UA
 

Страхування автомобіля при виїзді за кордон: як правильно все зробитиСпецпроект

Корреспондент.biz,  6 апреля 2023, 16:50
0
335
Страхування автомобіля при виїзді за кордон: як правильно все зробити

На запитання відповідає Тетяна Щучьєва, директор страхової компанії "Експрес Страхування".

 Тетяна Щучьєва, директор CК "Експрес Страхування"

Тетяно Андріївно, давайте спочатку розберемося із поняттями. Перш за все, загальновідома Зелена карта – це аналог КАСКО чи Автоцивілки? Може, те й інше разом?

Зелена Карта (ЗК) – міжнародна Автоцивілка, страхування відповідальності перед третіми особами. Захист власного авто даним полісом забезпечити неможливо.

Дякую за важливе роз’яснення, але, оскільки Зелену карту треба мати при виїзді за кордон, ще декілька питань щодо неї. Чи буде вона коштувати автовласнику дорожче, ніж Автоцивілка в Україні? Можете пояснити, із чим пов’язана різниця?

Відмінності між ЗК та Автоцивілкою починаються вже зі строків дії полісів. Нагадаю, що поліс Автоцивілки в Україні для зареєстрованих авто можна придбати тільки на рік. В той же час ЗК можна оформити на 15 днів, від 1 місяця й до 1 року. Якщо порівнювати вартість річної ЗК із річною Автоцивілкою, то перша коштує значно дорожче.

Наприклад, у вас є легковий автомобіль, об’ємом двигуна 2 л. Якщо місце його реєстрації – м. Київ, то Автоцивілка буде коштувати 2 652 грн (при франшизі 0 грн). А якщо він зареєстрований, скажімо, в Миронівці – ви заплатите за Автоцивілку 884 грн на такий самий автомобіль. Я вказала ціни на Автоцивілку від СК «Експрес Страхування» станом на 27.03.2023 р.

Якщо ви плануєте виїжджати на цьому ж авто за кордон, то річна ЗК обійдеться в 8 333 грн (без покриття на території Азербайджану та Молдови).

Така вражаюча різниця пов’язана у тому числі із тим, що Автоцивілка в Україні діє тільки на території нашої держави, а ЗК охоплює більше 40 країн. Повний їх перелік можна знайти тут.

Чи є різниця, у якої страхової компанії купувати Зелену карту? Чи однакові будуть ціни?

Сьогодні право продавати ЗК мають 11 страховиків, але шукати найдешевший варіант серед них немає сенсу, бо МТСБУ встановлює єдину вартість ЗК для всіх страховиків, тоді як ліміти відповідальності кожна країна-учасниця системи Зеленої карти на своїй територіє визначає сама. Тому, усі 11 страховиків, по суті, пропонують клієнту абсолютно однаковий за вартістю та за покриттям поліс. При цьому кожна СК намагається додатково забезпечити клієнта особистою турботою – лінії підтримки, консультаційна допомога тощо.

 

Тож тепер усім зрозуміло, що навіть із ЗК власний автомобіль за кордоном залишається беззахисним. Тому КАСКО, як-то кажуть, «маст хев». Тим паче з оглядом на ціни європейських техстанцій…

Саме так. До речі, нещодавно одна італійська СТО підготувала нам рахунок на ремонт передньої частини автомобіля Maserati. Так ось, тамошні спеціалісти примудрилися скласти кошторис на суму більш ніж 70% від вартості самого авто! Відповідно до договору страхування, це означає, що авто тотально пошкоджене та не підлягає ремонту. Тому, разом із клієнтом ми вирішили забрати авто в Україну та відремонтувати його тут. В офіційному українському дилерському центру Maserati усе обійшлося клієнту у 40% від вартості авто. Тобто різниця дуже відчутна.

Це тільки на перший погляд вимальовується ідеальна картинка європейського автосервісу – дружні хостес на СТО, привітні сервіс-менеджери, нібито швидкий та якісний ремонт… Але по факту, в 90% заявлених подій за кордоном наші клієнти були вимушені констатувати досить сумний факт – в Європі майже відсутній рівень сервісу, до якого вони звикли в Україні. Довге очікування огляду авто, неквапливі майстри з їх сієстами, і ціни, що вводять у ступор українських автовласників.

 

До речі, чи обов’язково ремонтувати авто саме за кордоном? Можливо, з оглядом на вищесказане, краще повернути машину до України та відремонтувати вдома?

Рішення щодо ремонту за кордоном приймає в першу чергу клієнт. Це рішення необхідно приймати, враховуючі насамперед дві основні складові: чи безпечно користуватись автомобілем після страхової події, тобто наскільки серйозні пошкодження, та чи згоден власник на ремонт автомобіля за кордоном.

У будь-якому випадку фахівці нашої СК завжди супроводжують рішення клієнта в частині врегулювання. І якщо є сенс ремонтувати авто в Україні, таку можливість аварійний комісар обов’язково обговорить зі своїм клієнтом. Наприклад, нещодавно на евакуаторі в Україну привезли застрахований по КАСКО автомобіль. Значну частину компенсації на евакуацію сплатила наша СК згідно з умовами договору. Основна причина повернення даного авто – тотальний збиток.

Також, рішення щодо ремонту при поверненні в Україну наші страхувальники зазвичай приймають при незначних пошкодженнях – вм’ятинах, подряпинах, відколах скла або фар.

 

А як взагалі повернути розбитий автомобіль в Україну? Скільки може коштувати евакуатор, які документи треба везти із собою разом з авто? Інші нюанси?

Для повернення пошкодженого автомобіля в Україну за допомогою евакуатора потрібно мати довідку від поліції, яку необхідно буде показати при перетині кордону. Також треба мати техпаспорт на автомобіль.

Зауважу, що нашим клієнтам не треба хвилюватися та робити все самотужки. Ми організовуємо зручний логістичний ланцюг: до найближчого міста в Україні застрахований автомобіль перевозить закордонний підрядник, на території України ми перезавантажуємо авто на другий евакуатор від нашого українського підрядника.

Вартість перевезення коливається від 1000 євро до 4000 євро в залежності від відстані та країни, з якої необхідно забрати авто. Тож зрозуміло, що витрати на евакуатор є логічними лише при значних пошкодженнях, тотальних та гранично-тотальних збитках.

При тотальних збитках, коли ремонт взагалі економічно недоцільний, перевезення автомобіля до України є обов’язковим задля зняття з обліку в Сервісному центрі МВС.

 

Добре, коли клієнт може розраховувати на підтримку страховика. До речі, а з оформленням ДТП за кордоном він може допомогти? Бо можна собі уявити розгубленість людини, що стоїть біля розбитого авто у чужій країні…

За кордоном майже схожі принципи оформлення страхових подій: якщо обставини дозволяють оформити Європротокол, це найпростіший спосіб для двох учасників ДТП роз’їхатися при згоді сторін, тобто хто є винуватцем, а хто – потерпілою стороною. В інших випадках краще викликати поліцію.

Головною складністю, з якою стикаються наші співвітчизники – незнання мов, незнання законів іншої країни. Через це люди хвилюються, почувають себе розгубленими.

Але нашим клієнтам у таких випадках завжди приходять на допомогу фахівці з цілодобової лінії підтримки та онлайн – аварійний комісар. Можемо навіть запропонувати допомогу перекладача, якщо це необхідно.

 

ТЕГИ: автомобилистрахование
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Загрузка...