UA
 

Южно-Українська атомна станція готується до партнерської перевірки ВАО АЕСРеклама

Корреспондент.biz,  17 декабря 2021, 08:00
0
390
Южно-Українська атомна станція готується до партнерської перевірки ВАО АЕС
Фото надане рекламодавцем

На Южно-Українській атомній станції пройшли онлайн-консультації з координаторами Паризького центру Всесвітньої асоціації операторів АЕС (ВАО АЕС).

Це стало першим практичним етапом підготовки до майбутньої партнерської перевірки, яку ЮУАЕС під егідою Паризького центру ВАО АЕС пройде у  жовтні 2022 року.

"Через пандемію COVID-19 та «червону» зону на території Миколаївської області попередній візит команди партнерської перевірки довелося перенести на більш пізні строки. Орієнтовно він відбудеться навесні наступного року. Нині ж, щоб не втрачати часу ми вже провели онлайн-консультації. Їх мета – знайомство та попередній обмін інформацією. Таким чином покладено початок практичної співпраці з Паризьким центром ВАО АЕС", - зазначив заступник головного інженера з експлуатації другої черги ЮУАЕС Андрій Фомицький, який є координатором з організації підготовки та проведення всіх етапів партнерської перевірки на южноукраїнському майданчику.

 

 

У триденному онлайн-спілкуванні взяли участь фахівці ЮУАЕС, відповідальні за підготовку та проведення партнерської перевірки за окремими напрямами виробничої діяльності. Працювали за кожним напрямом окремо. Найперше йшлося про підготовку попереднього пакета інформації, який заздалегідь має бути наданий міжнародній команді експертів. Обговорювали особливості проєктно-інформованої частини партнерської перевірки та узгодження документів, якими керуватимуться під час її проведення.

Партнерська перевірка під егідою Паризького центру на ЮУАЕС пройде в рамках тристороннього меморандуму про співробітництво та взаєморозуміння між ДП «НАЕК «Енергоатом» і Паризьким та Московським центрами Всесвітньої асоціації операторів атомних станцій. Документ підписано 2019 року під час Генеральної асамблеї ВАО АЕС.

Певний досвід спільної роботи вже напрацьований. Московським і Паризьким центрами Асоціації запроваджена практика проведення обмінних партнерських перевірок. Серед українських АЕС такий досвід вже має Рівненська атомна станція (2016 рік).

Починаючи з 2022 року, організовувати та проводити партнерські перевірки на атомних електростанціях України буде Паризький центр ВАО АЕС. Атомники переконані: такий крок дозволить перейняти досвід європейських колег та поділитися з ними своїми надбаннями щодо безпечної експлуатації ядерних енергоблоків. 

Додатково

Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO) об'єднує всіх операторів АЕС світу, не є наглядовим органом. Її місія - максимально підвищувати безпеку та надійність АЕС у всьому світі, докладаючи спільних зусиль для оцінки, порівняння з кращими досягненнями та вдосконалення експлуатації за допомогою взаємної підтримки, обміну інформацією і використання позитивного досвіду. За типами реакторів чи географічним розташуванням члени асоціації входять до чотирьох регіональних центрів - Атлантського, Паризького, Московського та Токійського.

Партнерські перевірки - одна з довгострокових програм ВАО АЕС. У її основу покладено принцип добровільності, тобто, партнерська перевірка завжди проводиться за ініціативи приймаючої сторони. Результатом перевірки є конфіденційний звіт, що відображає сильні сторони роботи атомної станції та області виробничої діяльності, які потребують поліпшень. Добровільність і конфіденційність створює між експертами команди та персоналом АЕС атмосферу відкритості і взаєморозуміння, яка дозволяє винести уроки та здобути користь із досвіду, проблем і позитивної практики колег.

Управління інформації та громадських зв’язків

Контакти
Галина Медвінська,
(05136)5-44-69
[email protected]

ТЕГИ: атомная энергетикапроверка
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Загрузка...