Бухгалтери стверджують, що відновлення світової економіки сповільнюється

21 апреля 2010, 12:27
0
4
Бухгалтери стверджують, що відновлення світової економіки сповільнюється

Відновлення світової економіки почало видихатися. Про це свідчать результати п’ятого Дослідження стану світової економіки, проведеного Асоціацією присяжних сертифікованих бухгалтерів (АССА) проведеного у першому кварталі 2010 року.

Відновлення світової економіки почало видихатися. Про це свідчать результати п’ятого Дослідження стану світової економіки, проведеного Асоціацією присяжних сертифікованих бухгалтерів (АССА) проведеного у першому кварталі 2010 року. Таким чином, впевненість бізнесу похитнулась, а перспектива стабільного економічного зростання віддалилася.

Це сталося незважаючи на те, що АССА суттєво покращила свою оцінку більшості ризиків, особливо щодо безробіття та інвестицій, а також незважаючи на невелике зростання популярності дій урядів у боротьбі з економічною кризою.

Наталія Вовчук, голова представництва АССА в Україні, державах Прибалтики і Кавказу відзначила: “Ці данні, представлені нашими членами по всьому світі, протвережують. Хороші новини полягають в тому, що все менше компаній скорочують персонал через неплатоспроможність чи ускладнений доступ до фінансування. Однак, жоден з цих чинників не дає бізнесменам причин для впевненості або оптимізму. Бухгалтери зітхають з полегшенням, однак причин для радості нема”.

Результати дослідження АССА свідчать, що показники впевненості суттєво знизились в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та Африці – двох регіонах-лідерах економічного відновлення. Зараз результати дослідження свідчать, що організації в країнах цих регіонів мають все менше можливостей отримати прибутки, а споживання у заможних, проте обтяжених боргами, країнах тримається на попередньому рівні, в той час як уряди згортають програми підтримки бізнесу.

Основні показники дослідження виявили, що:

23% респондентів вважають, що перспективи світової економіки покращуються (в порівнянні з 21% в минулому кварталі).

39% вважають, що ми досягли дна і лишатимемось там ще деякий час.

Респондентів, які вважають, що перспективи світової економіки покращуються, все ще менше, ніж тих, хто вважає, що вони погіршуються або є незмінними.

Рівень ділової впевненості також знизився. Лише третина зараз заявляє про зростання ділової впевненості, в той час як 28% стверджують про падіння впевненості. Лише 29% респондентів висловили очікування щодо зростання прибутків своїх організацій в першому кварталі 2010 року в порівнянні з 32% в 2009 році.

Бухгалтери змінили свої погляди щодо тривалості процесу відновлення – лише 15% зараз вважають, що відновлення займе менше одного року в порівнянні з 18% наприкінці 2009 року.

Хоча кожен другий респондент передбачав, що світова економіка повернеться до стабільного зростання через рік чи швидше, що є менше ніж наприкінці 2009 року, АССА також помітила стійке зростання кількості переконаних песимістів – тих, хто очікує, що відновлення триватиме три роки або більше, яких зараз 11,4%, що є більше ніж минулого кварталу.

ПОКАЗНИКИ ПО РЕГІОНАХ

Результати дослідження за перший квартал виявили наступні відмінності в економічних траєкторіях різних регіонів світу.

Центральна та Східна Європа

Показники щодо економічних перспектив в Центральній та Східній Європі нарешті досягли дна на початку 2010 року. 48% респондентів в регіоні зараз вважають, що економічний клімат майже покращився або в процесі покращення, в той час як стільки ж вважає, що він погіршується, або залишається незмінним.

Однак, в цьому приховані причини для оптимізму: бухгалтери очікують тут швидшого відновлення, ніж їх колеги в інших регіонах. 54% прогнозують, що повернення до стабільного зростання відбудеться через рік або менше. Отже, ділова впевненість нарощується, як і в попередніх кварталах, а очікування щодо прибутків залишаються стабільними.

Африка

Африка залишається єдиним регіоном, де респонденти все ще стверджують про прискорення темпів відновлення економічного клімату. 79% вважають, що клімат або вже покращився, або в процесі покращення. Однак, ці припущення супроводжуються падінням очікувань стосовно рівня доходів (46% висловили очікування щодо зростання в першому кварталі 2010 року в порівнянні з 50% в четвертому кварталі 2009 року) і попереджають про довге і повільне відновлення – 45% респондентів очікують повернення до стабільного зростання через два роки і більше.

Азіатсько-Тихоокеанський регіон

В Азіатсько-Тихоокеанському регіоні темпи відновлення, хоча і є швидкими, але, здається, нівелюються майже в усіх аспектах, а ділова впевненість суттєво впала. Майже дві третини (64%) респондентів вважають, що економічний клімат або покращився або в процесі покращення. Тривожним фактором є також те, що респонденти тут вже протягом багатьох місяців стверджували про уповільнення процесу відновлення. Тільки 27% очікували, що повернення до стабільного зростання відбудеться через два роки або більше у вересні 2009 року, в той час як в лютому 2010 року їх було вже 40%. Більше того, тут було вперше зафіксовано скорочення інвестиційної підтримки з боку уряду з початку таких заходів.

Ці тривожні сигнали можуть супроводжуватись поверненням інфляції. Частка респондентів в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, які заявляли про підвищення рівня поточних витрат в кожному кварталі з початку дослідження, зросла з 24 до 36% в період грудень 2009 року – лютий 2010 року.

Західна Європа

Незважаючи на деяке покращення очікувань щодо економічних перспектив, Західна Європа за всіма оціночними показниками АССА поступається решті регіональних ринків АССА.

50% респондентів тут вважають, що ми досягли дна падіння і залишатимемось тут ще деякий час, в той час як лише 12% вважають, що ситуація поліпшується. В Африці та Азії цей показник в чотири рази вище. Очікування щодо тривалості відновлення покращувались дуже повільно з минулого травня. 51% респондентів зараз очікують повернення до стабільного зростання через 1 рік або менше, а ділова впевненість трохи впала – 31% респондентів заявляють про падіння впевненості, проти 29%, які заявляють про зростання впевненості.

Північна Америка

Відновлення в Північній Америці набрало темпів на початку 2010 року, про що свідчать позитивні економічні показники. 56% зараз вважають, що економічний клімат покращився або в процесі покращення, проти 43%, які вважають, що він погіршується або залишається незмінним.

Бухгалтери в регіоні розділилися порівну на тих, хто очікує швидкого (один рік або менше) і тих, хто очікує повільного (два роки та більше) відновлення. Це означає, що регіон очікує повільнішого відновлення, ніж інші регіони, окрім Африки, де бухгалтери налаштовані ще більш песимістично.

Тенденції щодо доходів, здається, не змінюються – рівень доходів все ще повільно падає. 30% респондентів стверджують, що в їх організації спостерігається саме падіння. Тенденції щодо впевненості також негативні, однак стабільні.

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях