе комфортно при вологості 50-60%, а у пустелі Сахара рівень вологості -25%.

Тож на борту літака в цьому плані дійсно екстремальні умови, що спричиняють не тільки незручність, а й певну небезпеку. Адже якщо людина протягом тривалого часу дихає сухим повітрям, зменшується її опір інфекціям. А в літаку, повному різних людей (читайте: потенційних носіїв інфекцій), ми наражаємося на ризик ще більше. До речі, подібна ситуація із сухим мікрокліматом і у потягах.

 

Що робити? Зволожувати слизову носа «Ізогідроніком». Це гель для тривалого зволоження слизової оболонки носа з гіалуроновою кислотою і календулою. З-поміж інших препаратів подібної дії

«Ізогідронік» виділяє його форма — мукоадгезивний гель. Переводячи з фармакологічної мови, це гель, що «прилипає» до поверхні слизової оболонки носа. І в багатьох обставинах саме така форма гелю зручніша за препарати у формі рідини.

«Ізогідронік» виконує декілька важливих функцій:

  • зволожує і стимулює регенерацію слизової оболонки в порожнині носа
  • усуває симптоми подразнення, запалення і набряк слизової оболонки
  • попереджає сухість, подразнення, свербіння та інші неприємні відчуття в носі
  • сприяє відновленню бар'єрної функції слизової оболонки порожнини носа

До того ж «Ізогідронік» не має запаху і смаку. Він не містить ефірних олій та екстрактів, в його складі лише натуральні інгредієнти: гіалуронова кислота, екстракт календули, морська сіль, вітамін Е.

Препарат випускається в зручній упаковці в формі витонченої туби, легко поміщається до сумочки чи кишені, а носик туби розроблений для комфортного використання.
Слід зазначити, що «Ізогідронік» можна застосовувати також і для діток (від 6 місяців). Під час перельоту дітям, чий імунітет слабший, ніж у дорослих, дуже важливо зволожувати слизову носа.

 

Варто подружитися з «Ізогідроніком» не тільки на випадок польоту літаком. Препарат буде актуальним для профілактики нежитю і вірусних інфекції під час усього осінньо-зимового періоду. Також він допоможе пом'якшити дію протинабрякових препаратів та стане в пригоді тим, хто годинами перебуває в задимлених приміщеннях.

«Ізогідронік» можна використовувати так часто і так довго, наскільки це необхідно, не побоюючись алергічних реакцій.

Сентиментальність

 

Згідно з дослідженнями, 15% чоловіків і 6% жінок починають плакати швидше, ніж на землі, коли дивляться відео у повітрі. Вчені стверджують, що це пов’язано з унікальною емоційною ситуацією, коли людина далеко від дому, має страх нещасного випадку, а також відчуває брак кисню в організмі.

Що робити? В літаку краще поспати, а якщо й дивитися відео, то обрати щось не сентиментальне, а легке і цікаве.

Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 27.11.2020
№ 12.2-18-1/26571.

 
ТЕГИ: здоровьесамолетполетлекарства
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.