UA
 

Подвійна історіяСпецпроект

Корреспондент.net,  27 августа 2021, 22:00
0
10592
Подвійна історія

Історія пива “Чернігівське” є доволі точним віддзеркаленням історії країни. Спробуємо піти крок за кроком — як формувався цей бренд і що він ніс суспільству

Вже під час народження пиво “Чернігівське” виявляло доволі сильний та самостійний характер. Бренд з’явився у 1988 році, коли в СРСР все було стандартним та однаковим для усіх усюд. Це був подарунок місту до його 1300-річчя, тож пивкомбінат “Десна” домігся дозволу зробити власний якісний продукт. Творці з Чернігова зуміли створити перше на той час у країні пиво, рецепт якого розроблявся за європейськими стандартами.

Восени 1998 року по телебаченню вперше показали рекламний ролик під назвою “Косарі”. Він став впізнаваним вже через три тижні після виходу на екрани. Крім того, на підприємстві кілька років наполегливо модернізували обладнання, доводили до довершеної рецептури, створювали мережу збуту.

Зараз колишній пивкомбінат “Десна” входить до компанії AB InBev Efes Україна, яка була утворена 31 березня 2018 року в результаті злиття бізнесів AB InBev і Anadolu Efes на території Росії та України. А пиво “Чернігівське” — є лідером у портфелі AB InBev Efes Україна.

Високу якість гарантує технологія екологічного та чистого виробництва у поєднанні з високоякісними, добірними інгредієнтами. Солод виробляється виключно з українського ячменю на солодовнях в Чернігівському та Харківському відділеннях компанії. Саме це дає можливість прямого та постійного контролю якості солоду за більш ніж 20 параметрами.

AB InBev Efes Україна першою в Україні почала виробляти нефільтроване пиво — у 2003 році на ринок вивели нефільтроване пшеничне пиво “Чернігівське Біле”, яке і до сьогодні залишається лідером сегменту.

Більш ніж 20 років “Чернігівське”ототожнюється в суспільстві з такими цінностями, як любов до рідної землі, прагнення до розвитку та пошуку нового, підтримка співвітчизників.

Напередодні 28-х Олімпійських ігор (2004) бренд зняв телевізійний ролик на підтримку Національної олімпійської збірної команди України — в ньому брали участь Володимир та Віталій Кличко, а також інші провідні спортсмени України: Олег Лісогор, Олексій Колокольцев, Юрій Білоног.

У серпні 2006 року спільно з благодійною організацією Фонд братів Кличків почали соціальну програму “Підтримаємо освіту разом!”. Вона була приурочена до 15-ї річниці незалежності України та спрямована на підтримку студентства — було виділено 100 стипендій для найталановитіших студентів з 10 університетів України.

У 2010 році “Чернігівське” отримало почесний титул спонсора Чемпіонату світу з футболу ФІФА 2010 року.

Як то кажуть, “вони робили це, коли воно не було мейнстримом”: у 2011 і 2012 роках у своїх рекламних зверненнях акцентували увагу на питаннях національної ідентичності та власної історії. Наприклад, у телеролику “Чернігівське — народжене в Україні” піднімалися теми патріотизму, хоробрості, жаги до життя зі смаком свободи.

У 2018 році, в рамках нової кампанії “Вірю — означає можу!” бренд випустив ролик, в якому показав людей у непрості моменти їх життя — і так підтримав прагнення до особистих перемог, віру в себе. Одна з таких історій про групу O.Torvald, яка стала переможцем відбірного конкурсу від України на Євробаченні-2018.

У липні 2020 року вийшов новий рекламний ролик “Прагнути більшого, цінувати зараз, в якому “Чернігівське” закликає цінувати маленькі кроки на шляху до більшого. Так бренд надихає людей історією, яку проживає сам.

“Чернігівське” продовжувало привертати увагу до національних традицій та цінностей: у 2015 році бренд взяв на себе місію нагадати, що і в сучасному суспільстві завжди знаходиться місце для української пісні як частини традиційної культури.

Бренд невпинно розвивається, втілюючи сучасні тренди: в травні 2021 року лінійка нефільтрованого пива “Біле” поповнилася безалкогольним лагером — “Біле 0 Alco”. Для того, аби оцінити всі фарби та відтінки смаку нефільтрованого пива, його необхідно куштувати, дотримуючись певних правил: налийте дві третини бокалу — збовтайте пляшку, аби підняти осад — долийте пиво, яке залишилося у бокалі.

Споживайте із задоволенням! А “Чернігівське” буде й надалі радувати новинками та цікавими активностями.

 

 

Повернутися до проєкту

ТЕГИ: УкраинаЧерниговпивоДень Независимости
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.