Корреспондент.biz,
28 декабря 2020, 08:00
Гонки на дронах: кто покупал беспилотники для досуга и бизнеса в 2020, и что ожидать в следующем году
Как развивается рынок беспилотных летательных аппаратов, тренды и перспективы расспросили у совладельцев компании FlyTechnology, официального импортера DJI (самой популярной компании в мире по производству дронов), Игоря Зайцева и Константина Ладуренко.
Какие сегменты были активнее – профессиональное - “полупро” использование дронов или любительский?
И.З. В этом году,по нашим оценкам,в Украине продано около 10 тысяч квадрокоптеров, что в денежном выражении составляет около 15 млн долларов.
Больший прирост дал потребительский сегмент. В этом году появились очень интересные модели, недорогие и позволяющие решать широкий спектр задач. Речь прежде всего о модели DJI Mavic Mini, абсолютном бестселлере во всем мире и в Украине по причине своей доступности и широких возможностей. Он снимает видео в 4К, при стоимости до 14 тыс.грн! Сейчас вышла новинка - DJI Mini 2. Эти две модели совокупно дали 60% потребительских продаж. Еще 30% дал DJI Mavic Air 2, это уже полупрофессиональный уровень, позволяет снимать даже коммерческое видео, от модных блогов до рекламных роликов.
Развитие профессионального использования стимулирует выход на рынок специализированных моделей. К примеру, в этом году появилась успешная модель для агросектора DJI Agras T16. это большой квадрокоптер 1,5 в диаметре, который с большой точностью опрыскивает поля. До этого были аналогичные модели, но эта эффективнее, совершеннее, легче в управлении, поэтому выход Т16 дал всплеск покупок.
Как коронакризис отразился на отечественном рынке квадрокоптеров?
И.З. Могу ответить пока только исходя из наших результатов. Fly Technology является импортером и дистрибьютором не только DJI, но представляет и другие известные бренды: Insta360 - производителя панорамных камер, FeiyuTech - стедикамов, XGIMI - мобильных проекторов. Мы работаем с производителями напрямую. Это один из принципов нашей работы. Так же, принципиально: мы «белая» компания и работаем всегда в правовом поле. Несмотря на то, что три месяца карантина работали удаленно и в это время продаж было не так много, но в целом год успешный - получили до 80% роста в объемах продаж.
Что ожидаем в следующем году?
И.З. Усилится тенденция уменьшения размеров – шире возможности – ниже цена. А драйвером развития рынка станет массовое, потребительское направление.
Будут развиваться новые сегменты, например, спортивное, дрон-рейсинг. Раньше спортивными дронами было сложно управлять, они давали трясущееся видео, сейчас качество значительно повысилось и дает ощущение спортивного азарта.
Есть ли запрос на дроны со стороны муниципалитетов?
К.Л. У нас есть квадрокоптер, который снимает с помощью тепловизора, это отличный инструмент для энергоаудитов. Заинтересованность есть. Пример из прошлых лет – мы участвовали в проекте Kyiv Smart City, в 2018 КГГА закупали дроны для мониторинга трафика, пробок на дорогах, однако пока не видно активного и системного их использования.
Как отлажены коммуникации с производителями?
К.Л. Компания DJI – известный технологический лидер, а ее дроны – бестселлеры, популярные во всем мире. И наша задача как дистрибьютора – изучать спрос на месте, создавать условия для развития, корректировать планы, в соответствии с запросами украинского рынка. Стараться делать это планомерно и эффективно, чтобы люди могли и хотели обновить свою технику на современные модели.
На самом деле, тенденции нашего рынка аналогичны общемировым, но главное, что сдерживает развитие – покупательская способность, поэтому скачкообразного роста не наблюдаем.
По вашим оценкам, как скоро дронбудетв каждом дворе?
И.З. Дроны уже перестали быть диковинками. И пройдет буквально пару лет, они будут вызывать заинтересованность как автомобили или гаджеты – не по наличию, а по моделям и функциям. Что касается цифр, то самый сдержанный прогноз – рост продаж на 40% в следующем году.
Драйвером розвитку ринку дронів в Україні стане масовий споживач
Гонки на дронах: хто купуватиме безпілотники наступного року для дозвілля і роботи
Як розвивається ринок безпілотних літальних апаратів, тренди і перспективи розпитали у співвласників компанії FlyTechnology, офіційного імпортера DJI, найпопулярнішої компанії в світі із виробництва дронів, Ігоря Зайцева і Костянтина Ладуренко.
Які сегменти були активнішими - професійне - "напівпро" використання дронів чи побутове аматорське?
І.З.: Цього року за нашими оцінками в Україні продано близько 10 тисяч квадрокоптерів, що в грошовому вираженні складає близько 15 млн доларів.
Найбільший приріст дав споживчий сегмент. Цього року з'явилися дуже цікаві моделі, недорогі і дозволяють вирішувати широкий спектр завдань. Йдеться насамперед про модель DJI Mavic Mini, абсолютному бестселері в усьому світі і в Україні через свою доступність та широкі можливості. Він знімає відео в 4К, при вартості до 14 тис.грн! Зараз вийшла новинка - DJI Mini 2. Ці дві моделі сукупно дали 60% споживчих продажів. Ще 30% дав DJI Mavic Air 2, він не набагато більший за DJI Mavic Mini, але це вже швидше напівпрофесійний рівень, дозволяє знімати навіть комерційне відео, від модних блогів до рекламних роликів.
Що стосується професійного використання, то розвиток напрямків стимулює вихід на ринок спеціалізованих моделей. Наприклад, цього року з'явилася дуже успішна модель для агросектора DJI Agras T16, яка з великою точністю обприскує поля - це великий квадрокоптер 1,5 в діаметрі. І до цього були аналогічні моделі, але ця ефективніша, досконаліша, легша в управлінні, тому вихід Т16 дав сплеск покупок.
Як коронакриза позначилася на вітчизняному ринку квадрокоптерів?
І.З.: Можу відповісти, виходячи з наших результатів. Fly Technology є імпортером і дистриб'ютором не тільки DJI, але представляє і інші відомі бренди: Insta360 - виробника панорамних камер, FeiyuTech - стедікамів, XGIMI - мобільних проекторів. Ми працюємо з виробниками напряму. Це один з принципів нашої роботи. Так само, принципово: ми «біла» компанія і працюємо завжди в правовому полі. Незважаючи на те, що три місяці карантину працювали віддалено і в цей час продажів було не так багато, але в цілому рік вийшов успішний – отримали до 80% зростання за обсягами продажів.
Що очікуємо наступного року?
І.З.: Посилиться тенденція зменшення розмірів - ширших можливостей - нижчої ціни. А драйвером розвитку ринку стане масовий, споживчий напрям.
Будуть розвиватися нові сегменти, наприклад, спортивний, дрон-рейсинг. Раніше спортивними дронами було складно управляти, вони давали тремтячі відео, зараз якість значно підвищилася і дає відчуття спортивного азарту.
Чи є запит на подібні дрони з боку муніципалітетів?
К.Л.: У нас є квадрокоптер, який знімає з допомогою тепловізора, це відмінний інструмент для енергоаудитів. Зацікавленість є. Приклад минулих років - ми брали участь в проекті Kyiv Smart City, в 2018 КМДА закуповували дрони для моніторингу трафіку, пробок на дорогах, проте поки не видно активного і системного їх використання.
Як налагоджені комунікації з виробниками?
К.Л.: Компанія DJI - відомий технологічний лідер, а її дрони - бестселери, популярні в усьому світі. І наше завдання як дистриб'ютора - вивчати попит на місці, створювати умови для розвитку, коригувати плани, відповідно до запитів українського ринку. Намагатися робити це планомірно і ефективно, щоб люди могли і хотіли оновити свою техніку на сучасні моделі.
Насправді, тенденції нашого ринку аналогічні загальносвітовим, але головне, що стримує розвиток - купівельна спроможність, тому стрибкоподібного зростання не спостерігаємо.
За вашими оцінками, як скоро дрон буде в кожному дворі?
І.З. Дрони вже перестали бути диковинками. І пройде буквально пару років, вони будуть викликати зацікавленість як автомобілі або гаджети - не за наявністю, а за моделями та функціями. Що стосується цифр, то найстриманіший прогноз - зростання продажів на 40% наступного року.
Информация предоставлена в порядке ст.10 Конституции Украины и ст. 6 Закона Украины О национальных меньшинствах в Украине